LewyMateusz

Agregat uprawowo-siewny talerzowy Agromasz czy Unia ?

Polecane posty

LewyMateusz    0

Witam. Stoję przed zakupem zestawu siewnego. Budżet pozwala na zakup siewnika i agregatu talerzowego z Agromasz 2.5m  lub Unia poznaniak 2.5m. Dodam,że siewnik dwutalerzowy  z kółkiem. Ziemia ciężka.  Unia jest tańsza o około 6tys. Jaki wybrać? Jaki jest bardziej solidny i lepiej wykonany. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20

Nie wiem czy na opinii jednego użytkownika w dodatku jockerfarma opierał bym swój wybór za grube pieniądze.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Milion tematów jest. Użyj szukajki. 

Albo wpisz w google poznaniak, agromasz z dopiskiem agrofoto. 

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
SamaPrawda napisał:

Zobacz na kanale jockerfarm jakie są jaja z tą Unią i się porządnie zastanów ;)

Opieranie swojej opinii o jakikolwiek kanał na YouTube, TYM BARDZIEJ sponsorowany, jest bardzo, ale to bardzo złym pomysłem

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412
karip napisał:

Nie wiem czy na opinii jednego użytkownika w dodatku jockerfarma opierał bym swój wybór za grube pieniądze.

Oczywiście, niby jedna opinia, na ostatnim filmie pokazał kilka przykładów innych osób, dodatkowo jeżeli wejdzie się w stare jego filmy to w tamtym roku również im przekłamał. zwłaszcza że to jedna opinia, to warto się dowiedzieć czy to tylko jeden przypadek czy więcej. O agromaszu nic takiego nie słychać przynajmniej o przekłamaniach w wysiewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

W poznaniaku rzeczywiście przekładnia jest do du.. Znam to z autopsji


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Patrząc na nowe tanie polskie siewniki to nie kupiłbym nic na chwilę obecną lub jedynie zastanowił się na AU SN300. Zbyt duża loteria z tymi przekonaniami. 

Z nowych to tylko Kuhn co nie @simpleNICKpl 😎


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
sumek666 napisał:

Patrząc na nowe tanie polskie siewniki to nie kupiłbym nic na chwilę obecną lub jedynie zastanowił się na AU SN300. Zbyt duża loteria z tymi przekonaniami. 

Z nowych to tylko Kuhn co nie @simpleNICKpl 😎

Oczywiście, tylko do kuhna dokup czterokołowego klocka o masie 8t i mocy 200km ;). Co do nowych polskich: nie mam zielonego pojęcia o tym co się tam na dzień dzisiejszy dzieje, za to dzisiaj sprzedałem stary zestaw. W ciągu 17 lat różnica cen nowy vs używany wyniosła tylko 3 tyś złotych 🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

A agregat talerzowy jakiej marki chce kolega kupić?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LewyMateusz    0
1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

A agregat talerzowy jakiej marki chce kolega kupić?

No jak bralbym z Agromasz siewnik to Agromasz,a jak z  Poznaniaka to z Uni. Agregaty talerzowe są podobne konstrukcji. Agro tom ma masywny,ciężki ,ale za dużo kosztuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

Najlepiej było by mieć agregat uni i siewnik agromasza ale to pewnie nie wchodzi w grę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LewyMateusz    0
1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

Najlepiej było by mieć agregat uni i siewnik agromasza ale to pewnie nie wchodzi w grę

A co masz jakieś doświadczenia,że agregat z uni lepiej wykonany ,lub robi lepsza robotę? To chyba nie problem podpiąć siewnik agromasz do uni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

Hydropak w uni jest o niebo lepszy. Bardziej miałęm na myśli że pewnie będziesz chciał kupić zestaw jednej firmy. Jakiego masz pod to konia?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LewyMateusz    0
58 minut temu, Bartek933 napisał:

Hydropak w uni jest o niebo lepszy. Bardziej miałęm na myśli że pewnie będziesz chciał kupić zestaw jednej firmy. Jakiego masz pod to konia?

Ursus 1224 z turem więc da radę 2.5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

do 12 3 metry śmiało bierz z 2.5 to się będzie nudzić,a i 3 metrowym ścieżki prościej zrobić.poznaniak ma od lat problem,z dokładnością wysiewu, Jockery nowości nie odkryli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

No to gdybym tak musiał kupić to Ares plus siewnik agromaszu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Nie rozumiem skąd te opinie o aparacie wysiewajacym w unii. Od tego roku użytkuje ten siewnik I jak ustawiłem rzepak na 4 kg to wysłał mi idealnie 4 kg.

Zmień w biznesplanie Szerokość agregatu bo 2,5m to stanowczo za malo do 1224

Edytowano przez Bzyk333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

joke farm -> hahaha jak mozna miec 70ha+ i takie gowna posiadac

kup kongskilde ecoline ja tym jezdze 13km/h gorczyca 7kg/ha idealnie wyszlo 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak agro tom ma drogi afregat talerzowy to chyba nie zna ceny z uni podobnego agregatu. A i zapewniam Cie ze jakosc wykonania pkmiedzy tymi dwoma markami to jak porownanie poloneza do audi oczywiscie na korzyść Unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

No nie wiem czy taki polonez, mam bronę talerzowa z agrotomu i nie mam do czego sie przyczepić. 4 rok, farba nie schodzi, nie pęka, a mam agromasza agregat to farba płatami schodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj