JurekOgorek1

Hodowla 2-3 świń na własny użytek przez osobę nie będąca rolnikiem

Polecane posty

Witam wszystkich. 

Nie jestem rolnikiem ale czy mogę hodować kilka tuczników na własny użytek bez rejestracji i czy nic mi za to nie grozi jak będę np prowadził mini blog albo jakiś wideo blog na YouTube? 

Podpowiedzcie mi czy mogę pokazać tucznik bez kolczyków i wgl bez zgłaszania na YouTube i czy nic mi nie grozi z tego powodu? 

Mieszkam na wsi ale gospodarstwa nie mam i nie będę miał ale na własny użytek tuczniki i brojlery chcę hodować. 

Dziękuję za odpowiedzi i jestem dobrej myśli 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

w sumie to powiedzmy wszyscy że śninie to nasi przyjaciele a po 5miesiącu życia jesteśmy tak dobrzy że wysyłamy je na wczasy...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Jak wpadnie inspekcja wet to taki przyjaciel stanie się persona non grata odnośnie brojlerka to tylko do 100 szt powyżej to już jest dział specjalny  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak pieska,kotka wolno to chyba i swinie tez na własne potrzeby to tak jak nie wolno uprawiac kartofel na sprzedaz ala na własne potrzeby wolno

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie , nie można . Nawet pół świni musi być zgłoszone , zarejestrowane , a całe obejście musi spełniać wymogi bioasekuracji .  Tak musi być , by w niedługim czasie wszyscy się zajadali zachodnią drogą świnią hodowaną na antybiotykach i w oparach gnojowicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16828

tylko jak zarejestrowac pol swini? i jak wbic kilczyk jesli to prawa lub tylna polowka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Nie , nie można . Nawet pół świni musi być zgłoszone , zarejestrowane , a całe obejście musi spełniać wymogi bioasekuracji .  Tak musi być , by w niedługim czasie wszyscy się zajadali zachodnią drogą świnią hodowaną na antybiotykach i w oparach gnojowicy .

Wydaje mi się, że się mylisz, ale może mi się wydawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
22 godziny temu, JurekOgorek1 napisał:

Witam wszystkich. 

Nie jestem rolnikiem ale czy mogę hodować kilka tuczników na własny użytek bez rejestracji i czy nic mi za to nie grozi jak będę np prowadził mini blog albo jakiś wideo blog na YouTube? 

Podpowiedzcie mi czy mogę pokazać tucznik bez kolczyków i wgl bez zgłaszania na YouTube i czy nic mi nie grozi z tego powodu? 

Mieszkam na wsi ale gospodarstwa nie mam i nie będę miał ale na własny użytek tuczniki i brojlery chcę hodować. 

Dziękuję za odpowiedzi i jestem dobrej myśli 😉

Przerobione na własnym przykładzie ,zgłaszasz się do powiatowej ARiMR o nadanie numeru gosp ,po ok 2tyg dostajesz nr gospodarstwa a także nr siedziby stada i masz pełen legal do tego zgłoszenie w powiatowej inspekcji wet[nie musisz posiadać ziemi,ani być na krusie],nic to nie kosztuje,tylko troche straconego czasu ale masz w zamian za to spokoją głowę no i trochę pózniej pilnować papierów[oczywiście to poza strefami ASF-u]

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co weterynarza to obchodzi ? Jak w kontroli przyjdzie , to wtedy może się zainteresować . Zresztą każdemu powinno być wolno trzymać tę jedną czy dwie sztuki na własny użytek . ASF  dziki roznoszą i jakoś nikt za nimi z kolczykami nie biega .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxxxx    122

Haha, a leśniczy który mi  obijał, widział zwały nieocechowanych, świeżo  ściętych drzew na posesji, przez którą przechodziliśmy. I co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I powiem Wam że 2 sztuki uchowa e i teraz 3 rosną i fajna sprawa swoje mięsko i fajnie się patrzy jak rosną, a i brojlery też mam bo święta za pasem 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
Dnia 14.09.2019 o 10:35, ws71 napisał:

Przerobione na własnym przykładzie ,zgłaszasz się do powiatowej ARiMR o nadanie numeru gosp ,po ok 2tyg dostajesz nr gospodarstwa a także nr siedziby stada i masz pełen legal do tego zgłoszenie w powiatowej inspekcji wet[nie musisz posiadać ziemi,ani być na krusie],nic to nie kosztuje,tylko troche straconego czasu ale masz w zamian za to spokoją głowę no i trochę pózniej pilnować papierów[oczywiście to poza strefami ASF-u]

Czy aby uzyskać numer gospodarstwa i numer siedziby stada wymagana jest minimalna powierzchnia gospodarstwa/ziemii rolnej 1ha? Na stronie Agencji nie znalazłem informacji o takim wymogu (może przeoczyłem) ale na innych stronach tematycznych jest podawana minimalna powierzchnia gospodarstwa 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Nie jest potrzebna ziemia osobiście posiadam 100 szt na stanie i ani ara ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia partia kupiona w ostatnią sobotę czerwca czyli chyba 27.06.2020 największy sprzedany po 4 miesiącach z wagą równe 125 kg, a pozostałe 2 sztuki(tak były 3) rosły do 17 grudnia bo oba wieprzki poszły w ostatnią podróż 18.12. Waga 140 kg i 158.5 kg ten mniejszy był od samego początku słabszy i dlatego taka różnica w wadze ale też po ok 2 tygodniach od kupna prosiaków wszystkie 3 sztuki dostały różycy więc weterynarz przyjechał i 60 zł skasował ale spałem spokojnie.

Zawsze pasze robię sam i u mnie to wygląda tak, jęczmień, pszenica, pszenżyto/żyto hybrydowe(zależy co bardziej dostępne) i koncentrat z ekoplonu.

100 kg zboża i 25 kg koncentratu dla warchlaka i potem 250/300 kg zboża i 25 kg koncentratu dla tucznika, a na koniec tuczu na min ostatnie 2 tyg karmię tuczniki samym zbożem bez koncentratu i wtedy ziemniaki wchodzą w sporej ilości i zlewki z obiadów ale zlewki to przez cały tucz daję bo co z tym robić.

Ta partia rosła prawie pół roku i ostatnie ok 7 tygodni jadły samą śrutę i ziemniaki więc koncentratu nie dawałem wtedy bo miałem śrutę to żeby jej nie marnować to skarmiłem nią świnie. Mięsność dobra, słonina taka jak powinna być dla mnie oczywiście nie 1 cm ani nie cegła ale tak na 2 palce była, wyroby pyszności i w sumie tyle.

Nie wiem czy ktoś jeszcze śledzi temat ale w razie pytań chętnie odpowiem na jakieś.     

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj