kukum

Forsriht A 215 3m

Polecane posty

kukum    9

Witam Panowie mam takowy siewnik kupiłem go nie dawno , mam kilka pytań odnosnie tej maszyny pierwsze co ile obr koła na hektar ten siewnik robi , czy ktoś posiada tabele wysiewu do niego i gdzie znajdę oryginalne lejki do redlic bo szukam i znaleźć nie mogę , a mam problem taki ze są takie rurki jak od odkurzacza i gdy ustawie ładnie docisk wszystko fajnie ( docisk hydrauliczny) ale gdy dojeżdżam do uwrocia i muszę podnosić to zdziera mi lejki i trzeba robić tak ze docisk podnosić i dopiero cały siewnik , strasznie to wkurw.. jest , i prosiłbym jakiegoś właściciela aby mi podał dłuygosć lejka to bym może sklecił coś od poznaniaka a jak nie to dorobię łańcuszki ( ograniczyć)  żeby mi nie zdzierało tych lejków za pomoc serdecznie dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5585

100 podziel przez szerokość siewnika otrzymany wynik podziel przez obwód koła i otrzymasz liczbę obrotów koła na 1 ar. No i w tytule napisz poprawnie nazwę Fortschritt. ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Witam jeszcze raz wedlug tabeli wysiewu ustawienie 521 do pszenicy ma wyjs ok 300 kg na ha zrobilem probe krecona i wyszla mi 1t na ha obliczylem ilosc obr kola na hetar wyszlo mi 55 a obliczylem to tak 100/3/0.6  obwod srednica kola 60 cm i ja juz zglupialem z tym siwnikiem , bardzo bym prosil czy to tak ma byc czy zle licze ? Kg na ha zrobilem tak ze zasowki zamknąłem i zostawilem jeden lejek z tego jednego lejka wyszlo 0.40 kg pomnozylem przez 25 ilosc lejkow i jeszcze raz przez 100 pomnozylem i nie wiem czy ja zle licze ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

60 cm to średnica a nie obwód jak nie umiesz wyliczyć obwodu to zmierz metrówką koło po obwodzie i policz ile razy musi się obrócić aby pokonać drogę ok. 33m i przy szer. siewnika 3m będzie to 1ar.i tyle razy kręcisz i to co wyleci z siewnika mnożysz razy 100 i masz ilość na 1 ha Prościej się nie da tego wyjaśnić

55 obrotów koła to myślże to jakieś 2 ary anie 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot-72    0

Kręcisz kołem 18 razy ,to mnożysz razy 100 i wychodzi ile na hektar . Na forum fortschrita jest tabela wysiewu od podobnego siewnika ale wyniki pasują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj