LewyMateusz

Agromasz czy Poznaniak?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LewyMateusz    0

Witam. Stoję przed zakupem zestawu siewnego. Budżet pozwala na zakup siewnika i agregatu talerzowego z Agromasz 2.5m  lub Unia poznaniak 2.5m. Dodam,że siewnik dwutalerzowy  z kółkiem. Ziemia ciężka.  Unia jest tańsza o około 6tys. Jaki wybrać? Jaki jest bardziej solidny i lepiej wykonany. Dzięki z góry.

karip    20

Nie wiem czy na opinii jednego użytkownika w dodatku jockerfarma opierał bym swój wybór za grube pieniądze.

• Like 5

sumek666    2396

Milion tematów jest. Użyj szukajki. 

Albo wpisz w google poznaniak, agromasz z dopiskiem agrofoto. 

simpleNICKpl    38
SamaPrawda napisał:

Zobacz na kanale jockerfarm jakie są jaja z tą Unią i się porządnie zastanów ;)

Opieranie swojej opinii o jakikolwiek kanał na YouTube, TYM BARDZIEJ sponsorowany, jest bardzo, ale to bardzo złym pomysłem

• Like 2

SamaPrawda    51
karip napisał:

Nie wiem czy na opinii jednego użytkownika w dodatku jockerfarma opierał bym swój wybór za grube pieniądze.

Oczywiście, niby jedna opinia, na ostatnim filmie pokazał kilka przykładów innych osób, dodatkowo jeżeli wejdzie się w stare jego filmy to w tamtym roku również im przekłamał. zwłaszcza że to jedna opinia, to warto się dowiedzieć czy to tylko jeden przypadek czy więcej. O agromaszu nic takiego nie słychać przynajmniej o przekłamaniach w wysiewie

Bartek933    3443

W poznaniaku rzeczywiście przekładnia jest do du.. Znam to z autopsji

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

sumek666    2396

Patrząc na nowe tanie polskie siewniki to nie kupiłbym nic na chwilę obecną lub jedynie zastanowił się na AU SN300. Zbyt duża loteria z tymi przekonaniami. 

Z nowych to tylko Kuhn co nie @simpleNICKpl 😎

simpleNICKpl    38
sumek666 napisał:

Patrząc na nowe tanie polskie siewniki to nie kupiłbym nic na chwilę obecną lub jedynie zastanowił się na AU SN300. Zbyt duża loteria z tymi przekonaniami. 

Z nowych to tylko Kuhn co nie @simpleNICKpl 😎

Oczywiście, tylko do kuhna dokup czterokołowego klocka o masie 8t i mocy 200km ;). Co do nowych polskich: nie mam zielonego pojęcia o tym co się tam na dzień dzisiejszy dzieje, za to dzisiaj sprzedałem stary zestaw. W ciągu 17 lat różnica cen nowy vs używany wyniosła tylko 3 tyś złotych 🤣

• Like 1

LewyMateusz    0
1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

A agregat talerzowy jakiej marki chce kolega kupić?

No jak bralbym z Agromasz siewnik to Agromasz,a jak z  Poznaniaka to z Uni. Agregaty talerzowe są podobne konstrukcji. Agro tom ma masywny,ciężki ,ale za dużo kosztuje. 

Bartek933    3443

Najlepiej było by mieć agregat uni i siewnik agromasza ale to pewnie nie wchodzi w grę

LewyMateusz    0
1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

Najlepiej było by mieć agregat uni i siewnik agromasza ale to pewnie nie wchodzi w grę

A co masz jakieś doświadczenia,że agregat z uni lepiej wykonany ,lub robi lepsza robotę? To chyba nie problem podpiąć siewnik agromasz do uni?

Bartek933    3443

Hydropak w uni jest o niebo lepszy. Bardziej miałęm na myśli że pewnie będziesz chciał kupić zestaw jednej firmy. Jakiego masz pod to konia?

LewyMateusz    0
58 minut temu, Bartek933 napisał:

Hydropak w uni jest o niebo lepszy. Bardziej miałęm na myśli że pewnie będziesz chciał kupić zestaw jednej firmy. Jakiego masz pod to konia?

Ursus 1224 z turem więc da radę 2.5m

jonek98    1689

do 12 3 metry śmiało bierz z 2.5 to się będzie nudzić,a i 3 metrowym ścieżki prościej zrobić.poznaniak ma od lat problem,z dokładnością wysiewu, Jockery nowości nie odkryli

Bzyk333    1

Nie rozumiem skąd te opinie o aparacie wysiewajacym w unii. Od tego roku użytkuje ten siewnik I jak ustawiłem rzepak na 4 kg to wysłał mi idealnie 4 kg.

Zmień w biznesplanie Szerokość agregatu bo 2,5m to stanowczo za malo do 1224

Edytowano przez Bzyk333

suffeks    29

joke farm -> hahaha jak mozna miec 70ha+ i takie gowna posiadac

kup kongskilde ecoline ja tym jezdze 13km/h gorczyca 7kg/ha idealnie wyszlo 

Mikruss    193

jak agro tom ma drogi afregat talerzowy to chyba nie zna ceny z uni podobnego agregatu. A i zapewniam Cie ze jakosc wykonania pkmiedzy tymi dwoma markami to jak porownanie poloneza do audi oczywiscie na korzyść Unii

przemek28_28    233

No nie wiem czy taki polonez, mam bronę talerzowa z agrotomu i nie mam do czego sie przyczepić. 4 rok, farba nie schodzi, nie pęka, a mam agromasza agregat to farba płatami schodziła.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez klaus1122
      Witam,
      kupiłem traktor New Holland T6.165
      Podczas pracy przy prasie stanął wałek wom. Jak stwierdził serwis w wyniku nieprawidłowego użytkowania zniszczone zostało sprzęgło. Dokonano naprawy po czym cztery dni później ta sama awaria.
      Dodam że traktor pracuje z nową prasa New Hollanda. Mamy w gospodarstwie jeszcze jeden traktor tego samego producenta. Starsza T7.195 pracuje trzeci sezon z prasami i nie mieliśmy żadnej tego typu awarii. Dodam że operator który pracował na T7 przeszedł teraz na T6 aby wykluczyć błąd ludzki. 
      Może macie podobny problem z T6. Dodam że jest to nowy model z 2019 roku. 
      Zastanawiam się czy to nie problem konstrukcyjny nowych t6 lub wadą tego konkretnego sprzetu...
    • Przez tadi77
      Stoję przed wyborem suszarni do kukurydzy w grę wchodzi Pedrotti ,Mecmar,Agrimex może ktoś coś doradzi cenowo bardzo zblizone
    • Przez bilik26
      Koledzy chcę zmienić swoją sipme i mam na uwadze dwie marki class variant 280 i NH 750, ktora lepsza i na co zwracać uwagę przy kupnie
    • Przez Janekagrofoto
      Witam. Czy macie tur 5 z firmy MatStal? Jak się sprawuje? Jakie są wasze opinie?
    • Przez jankes679
      Witam. Chciałbym kupić talerzówkę do ciągnika c330 a w przyszłości jakiś mocniejszy traktor około 60km. Nie wiem jakiej firmy talerzówkę wybrać i jaką szerokość. Myślałem nad firmą Bomet lub Strumyk 1,6m lub 1,8m ale nie wiem która lepsza, ponieważ róznica w cenie wynosi około 500-700 zł (do około 3500zł) i nie wiem czym jest to spowodowane, czy jakością wykonania czy innymi czynnikami. Prosze o odpowiedz posiadaczy tych talerzówek. Z góry dzięki
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj