vailus

Obornik na łąki

Polecane posty

vailus    3
Witam. Zamierzam w tym roku wywieźć trochę obornika na łąki. Chciałem się zapytać jak to się ma z panującymi przepisami dotyczącymi zakazu wywozu. Wiadomo że okres wywozu obornika w tym roku jest do końca października. Ale jak to wygląda na przykładzie łąk gdzie się go nie zaoruje? Mogę wywieźć go do końca października i zostawić tak na zimę?

marcinxxxx    36

Obornik na łąki to od 1 marca do 30 listopada bez zaorywania. Gnojowica do 31 października

Edytowano przez marcinxxxx

Wiadomość z agroFakt.pl

vailus    3

A do kiedy jest tym roku w końcu karencja na wywóz obornika na grunty orne? Do końca października czy listopada?

marcinxxxx    36

Do końca października wszędzie, a gnojowicę to zależy od regionu 15, 20, 25 październik, i nie karencja tylko możliwość rozrzucenia obornika.

Edytowano przez marcinxxxx

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez damian40000
      Czy jest na AF ktoś kto próbował to siać? Jakimi siewnikami to siejecie? Jak jest potem ze zbiorem?
    • Przez Bamboocha
      Mam zamiar zasiać 1,5 ha lucernyz trawą.I nie moge sie zdecydować czy zasiac ją ze zbożem (mieszanka)czy bez. Wcześniej siałem już trawe ze zbożem i efekt był pozytywny,bo nie rosły chwasty itp.ale gdy zboze urosło trawa nie za bardzo rosła a z koszeniem sie wachałem gdzyz lepiej by było żeby sie chociaz wykłosiło, poniewąż bele są wtedy o wiele lepsze jakościowo.Czy sieliście już może lucerne ze zbożem??Ja bym zasiał raczej ze zbożem ale tata mówi,że zboże pochłania duże ilości wody i wpływa to na wschodzenie i rozrastanie trawy i że później trzeba czekać na zboże do skoszenia a tak to by przyciął trawe wczesniej i by sobie spokojnie rosła....
      Jakie jest wasze zdanie i jak wy robicie??
      który sposób wybieracie, co o tym sądzicie??

Pozdro for all and Miłego Jajka:)
    • Przez tomaszmab
      Witam. Mam pytanie odnośnie zakładania trwałego użytku zielonego . 
      Czy jest sens zakładania łąki bez dawania obornika ??? Rok temu zaoralem stare łąki / pastwiska 2,6 ha , potem posialem owies z seradela po czym owies zebrałem na kiszonkę w baloty .. seradela odrosla bardzo słabo (rzadko) ze względu na suszę po czym ja właśnie zaoralem . Chcę tu posiac teraz nowa trawę z motylkowymi jako wsiewke w zyto bądź pszenżyto ??? Obornik nie dawany .. Czy jest sens zakładac łąkę na kilka lat bez obornika .. ??? Ziemia to 4-5 klasa , ph w normie .. Czy wystarczy samo npk np polifoska 6 w ilości 300 kg na ha na początek ??? Zastanawiam się czy teraz by było lepiej posiac żyto z wyką a za rok dać normalnie obornik i wsiac trawę .. co sądzicie ??? 1,6 ha będzie kosno pastwiskowa ( czyli bydło troche nawozu zostawi ) a 1 ha tylko kośna .. 
    • Przez pitermaj
      Rozpocząłem próbę zwalczenia trzciny na łące, teren podmokły. W zeszłym roku z mulczowałem ją na jesieni, co było dużym błędem, bo w tym roku odbiła z podwójną siłą. Zagłębiwszy się w temat, w tym roku z mulczowałem ją w połowie lata i przekopałem (oczyściłem)  rów aby woda z terenu została odprowadzana bez przeszkód. Teraz mam pytanie Czy ten teren po skoszeniu jeszcze zrobić talerzówką, przeorać itp. aby bardziej osuszyć  ziemie i zniszczyć korzenie oraz na wiosnę jak zacznie odbijać pryskać ?  Jaki zastosować środek i w jakiej dawce aby był skuteczny ?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj