Dudek177z

Ceny uprawy ścierniska

Polecane posty

plati    105
3 godziny temu, Dudek177z napisał:

Witam. Mam pytanie ile za Ha uprawy ścierniskowcem? Małopolskie

Jeśli chodzi o gruber to ja płaciłem 200/ha

 

Śląskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no to piekne ceny zdzierają tam u was , ja jezdze ciezka talerzowka ciagana ktora wazy 2 tony to biore 120 zł z hektara i ta talerzowka robi jak podorywke tak gleboko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
1 godzinę temu, warchest napisał:

no to piekne ceny zdzierają tam u was , ja jezdze ciezka talerzowka ciagana ktora wazy 2 tony to biore 120 zł z hektara i ta talerzowka robi jak podorywke tak gleboko 

Ja nie jestem fanem talerzowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No to wygląda na to, że u mnie drogo biorą, dlatego szukam grubera  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

za talerzówke biore 150, za gruber 200 od hektara. gruberem robie głebiej niz orka ok 25-30cm i ropy traktor wiecej spali jak w orce. Gruberem robie zamiast pługa a specjalnego agregatu do uprawy bez orkowej nie posiadam... oram tylko na zime pod QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

To jaki masz gruber ze robisz na 25-30 cm i czym go ciągasz? Bo ja myśle ze gruber to taki na 3m 7 łap ze skrzydełkami talerze i jakiś wał. A czym Ty robisz tak głęboko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chętnie bym też zobaczył tego grubera.   :P   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140
13 godzin temu, przemek28_28 napisał:

To jaki masz gruber ze robisz na 25-30 cm i czym go ciągasz? Bo ja myśle ze gruber to taki na 3m 7 łap ze skrzydełkami talerze i jakiś wał. A czym Ty robisz tak głęboko?

gruber 2,2m ciągnik 105 koni. Przy gruberze poodkrecane boczne lemiesze zostawiłem  tylko środkowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

No to Ok. Ale to bardziej kultywator juz do bezorki:) przy bocznych to by nawet nieruszyl. A jak kryje Ci to obornik? Bo wiem ze masz sporo bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

pole wyglada prawie jak zaorane, wiadomo ze miejscami widac obornik ale ogólnie jest ok, pozniej na to idzie ( w ten sam dzien lub na drugi ) talerzówka z siewnikiem talerzowym i sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

mam zestaw 2,5 metra i to jest na styk do tego traktora. Na turze mam zawsze wycinak od kiszonki który wazy 500kg i dobrze sie jedzie ale jak nic nie ma z przodu to z nawracaniem cięzko bo sama talerzówka 1,5 tony plus siewnik zasypany ok tony i cały zestaw jak rozłożony to około 4m... wiec ma co robić. Jak miałem mf 3080 to troche lepiej sobie z tym radził. mf jak hydropak był opuszczony podnosił agregat na maxa do góry, a nh nie podniesie za wysoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj