Tekwoj161616

Rozsiewacz nawozow Polski

Polecane posty

Minkes    12

Znajdź najprostszą amazonkę za 1500 zł jak nie masz więcej środków, ewentualnie za 100zl wymienisz łożyska i będziesz siał jak człowiek. Sąsiad ma polski wynalazek całkiem nowy to już wymieniał przekładnie i regulacja wysiewu niedokładna.

robercikj100    506
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Nie wiem jak sipma czy unia, ale tam już trzeba ponad 10k dać. Sam myślałem nad nowym i jak bym miał wyłożyć ponad 10k to już bym Raucha brał

Ja też siatki nie mam, ale jaki problem zrobić 😉 

A ile taki ruch z 800 litrów moze kosztować ?

• Haha 1

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    102
3 godziny temu, Minkes napisał:

Sąsiad ma polski wynalazek całkiem nowy to już wymieniał przekładnie i regulacja wysiewu niedokładna.

Podobnie jak znajomemu , jeszcze na "gwarancji" strzelił wałek , , pośrednik go wyrolował , producent też , ostatecznie dorobił wałek , bo koszt 3 przekładni zespolonych to 900 zł.

pedro2    1349
1 godzinę temu, robercikj100 napisał:

A ile taki ruch z 800 litrów moze kosztować ?

Zależy od konfiguracji, ok 15k netto za 17.1 bez wysiewu granicznego trzeba dać 

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

robercikj100    506
2 godziny temu, andrzej78 napisał:

Bardziej chodziło mi o nowy .

A ma ktoś jakieś zdanie nad waprolem ? Bo się zastanawiam na nim , sipma lub Unia . Tak ok 800 litrów najlepiej z możliwością powiększenia do jakichs 1200 litrow w przyszłości . Bo ten rauch jednak będzie dla mnie za drogi.

• Haha 1

krzysiek277    242

Ja polecam dexawal skrzynia i telerze z tworzywa dzięki czemu nie ma co gnic 

Po ustawieniach sieje równo mocznik na 18m przy 1700obr w ursus c360 A salmag rzuca nawet na 21metrów

izydor6280    835
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Nie pakuj się w to polskie gówno... Kupiłem Rauch MDS 921 za 4200 lalka, łożyska na mieszadle do wymiany, ale to już przy oglądaniu wyszło. I to chyba jedyna bolączka tych rozsiewaczy bo każdy, który oglądałem miał luz... Dno, talerze  i całe mechanizmy z kwasówki jak dla mnie najlepszy wybór

nie porównuj maszyn produkowanych w latach 90 z dzisiejszymi, bo niektóre nowe zachodnie po kilku latach też nie są tak wspaniałe jak to się wydaje podczas zakupu

Edytowano przez izydor6280
  • Like 2

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

siemin    1

Krzysiek 277, jak masz ustawione łopatki? Nabyłem taki rozsiewacz i nie wiem jak go ustawić.

pedro2    1349
3 godziny temu, robercikj100 napisał:

Bardziej chodziło mi o nowy .

A ma ktoś jakieś zdanie nad waprolem ? Bo się zastanawiam na nim , sipma lub Unia . Tak ok 800 litrów najlepiej z możliwością powiększenia do jakichs 1200 litrow w przyszłości . Bo ten rauch jednak będzie dla mnie za drogi.

Źle myślisz 😉 za drogi będzie właśnie unia czy sipma bo Raucha za 10 lat sprzedasz za połowę tej ceny, a polski może już się tylko nadawać do gara na przetop... Zobacz na af tylko ilu ludzi kupuje kilku letnie polskie rozsiewacze, a ile jest zachodnich. Ja nie neguję nic, żeby nie było. Ostatnio stałem przed takim wyborem i mówię co myślę. 

W agrotechniku stał nowy MDS 17.1 na hydraulice dzielonej na dwie strony, do tego telimat i nadstawka. Był to rozsiewacz od jakiegoś gospodarza, niedawno wziął i nie wyrobił z kredytami... nie używany. Był problem z fakturą, ale mi faktura do niczego nie potrzebna jeśli dogadamy się po cenie netto. Gdyby zabrali ten telimat i nadstawkę to już bym go dawno miał. Ale stwierdzili, że musi iść w całości bo mieli jakiś problem żeby wystawić fakturę potem na te dodatki... Trafił się fajny używany i odpuściłem. 

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Po długim czasie zakupiłem Abre unior 2. Szukałem amazonek i rauch ale nie było nic do rzeczy albo były 300 - 350 km. I zdecydowałem sie na Abre. Kosz w ocynku, nie mii nawozu, hydraulika. Tylko dawkę trzeba ustawić wg prób i błędów bo tabela wysiewu sie nie zgadza. Ładnie sieje i równo. I nawozu mało co zostaje. Miejmy nadzieję że posłuży. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Datson13
      Jestem na etapie wybierania nowego rozsiewacza do nawozu, poszukuję opinii użytkowników na temat wysiewu granicznego. Mam bardzo dużo rowów i miedz przy drogach, a pola wkoło komina, więc pojemność wystarczy 900l. Jestem zainteresowany prostym włączaniem wysiewu granicznego, zmiana łopatek i tarcz nie wchodzi w grę. Każdy z lokalnych dilerów chwali rozwiązanie rozsiewacza, który akurat ma na placu, ale nikt nie chce podesłać mnie do klienta, który już kupił taki rozsiewacz, żeby zobaczyć jak to działa. Dodam, ze Jarmety i inne Worpole już kila lat temu mnie do siebie zniechęciły.
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

• Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
    • Przez kamil255
      Witam, posiadam ten rozsiewacz i jest ustawiony na 12m bo takiej szerokości mam ścieżki. Chciałbym dowiedzieć sie od osób uzytkujacych ten sprzet jak ustawić łopatki na 15m do nawozów przedsiewnych NPK typu polifoska,zawsze to jakaś oszczędność czasu przy większej szerokosci rozsiewu.
    • Przez marcin80wlkp
      Witam. Stałem się posiadaczem rozsiewacza jak w tytule. Czy dobrze rozumiem, że siejąc powinienem trzymać 540/min obr wałka, co przekłada się na 720/min obr. tarcz?  Czy mając ustawione np dla mocznika z polic na 15 metrów łopatki na  11/42 i jadąc ścieżkami technologicznymi, układ poprzeczny powinien wyglądać tak, że nawóz dolatuje prawie do kolejnych ścieżek?Chodzi mi o to czy ten nawóz powinien tak bardzo na siebie zachodzić, czyli lecieć prawie na 30 metrów, tak jak to wygląda w instrukcji?, Bo w poprzednim za-f jak miałem ustawione na 15 metrów to leciał ok 8 metrów w każdą stronę. I jeszcze jedno. Czy jadąc np 10 km/h, bo z taką prędkością zamierzam siać zawsze powinienem utrzymywać 540 obr/min?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj