agrofoto1

Wapnowanie a polifoska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrofoto1    6
Cześć, czy są jakieś przeciwwskazania do wapnowania wapnem weglanowym i stosowania polifoski w jednym sezonie, z tygodniowym odstępem?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamil19997
      Na wstępie przeproszę jeśli piszę temat w nie odpowiednim dziale. Mam zapytanie do forumowiczów dotyczące rozpoczęcia działalności handlu zbożem i różnymi produktami rolnymi. Chciałbym zalegalizować taką działalność, lecz z tego co dowiedziałem się to jest bardzo mało dofinansowań na takie biznesy... Muszę wybudować budynek który ma służyć do sprzedaży i jako magazyn wtedy dopiero dostanę około 20 tys na wydatki na wyposażenie co nie pokrywa nawet 1/3 kwoty minimalnej inwestycji na początek. Ma to być mój pierwszy biznes w materii którą dobrze znam i posiadam już kontakty handlowe dostawców itp. Czy ktoś z forum może ma wiedzę w takim temacie i mógłby mi dać kilka rad jak to rozegrać aby wyjść jak najlepiej na starcie?  Pozdrawiam serdecznie
    • Przez suffeks
      dzisiaj zrobilem test 3 produktow zeby zbic PH wody
      10L wody poczatkowo 7.82ph
      kwasek:
      2g - 6.9ph
      4g - 5.92ph
      6g - 4.81ph
      8g - 4.05ph
      10g - 3.45ph

stablix:
      5ml - 6.45ph
      10ml - 5.76ph
      15ml - 5.09ph
      20ml - 4.30ph
      25ml - 3.74ph

proaqua:
      5 do 50ml - 6.55ph (nizej nie zbije)

teraz dodalem 100ml boru do tej wody, to wychodzi 2L na 200L wody
      kwasek - 9.47ph
      stablix - 9.43ph
      proaqua - 9.27ph

dodajemy wiecej do tej wody z borem
      kwasek:
      2g - 9.15ph
      4g - 8.82ph
      6g - 8.87ph
      8g - 8.62ph
      10g - 8.47ph
      20g - 6.75ph
      30g - 4.90ph

stablix:
      5ml - 9.08ph
      10ml - 9.30ph
      15ml - 9.29ph
      20ml - 9.24ph
      25ml - 9.22ph
      35ml - 8.98ph
      50ml - 8.91ph
      70ml - 8.40ph
      100ml - 6.75ph
      120ml - 5.87ph
      140ml - 5.35ph

proaqua:
      30 do 170ml - 9.23ph
      270ml - 9.09ph
      370ml - 9.00ph
      470ml - 8.91ph
      570ml - 8.82ph
      670ml - 8.78ph
      750ml - 8.66ph
      (braklo wiecej)

cenowo jak to wyglada?
      5kg kwasku 40zl, 1L stablix 75zl, 1L proaqua 15zl
      aby zbic ph 1000L wody na 5.5ph bez boru to potrzeba 500g kwasku (koszt 4zl) albo 1.2L stablix (koszt 90zl).
      a z borem... dodatkowo trzeba dac ~2.5kg kwasku (koszt 20zl) albo ~13L stablix (koszt 975zl)
      stablix drogo wyjdzie ale plus jest taki ze zmienia kolor wody nie potrzebny jest ph metr, proaqua odpada to nie dziala.

• Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
    • Przez Bobas233
      Witam . Chcialem się poradzić was a mianowicie ,mam okazje wziąść 10ha w dzdzierżawę z tym ze klasa jak napisałem 5 i 6. Czy zaoranie teraz tego i zwapnowanie wczesna wiosna wapnem powiedzmy weglanowym bedzie mialo jakis sens? Czy pomoze to w jakims stopniu podniesc ph? Pytam gdyz nigdy nie gospodarzylem na tej klasie ziemi. A jak wiemy sa to gleby słabe piaszczyste. Wiem ze ciezlo o dobry plon na tego typu ziemi no ale.. Czekam na sugestie tylko sensowne i z głową. Z gory dzięki za pomoc
    • Przez stolarz02
      Witam serdecznie
      Panowie gospodarze od 2015 roku. Posiadam gleby od klasy 4a po zetke. Są to role najczęściej mozaikowate. Od piachu po mokry bagnisty torf. Kawałki ornej które posiadam mają powierzchnię od 0,25ha po 3,00ha. W sumie około 20 ha. Reszta to łąki.
      Ciągniki które posiadam to: c360 i MF 3125 (125 KM - 6 cyl.)
      Planuje w listopadzie zakupić agregat talerzowy 3m. Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie. Zapewne wysokość talerzy i wał. Tylko jaki wał na mozaikę?  
      Czy opłaci się inwestować w hydropak na tak zróżnicowane kawałki czy lepiej ciągać siewnik sześćdziesiątką? 
      Jaki wał bym mógł założyć na tuza żeby lepiej zagęścić ziemię? Czy wgl warto?
      No i ostatnia sprawa jaką firmę byście polecili? Słyszałem o GranoSystem, AgroSystem, Agromasz, Armasz, Strumyk, Tomlet, Lemtech. Czy może jeszcze inna
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj