matisz125

Elektroniczny katalog

Polecane posty

matisz125    0

Witam. Czy istnieje coś takiego jak elektroniczny katalog do maszyn rolniczych ? Jakiś płatny katalog ? Coś w stylu, że wpisujesz numer vin pojazdu i po winie wybierasz sobie części . Pozdawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

napewno serwisy cos takiego maja w nowszych maszynach w starszych czesto sa zaznaczone roczniki w ktorych czesc wystepowala napewno mowie tu o zachodnim sprzecie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210589    10

Są katalogi dostępne online. Ostatnio szukałem części do Raucha, wszystko było, numery itd

Tak jak katalog w wersji papierowej. Wystarczy dobrze poszukać. Albo popytać u dealerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz125    0

Prowadze sklep z czesciami do polskich ciagników  i maszyn i chce wejsc z czesci do ciagnikow zachodnich. Nie chodzi mi jeden model ciagnika tylko o wszystkie. Sam mam aresa 620 rx i potrzebowalem elektro włacznik . Zadzwonilem do jednej firmy to kazali mi podac nr vin co mnie zdziwiło . i oni po nr vin wiedzieli wszystko wszystko, i mi o taki katalog chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Oczywiście, ostatnio takie coś u korbanków widziałem, cały katalog na komputerze i w nim wszystkie opcje jakie były w ciągniku czyli i wszystkie części, podejrzewam ze mają tam do większości takie katalogi zwłaszcza ze mają aż tak zmodernizowane magazyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz125    0

A czy ktoś orientuje sie jak uzyskac dostep do takiego katalogu ? Na pewno to jest platne ale np czy to sie placi raz na miesiac czy kupujesz jednorazowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

ale nie ma jednego katalogu do wszystkich traktorów i maszyn tylko każda marka ma swój i taki można pobrać ze strony producenta lub dilera np Claas/Renault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
matisz125 napisał:

A czy ktoś orientuje sie jak uzyskac dostep do takiego katalogu ? Na pewno to jest platne ale np czy to sie placi raz na miesiac czy kupujesz jednorazowo

mysle ze jak podpiszesz umowe z granitem czy inna firma od czesci ze bedziesz bral od nich towar to oni ci udostepnia takie katalogi

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

Tak jak @wojtal24 pisze, jak podpiszesz umowę z dostawcą takich części to dostaniesz katalogi. W sklepach motoryzacyjnych są takie katalogi, programy, nie dość że wszystko dostępne masz wypisane, to jeszcze możesz sprawdzić doc zero jeszcze ta część pasuje, do jakich innych sprzętów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
7 godzin temu, matisz125 napisał:

Witam. Czy istnieje coś takiego jak elektroniczny katalog do maszyn rolniczych ? Jakiś płatny katalog ? Coś w stylu, że wpisujesz numer vin pojazdu i po winie wybierasz sobie części . Pozdawiam 

Nie ma katalogów idealnych , takich jak dla samochodów. Ciągniki w mniejszości ( jedynie nowsze) posiadają VIN. Jedynie określenie  typu i numeru podwozia danej marki  pozwala w pewnym stopniu na wyszczególnienie  zastosowanej części. Posłużę się przykładem : ciągnik John Deere 6210, uszkodzona przystawka przedniego napędu- podejrzenie niewłaściwego rozmiaru ogumienia. Nigdzie , nawet serwis nie był w stanie pozyskać informacji o rozmiarze ogumienia jakie powinno być , co najwyżej możliwe warianty ogumienia i przełożenia przedniego napędu ,ale nic konkretnego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj