Tekwoj161616

Rozsiewacz nawozow Polski

Polecane posty

Minkes    72

Znajdź najprostszą amazonkę za 1500 zł jak nie masz więcej środków, ewentualnie za 100zl wymienisz łożyska i będziesz siał jak człowiek. Sąsiad ma polski wynalazek całkiem nowy to już wymieniał przekładnie i regulacja wysiewu niedokładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Nie wiem jak sipma czy unia, ale tam już trzeba ponad 10k dać. Sam myślałem nad nowym i jak bym miał wyłożyć ponad 10k to już bym Raucha brał

Ja też siatki nie mam, ale jaki problem zrobić 😉 

A ile taki ruch z 800 litrów moze kosztować ?

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585
3 godziny temu, Minkes napisał:

 Sąsiad ma polski wynalazek całkiem nowy to już wymieniał przekładnie i regulacja wysiewu niedokładna.

Podobnie jak znajomemu , jeszcze na "gwarancji" strzelił wałek , , pośrednik go wyrolował , producent też , ostatecznie dorobił wałek , bo koszt 3 przekładni zespolonych to 900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199
1 godzinę temu, robercikj100 napisał:

A ile taki ruch z 800 litrów moze kosztować ?

Zależy od konfiguracji, ok 15k netto za 17.1 bez wysiewu granicznego trzeba dać 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, andrzej78 napisał:

Bardziej chodziło mi o nowy .

A ma ktoś jakieś zdanie nad waprolem ? Bo się zastanawiam na nim , sipma lub Unia . Tak ok 800 litrów najlepiej z możliwością powiększenia do jakichs 1200 litrow w przyszłości . Bo ten rauch jednak będzie dla mnie za drogi.

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892

Ja polecam dexawal skrzynia i telerze z tworzywa dzięki czemu nie ma co gnic 

Po ustawieniach sieje równo mocznik na 18m przy 1700obr w ursus c360 A salmag rzuca nawet na 21metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Nie pakuj się w to polskie gówno... Kupiłem Rauch MDS 921 za 4200 lalka, łożyska na mieszadle do wymiany, ale to już przy oglądaniu wyszło. I to chyba jedyna bolączka tych rozsiewaczy bo każdy, który oglądałem miał luz... Dno, talerze  i całe mechanizmy z kwasówki jak dla mnie najlepszy wybór

nie porównuj maszyn produkowanych w latach 90 z dzisiejszymi, bo niektóre nowe zachodnie po kilku latach też nie są tak wspaniałe jak to się wydaje podczas zakupu

 

Edytowano przez izydor6280
  • Like 2

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemin    1

Krzysiek 277, jak masz ustawione łopatki? Nabyłem taki rozsiewacz i nie wiem jak go ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199
3 godziny temu, robercikj100 napisał:

Bardziej chodziło mi o nowy .

A ma ktoś jakieś zdanie nad waprolem ? Bo się zastanawiam na nim , sipma lub Unia . Tak ok 800 litrów najlepiej z możliwością powiększenia do jakichs 1200 litrow w przyszłości . Bo ten rauch jednak będzie dla mnie za drogi.

Źle myślisz 😉 za drogi będzie właśnie unia czy sipma bo Raucha za 10 lat sprzedasz za połowę tej ceny, a polski może już się tylko nadawać do gara na przetop... Zobacz na af tylko ilu ludzi kupuje kilku letnie polskie rozsiewacze, a ile jest zachodnich. Ja nie neguję nic, żeby nie było. Ostatnio stałem przed takim wyborem i mówię co myślę. 

W agrotechniku stał nowy MDS 17.1 na hydraulice dzielonej na dwie strony, do tego telimat i nadstawka. Był to rozsiewacz od jakiegoś gospodarza, niedawno wziął i nie wyrobił z kredytami... nie używany. Był problem z fakturą, ale mi faktura do niczego nie potrzebna jeśli dogadamy się po cenie netto. Gdyby zabrali ten telimat i nadstawkę to już bym go dawno miał. Ale stwierdzili, że musi iść w całości bo mieli jakiś problem żeby wystawić fakturę potem na te dodatki... Trafił się fajny używany i odpuściłem. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie zakupiłem Abre unior 2. Szukałem amazonek i rauch ale nie było nic do rzeczy albo były 300 - 350 km. I zdecydowałem sie na Abre. Kosz w ocynku, nie mii nawozu, hydraulika. Tylko dawkę trzeba ustawić wg prób i błędów bo tabela wysiewu sie nie zgadza. Ładnie sieje i równo. I nawozu mało co zostaje. Miejmy nadzieję że posłuży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj