News
flashgordon

Landini 6550- Wibracje przy opuszczaniu podnośnika

Polecane posty

flashgordon    0

Witam , zakupiłem przed żniwami sprowadzony z zachodu landini 6550 z 1987r, silnik i skrzynia biegów żyleta , a początkowo ciągnik był wykorzystywany tylko do ciągnięcia przyczep ze zbożem i słomą w żniwa , więc wszystko wydawało się ok. Problem pojawił się przy pracy  z maszynami zapiętymi na tylny podnośnik , podnosi do góry od razu i bez żadnych problemów , lecz przy opuszczaniu trzęsie ciągnikiem . Generalnie im cięższa maszyna tym bardziej trzęsie . Wlałem do skrzyni 10l Jasolu , wymieniłem filtr hydrauliczny , pobawiłem się trochę tymi pokrędłami pod siedzeniem , które to podobnież służą do regulacji czułości/szybkości podnoszenia oraz opuszczania. Nic to wszystko nie dało i trzęsie nadal , zauważyłem tylko , że przy szybkim przesunięciu dźwigni w stronę opuszczania da się opuścić prawie że bez trzęsenia , a im wolniej / mniejszymi skokami będę tę dźwignie przesuwał tym bardziej będzie trzęsło. Ma ktoś jakieś pomysły? Z  góry dziękuje za odpowiedzi.

mati86    0

Mam ten sam model Landini 6550 i u mnie jest tak samo. Ale zauwarzyłem jak podepnę bardzo cieżkie maszyny typu agregat uprawowo siewny czy pług obrotowy to tak szarpie a przy mniejszych obciążeniach jest normalnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Landini.
    • Przez Sobek04
      Witam, jakim olejem macie zalane skrzynie w ciągnikach serii 80, na stronach producentów olejów proponują STOU i UTTO.
      Osobiście skłaniam się ku gęstszemu UTTO, ale może ktoś ma porównanie i jest w stanie określić który lepszy? Wchodzi około 40l dlatego chciałbym wlać taki jak trzeba. Może ktoś poleci konkretna markę oleju?
    • Przez szczurek05w
      Mam problem z zegarami w Landini 8880 przestały działać kontrolki i zegar od temperatury. (ładowanie smarowanie ręczny i temperatura  silnika) może ktoś doradzi co to może być ?

• Przez Elekt20
      Witam szukam informacji na temat tej serii ciągników opinii użytkowników. Ja przymierzam się do zakupu 6500 koszt wersji z kabiną około 20 tys zł silnik dobrze znany Perkins bardzo podoba mi się skrzynia biegów duża ilość przełożeń komfort w kabinie. U mnie miał by zastąpić 360. Jak jest z elementami zamiennymi skrzyni podnośnika?? Czekam na Wasze opinie. 
    • Przez Balzak
      Nic nie wiem na temat tych ciągników moze coś mi powiecie, gdyz znajomu chce kupic
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj