farmer_89

zlamana noga u byczka

Polecane posty

tomek9514    5
18 godzin temu, Sokol2 napisał:

10m

Kreda nie jest droga, zwiększ dawkę bo zaszkodzić nie zaszkodzi a jedynie może pomóc :)

farmer_89    7

minelo już 5 tygodni od złamania noga była owinieta i usztywniona od samego początku i co dalej zdjąć już to wszystko czy jeszcze poczekać? na dole przy kopycie ma jeszcze niezle opuchnięte ma gruba noge  i na razie trzyma ta noge w powietrzu, nie zagladalismy do tej nogi przez ten czas i nie miał wymienianego bandazu

Wiadomość z agroFakt.pl

Morion    198

Wypadałoby wszystko zdjąć i obejrzeć nogę, czy czasem nie ropieje, lub nie zrobił się jakiś obrzęk Jeśli nic takiego niema załóżcie wszystko z powrotem. Mozesz przygotować też taka miksturę : 30 deko liści laurowych zalać szklanką oleju słonecznikowego. Po 3-4 dniach można zacząć wcierać w nogę. Dla lepszego efektu liście możesz zszatkować blenderem.

Slodki66    874
13 godzin temu, farmer_89 napisał:

po jakim czasie może się ta kosc zrosnąć?

6 do 8 tygodni jak nie ma przemieszczenia i została dobrze unieruchomiona. Musisz dokładnie obejrzeć czy nie ma martwicy i czy Opatrunek nie blokował przepływu krwi. Na opuchlizne najszybciej pomoże antybiotyk i prawidłowe krążenie krwi. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zulugula13
      Od kilu tygodni zwiększa mi się ilość komórek somatycznych w mleku, zauważalne jest pogorszenie stanu wymion w stadzie, mastiis i te sprawy. 
      Ponad rok temu wykopałem studnię głębinową i z niej mam doprowadzoną wodę do obory. Po zbadaniu wody, okazało się, że występuje duże zażelazienie oraz bakterie z grupy coli i enterokoki pałeczki kałowe). Dwa razy chlorowałem wodę i pozbyłem się bakterii. Kiedy znów w oborze pogorszyła się jakość mleka i zdrowie krów (3 poronienia z jednym miesiącu) najpierw zbadałem całe stado na IBR i BVD ale stado jest pod tym względem zdrowe. Niestety w wodzie znów wyszło że jest duża ilość bakterii z grupy coli, tym razem pałeczek kałowych brak. Czy bakterie z wody mogą przechodzić do wymienia krowy?? Jak badam mleko od chorych krów to zawsze wychodzi u mnie paciorkowiec, coli może dwa razy miałem w całym roku, ale nigdy samo coli tylko razem z paciorkowcem.
      Będę częściej chlorował wodę, ale samo zdobycie chloru nie jest łatwe. Może macie pomysł gdzie można go kupić??
      Czy przyczyną pogorszenia stanu zdrowia wymion może być woda z bakteriami coli??

• Przez Ryszard123
      Bydło ma biegunkę (jaki jest tego powód).
    • Przez Waco78
      Jałówka HF 13-miesieczna od czterech dni ma problem z utrzymaniem sie na nogach, wstaje tylko wtedy kiedy musi, a gdy sie kładzie robi to bez kontroli. 2 dni wcześniej wróciła na stałe do obory z pastwiska i chwile później zaczęły sie problemy. Dodam że za kilka tygodni ma być kryta. Ma mniejszy apetyt aczkolwiek pije normalnie. Co może być problemem ? Pozdrawiam.
    • Przez Pkalicki05
      Witam jest jakis sposob na zapobieganie chorobom wirusowym
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj