News
JurekOgorek1

Hodowla 2-3 świń na własny użytek przez osobę nie będąca rolnikiem

Polecane posty

Witam wszystkich. 

Nie jestem rolnikiem ale czy mogę hodować kilka tuczników na własny użytek bez rejestracji i czy nic mi za to nie grozi jak będę np prowadził mini blog albo jakiś wideo blog na YouTube? 

Podpowiedzcie mi czy mogę pokazać tucznik bez kolczyków i wgl bez zgłaszania na YouTube i czy nic mi nie grozi z tego powodu? 

Mieszkam na wsi ale gospodarstwa nie mam i nie będę miał ale na własny użytek tuczniki i brojlery chcę hodować. 

Dziękuję za odpowiedzi i jestem dobrej myśli 😉

Wiadomość z agroFakt.pl

ZELKOW    718

w sumie to powiedzmy wszyscy że śninie to nasi przyjaciele a po 5miesiącu życia jesteśmy tak dobrzy że wysyłamy je na wczasy...

bizon1    91

Jak wpadnie inspekcja wet to taki przyjaciel stanie się persona non grata odnośnie brojlerka to tylko do 100 szt powyżej to już jest dział specjalny  

• Like 1

AleksanderX    512

jak pieska,kotka wolno to chyba i swinie tez na własne potrzeby to tak jak nie wolno uprawiac kartofel na sprzedaz ala na własne potrzeby wolno

Edytowano przez AleksanderX

Gość   
Gość

Nie , nie można . Nawet pół świni musi być zgłoszone , zarejestrowane , a całe obejście musi spełniać wymogi bioasekuracji .  Tak musi być , by w niedługim czasie wszyscy się zajadali zachodnią drogą świnią hodowaną na antybiotykach i w oparach gnojowicy .

Bananek    3421

tylko jak zarejestrowac pol swini? i jak wbic kilczyk jesli to prawa lub tylna polowka?

2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Nie , nie można . Nawet pół świni musi być zgłoszone , zarejestrowane , a całe obejście musi spełniać wymogi bioasekuracji .  Tak musi być , by w niedługim czasie wszyscy się zajadali zachodnią drogą świnią hodowaną na antybiotykach i w oparach gnojowicy .

Wydaje mi się, że się mylisz, ale może mi się wydawać :)

ws71    478
22 godziny temu, JurekOgorek1 napisał:

Witam wszystkich. 

Nie jestem rolnikiem ale czy mogę hodować kilka tuczników na własny użytek bez rejestracji i czy nic mi za to nie grozi jak będę np prowadził mini blog albo jakiś wideo blog na YouTube? 

Podpowiedzcie mi czy mogę pokazać tucznik bez kolczyków i wgl bez zgłaszania na YouTube i czy nic mi nie grozi z tego powodu? 

Mieszkam na wsi ale gospodarstwa nie mam i nie będę miał ale na własny użytek tuczniki i brojlery chcę hodować. 

Dziękuję za odpowiedzi i jestem dobrej myśli 😉

Przerobione na własnym przykładzie ,zgłaszasz się do powiatowej ARiMR o nadanie numeru gosp ,po ok 2tyg dostajesz nr gospodarstwa a także nr siedziby stada i masz pełen legal do tego zgłoszenie w powiatowej inspekcji wet[nie musisz posiadać ziemi,ani być na krusie],nic to nie kosztuje,tylko troche straconego czasu ale masz w zamian za to spokoją głowę no i trochę pózniej pilnować papierów[oczywiście to poza strefami ASF-u]

Edytowano przez ws71

Gość   
Gość

A co weterynarza to obchodzi ? Jak w kontroli przyjdzie , to wtedy może się zainteresować . Zresztą każdemu powinno być wolno trzymać tę jedną czy dwie sztuki na własny użytek . ASF  dziki roznoszą i jakoś nikt za nimi z kolczykami nie biega .

marcinxxxx    121

Haha, a leśniczy który mi  obijał, widział zwały nieocechowanych, świeżo  ściętych drzew na posesji, przez którą przechodziliśmy. I co?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Roman2
      Dobry wieczór,
      od pewnego czasu nasze lochy mają zaskakująco male mioty. 5-4 sztuki w miocie. Parwowizora odpada, bo były szczepione. Co może być tego przyczyną? 
      Proszę o poradę.
    • Przez Dontcry
      Witam, po odsadzeniu prosiat po okolo 2 tygodniach pare sztuk od jednej maciory zaczely robic sie czarne, dostaly dlugiego i grubego owlosienia. Pierwszy raz z tym sie spotkalem. Pasze pobierają normalnie, apetyt dopisuje ale nie rosna. Wie ktos co to moze byc? 
    • Przez Krzynio257
      Jaka rasa świń według was jest najlepsza na maciory? Jeżeli chodzi o rozród i efekt ekonomiczny.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Tomasz55555
      Witam,niedawno była u mnie weterynaria na kontroli,stwierdzili nieprawidłowości w postaci trzymania byków z trzoda w chlewni.mam "dobrowolnie" z czegoś zrezygnować,czy jest jakiś sposób aby temu zapobiec,jak to było u was????
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj