tomn95

Garaż jednospadowy 200m2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomn95    51

Orientujecie się jakie są teraz ceny wybudowania takiego budynku z suporexu? Konstrukcja prosta, jednospadowy dach 3 bramy i jakieś małe pomieszczenie mieszkalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

U mnie ekipa remont obory wyceniała, to

- metr muru z suporeksu 50zl/m²

- wieniec 100zl/m²

- rozbiórka starego dachu i zrobienie nowego(dwuspadowy pod eurofale) - 100zl/m²

- tynkowanie 20zl/m²

+koparka i wszystkie materialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
8 godzin temu, przemekuliski napisał:

mieszkalne czy gospodarcze???

Mieszkalne, drobna cześć tylko dla pracowników z Ukrainy 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

65×12 jednospadowy dostawiony do istniejącego  garażu to ekipa krzyknęła 90 tys za robote + materiały.  Z pokryciem calego dachu i rozebraniem eternitu na starym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25498

Jak z pozwoleniem to tanio nie będzie bo dla budynku mieszkalnego dochodzi dużo formalności- odbiór elektryki, wody, ścieków...

 

Cena będzie mocno uzależniona od szerokości dachu. 

U mnie 2 lata temu był cennik 30zł m2 muru z suporex 24cm, liczone razem z bramami czyli obwód razy wysokość, 40zł mb wieńca, ławy fundamentowej, słupów, 40zł m2 ściany fundamentowej z bloczka.

Najdroższy był dach około 40% kosztów finalnych. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
3 godziny temu, malorolny121 napisał:

65×12 jednospadowy dostawiony do istniejącego  garażu to ekipa krzyknęła 90 tys za robote + materiały.  Z pokryciem calego dachu i rozebraniem eternitu na starym.

Czyli przy moich wymiarach w 100k się zamieszczę? 

2 godziny temu, Agrest napisał:

Jak z pozwoleniem to tanio nie będzie bo dla budynku mieszkalnego dochodzi dużo formalności- odbiór elektryki, wody, ścieków...

 

Cena będzie mocno uzależniona od szerokości dachu. 

U mnie 2 lata temu był cennik 30zł m2 muru z suporex 24cm, liczone razem z bramami czyli obwód razy wysokość, 40zł mb wieńca, ławy fundamentowej, słupów, 40zł m2 ściany fundamentowej z bloczka.

Najdroższy był dach około 40% kosztów finalnych. 

 

Ten budynek mieszkalny to nie będzie aż tak na bogato zrobiony aby prąd był. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

To nie pierd....l źe mieszkalny postaw jako gospodarczy a potem zrobisz po swojemu . Budynek mieszkalny,to inna bajka niź garaż .

Wejdź sobie w prawo budowlane i poczytaj nie piepszysz jedno w koło koledzy wyżej sugerują ci ale ty nie i po swojemu .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25498
3 godziny temu, tomn95 napisał:

Czyli przy moich wymiarach w 100k się zamieszczę? 

Ten budynek mieszkalny to nie będzie aż tak na bogato zrobiony aby prąd był. 

Przy obecnym wzroście cen za pracę i materiał i zważywszy że będzie strop, instalacje, okna, pewnie jakieś ocieplenie to raczej braknie

Ja 12 x24m dwa lata temu postawiłem za 165000zł. 

Jak zgłosisz w urzędzie budynek gospodarczo mieszkalny to zobaczysz ile formalności z automatu dojdzie i kasy więcej popłynie.

Także wpisanie w papierach budynku jako garaż niesie za sobą konsekwencje.

Najlepiej budynek gospodarczy.

Tyle tylko że później zakładanie instalacji,  dorabianie części mieszkalnych to omijanie i naginanie prawa, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Pytanie z innej beczki. Jest fundament 8,5x14 który został wylany w 91roku z przeznaczeniem na oborę. Jednak plany się zmieniły i budowa nie doszła do skutku. Teraz jest opcja zrobić na tym fundamencie wiatę. Czy mógł budynek zostać naniesiony na mapę?  W geoportalu jest zaznaczony przerywaną linia, tak jak stary dom do rozbiórki na sąsiedniej działce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
3 godziny temu, Agrest napisał:

Przy obecnym wzroście cen za pracę i materiał i zważywszy że będzie strop, instalacje, okna, pewnie jakieś ocieplenie to raczej braknie

Ja 12 x24m dwa lata temu postawiłem za 165000zł. 

Jak zgłosisz w urzędzie budynek gospodarczo mieszkalny to zobaczysz ile formalności z automatu dojdzie i kasy więcej popłynie.

Także wpisanie w papierach budynku jako garaż niesie za sobą konsekwencje.

Najlepiej budynek gospodarczy.

Tyle tylko że później zakładanie instalacji,  dorabianie części mieszkalnych to omijanie i naginanie prawa, 

Czyli nie ma możliwości zeby zmiescic się w 100k? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25498

Wszystko idzie wyliczyć. Kartka ołówek kalkulator. To co wyjdzie z wyliczeń pomnóż razy 1,3 i będziesz wiedział.

Inna cena za robotę będzie w lubelskim inna w zachodniopomorskim.

Inny koszt budynku np 7 x30m a inny 12x18m.

Jeśli za te 100tys planowałbyś z tym małym pomieszczeniem "pod klucz" i wszystko pracą najemną to nie ma opcji.  Takie jest moje zdanie.

Ogólnie kosztorys budowy fajnie wygląda jak liczy się koszt muru. Zagłębiając się w temat człowiek blednie i japę  otwiera ze zdumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj