heja

po remacie sie zatarl

Polecane posty

heja    0

wczoraj tesc zlozyl mf 255 nowe tloki tuleje wal nowy panewki pochodzil 30minut i zarrzymal sie nie mozna go ruszyc dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

może panewki były żle skompletowane a części były jakieś dobre czy od chinoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Albo nie zaciągnął oleju i po prostu z braku smarowania stał lub z oleju zrobiła się guma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja    0

byc moze problem tkwi w pompie olejowej bo rozmawialem ze znajomym na ten temat i powiedzial ze zalecaja zakladanie nowej przy takim remacie a tu dziadek zalozyl stara

 

rozrusznik nie ma sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A może panewkę ci obróciło :). Pompę nie trzeba w tych silnikach zmieniać ,to nie są pompy zęmbate i tak się nie wyrabiają.Ale zawsze dobrze zmienić.

W tych silnikach najlepiej po złożeniu pokręcić silnikiem bez wtrysków i filtra żeby olej pokazał się na przystawce i wtedy założyć filtr.Pokręcić żeby doszedł na wał i wtedy zakładać wtryski.

Nie powinno się nawet oleju nalewać do filtra bo pompa może nie zassać z miski.:)

Jak się nie obruci to ściągnij miskę i odkręć stopy.Podejrzewam że to 4 stopa od sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Tomek73 pompy olejowe w MF są pompami zębatymi tylko o uzębieniu wewnętrznym i wiem że potrafią wytrzymać kilkanaście tyś. mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokładnie,trochę inna zasada zęmbów niż w tradycyjnych. Są to bardzo wytrzymałe pompy.Kiedyś po złożeniu miałem słabe ciśnienie to zmieniłem pompę i nic to nie dało.Po prostu za dużo był zeszlifofany wał.Wytrzymał ok 2 tyś mth tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

wszyscy piszą o panewkach a ja zapytam o tuleje były założone surowe , zabite w warsztacie i rozhonowane czy kupiliście gotowe tulejei wymieniliście je sami bez honowania jak taak to one lubią się kosić przy montarzu dlatego ja nigdy gotowych nie stosuję tylko sórowe


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Moim zdaniem też przyczyny raczej trzeba szukać na górze silnika a nie na wale chociaż u braciaka przy ciapku jak obruciło panewkę to jedna zaszła na drugą i stanął na amen tylko że to był silnik"DZIEWICZY"chodził bez remontu ponad 30 lat więc luzy miał i było to możliwe a tu raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja    0

dzis rozebralismy i zatarl sie na pierwszym tloku na korbowodzie jade wlasnie do szlifowania reszta jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj