Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Duplo    0

Witam Wszystkich. Potrzebuję Nową zgrabiarkę. Powinna by ok 3.50 szeroka. Mogę wyłożyć ok 20 000. W grę wchodzą prawie wszystkie firmy

tylko dealer lely jest daleko. Wolał bym coś z zachodu.


"Nothing Runs Like a Deere" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duplo    0

A jaki to model

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

"Nothing Runs Like a Deere" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

samasz z-350 3.5szeroka za 8.500zł znajomy ma i nawet nieźle chodzi


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja bym polecił Samasza Z-350 lub Pottingera 421 N :) Cena Samasza to 8.500zł, a pottingera to nie wiem :)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja będę chyba brał jednak z Lely. według mnie jest to porządna firma zaraz po Krone. tez mam ponad 20 ha traw i myślę nad Lely Hibiscusem 425 ale nie wiem czy nie lepiej trochę dołożyć i wziąć 455. i tak i tak z ta maszyna będzie musial pracowac 902 lub 912 DL bo c-360 raczej nie da rady podniesc... za Hibiscucsa 425 S dealer wolal 20 tys zl netto do negocjacji. polecam rowniez Krone Swadro 42... powinienes sie zmiescic w 20 tyz, oczywiscie netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

po co podnosic????wbierze się zgrabiarkę ciągnioną i bajka,u mnie pottingera 4,2m ciąga mf255 i wszystko elegancko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonymou    0

Witam Wszystkich. Potrzebuję Nową zgrabiarkę. Powinna by ok 3.50 szeroka. Mogę wyłożyć ok 20 000. W grę wchodzą prawie wszystkie firmy

tylko dealer lely jest daleko. Wolał bym coś z zachodu.

 

po pierwsze: bierz jak najszerszą np 4,2m - jezeli inwestujesz w maszyny "nowe generacji" to weź pod uwagę to że zgrabiarka musi być tobie wygodna, a co za tym idzie - ekonomiczna - za jednym przejazdem grrabisz ponad 4mery a nie 3m

 

po drugie: uważam ze nawet i polska zgrabiarka Pronaru jest solidnie wykanana i poradzi sobie na łące w każdych warunkach. Przykład:znajomy zgrabiarką Pronaru zagarniał 30to cyntymetrowej głębokości koleiny wyciśnięte przez prase NEW HOLAND CASE RBX 341. Sporo tego zagarniania było, prawie wszystkie łąki są podmokłe, a trawe trzeba było zebrac. Zgrabiarka po takim teście nie poniosła żadnych obrażeń.

 

Właśnie dziś zakupiłem Pronara ZKP420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7340z    121

Witam chciałbym kupić zgrabiarke na 15 ha.Mam nierówne łaki. cena do 7 tyś używana jedno kołowa, ma pracowac

z zetorem 7340 lub ursus c 360 Powiedzcie jak jest najlepsza waszym zdaniem z góry dzieki za odpowiedz.

Edytowano przez zetor7340z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Kolego jak nierówne łąki to tandem raczej... Jeżeli chcesz to luknij u mnie w galerii na deutza grabiarkę... Jest w sumie do oddania za przyzwoite pieniądze :D


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Ja polecam zgrabiarkę dwu kołową. lepiej odgrabia od rowów, tworzy jeden równy wał za jednym przejazdem, czysto grabi nawet na nierównych łąkach. Polecam Maszyny NIEMEYER. Daje radę nawet ursus c 330. Szerokość trochę ponad 6m. Ma skrętne koła i dzięki temu ładnie zachodzi na skrajach. Tutaj daję link do właśnie takiej maszyny http://allegro.pl/zgrabiarka-niemeyer-6-4m-nie-deutz-fahr-zetor-jcb-i2973679974.html Możesz się rozejrzeć też za maszynami CLAASA i DEUTZ FAHRA ale to ponad twój budrzet


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalos1222    42

a nie lepiej kupić nową ? ja z 2 lata temu za prawie 7 tyś. dorwałem zgrabiarkę jar-metu i sprawuje się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

moim zdaniem dwukołowa ale wałek na boku bo jeśli zgrabia się małą trawę to mizerne wałki wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7340z    121

Witam mam do wyboru takich producentów która najlepsza? KRONE FELLA DEUTZ KUHN pottinger claas gafre niemeyer Wybieram sie w sobote cena tych zgrabiarek jest od 2 tyś do 8 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja ma zgrabiarkę STOLL modelu nie pamiętam ale grabi coś 4,,3m z wałem. Jestem zadowolony ładnie się grabi nawet na nierównościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz5340    0

poszukuję zgrabiarki na 20h użytków zielonych napaliłem się na 1-karuzelowego pottingera eurotop znacie może inne marki produkujące podobne maszyny (ciągane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

ja tez miałem brac zgrabiarke 1 karuzelowa, nowa, ale namówiłem ojca, zebysmy kupili uzywana w tych pieniadzach, ale 2 karuzelowa. według mnie lepiej jest wziasc 2 karuzelowa, poniewaz podczas jednego przejazdu robi sie walek odrazu, wiec z prasa moze zaraz smigac no i na pewno wydajnosc duzo wieksza i zaoszczedzony jest bezcenny czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jeśli przekładnia jest w dobrym stanie technicznym to warto, przydało by się również trochę szerszą tą boczną plandekę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

a oplaca sie kupic uzywke za 5 tys czy kupic nowa tylko ile nowa wytrzyma i jaka firme wybrac czy polskie calkiem odpadaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukus
      Witam wie może ktoś jak sie nazywa ta część w zgrabiarce ?
    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj