raffik4

Trwały ciagnik do max 55km najlepiej 4x4

Polecane posty

raffik4    0

Witam jestem na kupnie trwałego ciągnika do max 55km najlepiej 4x4 choć nie jest to konieczny warunek chciałbym mieć jak najmniej elektroniki najlepiej wszystko mechaniczne z dobrym trwałym silnikiem.Wczesniej myślałem o c-330 ale chciałbym 4x4 obrabiam tylko 2h warzywa,ziemniaki,orka,koszenie trawy.Za wszystkie sugestie będę bardzo wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Na 2 ha to Ursus c-330, c-330m, c-335, c-328 lub c-325 lub

Ursus c-360, c-355, c-345, c-4011 oczywiście bez 4x4


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

nie wiem czy na spalanie nalezy patrzeć bo czy spali 30 l czy 35 na ten areal to niewielka różnica


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffik4    0

Witam dzięki za odpowiedzi ciekawy jest ursus 3512 i zetor 5245 ten pierwszy niestety bez 4x4 dodam iż zależy mi jeszcze na zwrotności ziemia dość ciężka podchodzi pod rędzinę 2,3 kl. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

jak warzywa to nie 4x4, przy warzywach masz ciasno, mało miejsca do zawracania, a przy 4x4 na skręt miejsca drugie tyle potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A może MTZ 82? 80 km ale to ciągnik niewiele większy od C-360.

4x4 ma,koła są wąskie.Podobno spalanie jest małe ale o to już musisz popytać właścicieli no ale na tym obszarze jak pisano wcześniej to nie ma znaczenia.

Jeszcze ciekawe są ciągniki LTZ ale mało popularne i nie wiadomo czy dasz radę go kupić i jak potem będzie z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Ja obrabiam okolo 4 hektarow warzyw, jak wpadnie cos to wiecej. Bob, ogorki, kapusta pekinska. Mam tylko ursusa 2812. Robie nim wszystko, oram, uprawiam, sadze rozsade, pryskam, sieje nawozy, podlewam deszczownia, laduje skrzyniopalety masztem i transport. Nie moge zlego slowa powiedziec na niego tylko podnosnik slaby sie zrobil. Najwieksze spalanie jest w deszczowni bo pompa na wom i spore obciazenie jest. W uprawie nie jest zle. Maly, zwrotny, jak ciasno to hamulcem pomagam mu i sie jakos wyrabiam. Kola 12.4-32 wiec jest w miare wasko i szybko na drodze. Wszystko tak sadze zeby nie gniesc. Mf255 albo ursus 3512 niby to samo ale te 20cm na dlugosci sporo zmienia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Do 330 mozna zalozyc przedni naped . @wladyslaw1 cos na ten temat moze podpowiedziec . 

Idealem bylby 3514 z Polskich konstrukcji , mozna by sie pokusic o poszukanie jakiegos odpowiednika MF starszego a z 4x4 lub do 3512 zalozyc przedni napęd .

 

Czasami mozns znalezc farmtraca 555dt uzywanego ale nie nada sie on do sadzarki do warzyw bo jest za szybki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Zawsze mozna ujac obrotow. W swoim w sadzarce jezeli sadzimy zwykla ujmuje do czasami 400 obrotow, dodac zawsze mozna przy sadzeniu. Kiedzys myslalem ze zaszkodzi to silnikowi, ale jak zobaczylem jak mf255 tescia chodzi na 400 w sadzeniu kapusty i nic sie nie dzieje to zmienilem zdanie. Rocznie sadzil okolo 4ha pekina wiec kilka dni zeszlo na tym, a jeszcze kiedys robili warzywa dla ozarowa. Jak wysadzali wiosna to tez pare ha bylo i dziala. Od 94 roku tak chodzi, 2 remonty silnika przeszedl, licznik 2 kolko niedlugo skonczy, ale przez 15 lat byl sam na 15ha sadu i 5 warzyw. Chyba sprzet wykozystany w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale farmtrac jest szybszy na 1polowej niz mf255 wiec na ilu obrotach by musial pracowac ? 200obr./min ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffik4    0

Dzięki za te odpowiedzi i powiem wam że powoli dochodzę do wniosku że chyba zrezygnuje t tego napędu 4x4 ponieważ u mnie liczy się dużą manewrowość a ostatnio poprosiłem sąsiada żeby mi zaorał działkę ma jd 160km i c-330 wpadł trzydziestką zaorał dwuskibowym grudziądzem chwila moment,podpioł glebogryzarke przegryzowal kwadrat 15×15m pod czosnek i stwierdził po co mi coś innego trzydziestka wystarcza mówi kup dobrą tylko nie m-kę części pełno mało pali i wszystko zrobi na tak małej powierzchni.Jestem ciekaw co wy na to?

 

 

 

Edytowano przez raffik4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffik4    0

Tak dokładnie czytałem zacznę chyba poszukiwać c-330.

 

Edytowano przez raffik4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffik4    0

Wolę trzydziestkę sprzegło dwustopniowe lepszy rozkład masy.

Edytowano przez raffik4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Twoja wola panie ale dla mnie C-330 to nie dorównuje T 25 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Nie będę dywagowal co lepsze, czy C-330 czy t25, ale jedno na ten temat trzeba dodać- do c330 części są słabej jakości, ale te do t25 to dopiero dziadostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffik4    0

ciekawy jeszcze jest zetor 5011 ale jest na pewno większy od c-330 nie wiem ile ma długosci a to może mi przeszkadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Ktoś tu kiedyś pisał że zetory właśnie wbrew pozorom są bardzo zwrotne, że taki nawet 7211 nie skręca gorzej niż c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To prawda . Przednią oś mają blisko tylnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Mam w tej chwili 5211 i powiem że zwrotny jest. 

20 minut temu, bratrolnika napisał:

Nie będę dywagowal co lepsze, czy C-330 czy t25, ale jedno na ten temat trzeba dodać- do c330 części są słabej jakości, ale te do t25 to dopiero dziadostwo

Tu się zgodzę, żeby znaleźć części dobrej jakości to już czarna magia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj