raffik4

Trwały ciagnik do max 55km najlepiej 4x4

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raffik4    0

Witam jestem na kupnie trwałego ciągnika do max 55km najlepiej 4x4 choć nie jest to konieczny warunek chciałbym mieć jak najmniej elektroniki najlepiej wszystko mechaniczne z dobrym trwałym silnikiem.Wczesniej myślałem o c-330 ale chciałbym 4x4 obrabiam tylko 2h warzywa,ziemniaki,orka,koszenie trawy.Za wszystkie sugestie będę bardzo wdzieczny.

tracker    78

Na 2 ha to Ursus c-330, c-330m, c-335, c-328 lub c-325 lub

Ursus c-360, c-355, c-345, c-4011 oczywiście bez 4x4

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    667

nie wiem czy na spalanie nalezy patrzeć bo czy spali 30 l czy 35 na ten areal to niewielka różnica

jesli pomoglem kliknij fajne

raffik4    0

Witam dzięki za odpowiedzi ciekawy jest ursus 3512 i zetor 5245 ten pierwszy niestety bez 4x4 dodam iż zależy mi jeszcze na zwrotności ziemia dość ciężka podchodzi pod rędzinę 2,3 kl. 

bratrolnika    8157

jak warzywa to nie 4x4, przy warzywach masz ciasno, mało miejsca do zawracania, a przy 4x4 na skręt miejsca drugie tyle potrzebne

Rolnik1111    26

A może MTZ 82? 80 km ale to ciągnik niewiele większy od C-360.

4x4 ma,koła są wąskie.Podobno spalanie jest małe ale o to już musisz popytać właścicieli no ale na tym obszarze jak pisano wcześniej to nie ma znaczenia.

Jeszcze ciekawe są ciągniki LTZ ale mało popularne i nie wiadomo czy dasz radę go kupić i jak potem będzie z częściami.

rsiejka    31

Ja obrabiam okolo 4 hektarow warzyw, jak wpadnie cos to wiecej. Bob, ogorki, kapusta pekinska. Mam tylko ursusa 2812. Robie nim wszystko, oram, uprawiam, sadze rozsade, pryskam, sieje nawozy, podlewam deszczownia, laduje skrzyniopalety masztem i transport. Nie moge zlego slowa powiedziec na niego tylko podnosnik slaby sie zrobil. Najwieksze spalanie jest w deszczowni bo pompa na wom i spore obciazenie jest. W uprawie nie jest zle. Maly, zwrotny, jak ciasno to hamulcem pomagam mu i sie jakos wyrabiam. Kola 12.4-32 wiec jest w miare wasko i szybko na drodze. Wszystko tak sadze zeby nie gniesc. Mf255 albo ursus 3512 niby to samo ale te 20cm na dlugosci sporo zmienia. 

• Like 1

pawlus224    2169

Do 330 mozna zalozyc przedni naped . @wladyslaw1 cos na ten temat moze podpowiedziec . 

Idealem bylby 3514 z Polskich konstrukcji , mozna by sie pokusic o poszukanie jakiegos odpowiednika MF starszego a z 4x4 lub do 3512 zalozyc przedni napęd .

Czasami mozns znalezc farmtraca 555dt uzywanego ale nie nada sie on do sadzarki do warzyw bo jest za szybki .

rsiejka    31

Zawsze mozna ujac obrotow. W swoim w sadzarce jezeli sadzimy zwykla ujmuje do czasami 400 obrotow, dodac zawsze mozna przy sadzeniu. Kiedzys myslalem ze zaszkodzi to silnikowi, ale jak zobaczylem jak mf255 tescia chodzi na 400 w sadzeniu kapusty i nic sie nie dzieje to zmienilem zdanie. Rocznie sadzil okolo 4ha pekina wiec kilka dni zeszlo na tym, a jeszcze kiedys robili warzywa dla ozarowa. Jak wysadzali wiosna to tez pare ha bylo i dziala. Od 94 roku tak chodzi, 2 remonty silnika przeszedl, licznik 2 kolko niedlugo skonczy, ale przez 15 lat byl sam na 15ha sadu i 5 warzyw. Chyba sprzet wykozystany w 100%

pawlus224    2169

Ale farmtrac jest szybszy na 1polowej niz mf255 wiec na ilu obrotach by musial pracowac ? 200obr./min ?

raffik4    0
Napisano (edytowany)

Dzięki za te odpowiedzi i powiem wam że powoli dochodzę do wniosku że chyba zrezygnuje t tego napędu 4x4 ponieważ u mnie liczy się dużą manewrowość a ostatnio poprosiłem sąsiada żeby mi zaorał działkę ma jd 160km i c-330 wpadł trzydziestką zaorał dwuskibowym grudziądzem chwila moment,podpioł glebogryzarke przegryzowal kwadrat 15×15m pod czosnek i stwierdził po co mi coś innego trzydziestka wystarcza mówi kup dobrą tylko nie m-kę części pełno mało pali i wszystko zrobi na tak małej powierzchni.Jestem ciekaw co wy na to?

Edytowano przez raffik4

raffik4    0
Napisano (edytowany)

Tak dokładnie czytałem zacznę chyba poszukiwać c-330.

Edytowano przez raffik4

Maverick    79

Były jeszcze zetorki 3 cylindrowe 4718, 5011. Zależy jakie masz priorytety.

PRIMO    1908

A nad władkiem (T 25A ) się nie zastanawiałeś? 

raffik4    0
Napisano (edytowany)

Wolę trzydziestkę sprzegło dwustopniowe lepszy rozkład masy.

Edytowano przez raffik4

PRIMO    1908

Twoja wola panie ale dla mnie C-330 to nie dorównuje T 25 .

bratrolnika    8157

Nie będę dywagowal co lepsze, czy C-330 czy t25, ale jedno na ten temat trzeba dodać- do c330 części są słabej jakości, ale te do t25 to dopiero dziadostwo

raffik4    0

ciekawy jeszcze jest zetor 5011 ale jest na pewno większy od c-330 nie wiem ile ma długosci a to może mi przeszkadzać

bratrolnika    8157

Ktoś tu kiedyś pisał że zetory właśnie wbrew pozorom są bardzo zwrotne, że taki nawet 7211 nie skręca gorzej niż c330

PRIMO    1908

Mam w tej chwili 5211 i powiem że zwrotny jest. 

20 minut temu, bratrolnika napisał:

Nie będę dywagowal co lepsze, czy C-330 czy t25, ale jedno na ten temat trzeba dodać- do c330 części są słabej jakości, ale te do t25 to dopiero dziadostwo

Tu się zgodzę, żeby znaleźć części dobrej jakości to już czarna magia. 

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez in2dex
      Witam.
      Zastanawiam się nad kupnem ciągnika który przejął by część prac którą wykonuje U914turbo bo nie wykorzystana jest w pełni moc, a nie są wstanie podołać c360siątki. Zapiął bym go do JD550, rotacyjnej 1.65, a może nawet do nie dużej samozbierającej Pottinger. Dodatkowo ciągał by przyczepy z belkami, zbożem; brony itp.
      Najważniejsze według kolejności :
      Przedni napęd
      Tani (jak najtaniej)
      Nie awaryjny
      ekonomiczny
      Z góry dziękuje!
    • Przez Michal5
      Który ciągnik jest lepszy ursus 1734 czy zts 18345  lub case magnum 7120 czy 7130 i na co zwracać uwagę 
    • Przez giziulek
      Witam. zastanawiam się nad zakupem nowego traktora i prosiłbym o opinię który z nich będzie lepszy, ewentualnie jakiejś innej marki z podobnej półki cenowej? Traktor z turem, głównie używany do opryskiwacza i nawozów.
    • Przez stasiu3512
      Witam. Planuje kupno nowego ciągnika w przedziale mocy takim jak w temacie. Pod uwagę biorę MF 5710 s, jezeli ktoś ma doczynienia z tym ciągnikiem proszę o opinie. Pytanie czy jakiś inny ciągnik byście polecieli typu valtra, claas lub jakiś inny i dlaczego akurat ten a nie inny.
    • Przez ketlin23
      witam poszukuje ciagnik w przedziale mocy 130-140km do 150 tyś Poszukuje ciagnika ze skrzynia co ma 6 półbiegów tylko niestety nie wiem jak w danej marce ta skrzynia sie nazywa
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj