raul1985

Nowa prasa pasowa

Polecane posty

raul1985    10

Jaka prasę byście wybrali i dlaczego ?

Ma służyć w sezonie do zbioru 

Sianokiszonki 200 szt

Siano 200 szt

Słoma 2000 szt

Do wyboru 

Michale v660

Kerveland/Kubota

John Deere 451m

New Holand Rolt Belt 180

Proszę o opinie i radę .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matpol    9

ja osobiście mam lely ale skoro fenda nie bierzesz pod uwagę to polecam macchale kolega ja ma już 6 sezonów i jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

nową chcesz?

Nie obraź się kolego czy coś, ale na 600 bel kupować taką prasę to tak bardzo ale to bardzo mało ekonomiczne podejście. Ale jeżeli masz dużo kasy to zobacz też prasy kuhn


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, Bartek933 napisał:

nową chcesz?

Nie obraź się kolego czy coś, ale na 600 bel kupować taką prasę to tak bardzo ale to bardzo mało ekonomiczne podejście. Ale jeżeli masz dużo kasy to zobacz też prasy kuhn

Bartku . przeczytaj dokładniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Bartek933 kolega będzie robił około 2500 kulek a nie 600 

Słoma 2000 a nie 200 

Kverneland Kubota Kuhn to jeden wuj i w tych bym coś myślał. 

Edytowano przez PRIMO
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Aaaa, dzięki za zwrócenie uwagi i przepraszam za pomyłkę

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Ile bel masz na lely ? Nie biorę pod uwagę bo po przejęciu przez agco spory burdel z częściami jest i podobno jakość spadła

Co powiecie o gęstości beli i zapotrzebowaniu na moc ?

Ilość bel minimalna bo tym roku na nh nr 6090 wyszło ok 4 tys jak coś jest do sprzedania przelot 11 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

A jak wygląda zużycie łańcuchów i pasów bo cenowo nh najtaniej wychodzi miałem na testach i dosyć mocno obciążał traktor 

Niby 105 koni sobie radzi ale w porządnej słomie 140 pierdzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raul1985 napisał:

A jak wygląda zużycie łańcuchów i pasów bo cenowo nh najtaniej wychodzi miałem na testach i dosyć mocno obciążał traktor 

Niby 105 koni sobie radzi ale w porządnej słomie 140 pierdzialo

105 koni mało do tej prasy. Ciągnik będzie miał ciężko. W ciągu dwóch lat użytkowania tej prasy znajomy nie narzekał na nic a zużycia pasów i łańcuchów praktycznie nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

W jakiej cenie jest teraz v660 i jak lely po przejęciu spadła z jakością? Pod MF 150 netto kosztuje. I jeszcze ciekawi mnie kto robi prasy dla pottingera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidx    1

Mam V660 pierwszy sezon. Zrobiła 1500 bel. Waga sianokiszonki z lucerny to 800 kg, zgniot ustawiony na 8, bela 120. Słoma 160cm zgniot na 9 waży 380 kg myśle ze to dobry wynik. Przy ostatnim pokosie traw kiedy był wąski pokos czasem pasy przesuwały się na boki czy u was było coś podobnego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj