Brytan

Poznaniak S043/3

Polecane posty

Brytan    2

Witam.

W lipcu kupiłem Poznaniaka S043/3 z 1987 r i pisze na tabliczce,że jest to poznaniak 6 i czy to możliwe bo większość była na skrzyni olejowej?

A następna sprawa jeżeli na tabliczce piszę mi że na A6 przy normalnym siewie wysieje bodajże 248 kg to jak on oszuka?  Wysieje więcej czy mniej?

Następna sprawa to wysiew zwiększony i normalny?  Jeżeli obie są te dwie zębatki to jest wtedy normalny?

I ogółem potrzebuję jakiegoś sprzeca co by mnie podszkolił w tym siewniku co i jak i na co uważać. Dodam,że siewnik jest na docisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

Ustawienie przekładni zawsze poprzyj próbą kręconą bo ziarno ziarnu nierówne i nikt Ci nie powie na ile ustawienie według tabeli będzie się zgadzać z rzeczywistym wysiewem. Pamiętaj ,że oprócz ustawienia skrzyni ustawiasz jeszcze denka i zastawki. Co do przekładni bocznej to gdy są zazębione dwa duże tryby to masz wysiew normalny , gdy z większego na mniejszy to zwiększony i z mniejszego na większy to zmniejszony.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Denka i zastawki to wiem jak ma być. A według Ciebie to na jakim lepiej siać pszenice ?  Na wysiewie normalnym czy zwiększonym ?

I ile wchodzi do skrzyni ładunkowej zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Brytan napisał:

A według Ciebie to na jakim lepiej siać pszenice ?  Na wysiewie normalnym czy zwiększonym ?

I ile wchodzi do skrzyni ładunkowej zboża?

Próba kręcona na normalnym, a jak za mało, wtedy przestawia się na zwiększony i próba oczywiście. Tabela to tylko orientacyjne porównanie, te same nasiona zaprawiane bądź nie zupełnie inaczej wysiewa. 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

Pszenicy nie sieje to Ci nie powiem na ile siać , ale to zależy od odmiany , klasy gleby i obsady roślin jaką planujesz mieć to sobie indywidualnie dobierzesz ustawienie z tabeli. W skrzynie wchodzi około 150 kg.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak z przekładnią olejową, to może mu się to zdarzyć.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

JA mam poznaniaka z olejową przekładnią i jak na razie nie mam co narzekać. Ja ile ustawie to tyle utrzymuję. W tamtym roku siałem rzepak to ustawiłem na 2,8kg a wysiało z wyliczeń 2,9kg z tego że poprzeczniaki dochodziły. Nie wiem na wo wy narzekacie no chyba że ja mam jakąś udaną tą przekładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj