News
malopolanin64

Claas Jaguar 860 słaba jakos sieczki POMOCY

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malopolanin64    399

Witam mam problem z sieczkarnią, kukurydza jest słabo pocięte, znaczy łodyga siarno ok ale liście trafiaja sie długie zwłaszcza okrywowe a nie było tego,(małopolska kukuyrdze jeszcze za zielone), długo sieczki uswiona na 9 milimetrów, moze ostre jak brzytwa, stalniaca po około 70 hektarach na krawedzi idzie palca przeciąć dosunięta na stuk i obrót wstecz i gniotownik na nowych walcach a liścia w pip. Na poczatku sezonu było ok a teraz któryś dzień juz d*pa.

Mikruss    238

mielismy podobnie rok temu w 695. Noze byly tak dlugo aby wyprowadzic krawedz do lini prostej i dopiero stalnica ustawiona na 0.5 mm a w sumie powinna byc jeszcze blizej aleze nowinka to noe jest to nie ryzykujemy hehe

Sieczka istawiona w tym roku na 8 mm i liscie sporadycznie sie trafia ale i tak ruszone. Rok temu byla ququ bardziej wysuszona i sieczka na 6mm to listka nie bylo.

malopolanin64    399

U mnie stalnica praktycznie się ociera bo dosuwam ja na stukotanie , To tego noże wyostrzone na brzytwe i dalej nie jest to co powinno być.

Wiadomość z agroFakt.pl

Misiaczek57    5

A w czasie pracy nie odsuwa ci się stalnica. Jakie masz dosówanie elektrycznie z kabiny czy ręcznie ? Sprężyny w gardzieli ściskające nie popękane ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinLeparadom
      Witam. 
      Posiadam claas jaguar 860 z 97 roku. 
      Mam następujący problem. 
      Heder opada na ziemię. Podnosząc do góry nie ma żadnego problemu, mogę go zatrzymać w każdej pozycji. Natomiast opuszczając na dół nie da się hedera zatrzymać opada na samą ziemię. Po kilku próbach wciśnięcia przycisku do góry heder zaczyna się podnosić. 
      Miał ktoś podobny problem? 
    • Przez Joteq
      Przymierzam się do zmiany sieczkarni samojezdnej. Obecnie posiadam Jaguara 840 z 2000 r. Nadeszła pora na zmianę. 
      Biorę pod uwagę 2 modele, są to nowe maszyny. 
      Claas Jaguar 840
      John Deere 8200i
      Modele są o podobnej specyfikacji.  Jakieś opinie, porady? 
      Pozdrawiam 
    • Przez mateusz0045
      Czy ktoś posiada taki sprzęt , jesli tak to prosiłbym o podpowiedzenie mi wszystkich informacji które mogły by mi pomóc w użytkowaniu takiej maszyny . Jak z dostępnością części ? Czy mogę kupić gdzieś katalog do sieczkarni SF 6000 . Ewentualnie co się najczęściej psuje .
      Wady zalety itp...
    • Przez Andrzej24871
      Witam , wytłumaczy mi ktoś jak sprawdzić poziom oleju w kemperze 4500? sieczkarnia claas jaguar 695 , patrząc od strony sieczkarni na dole są dwie śruby na dużego imbusa  jedena po jednej stronie druga po drugiej to jest wlew/poziom oleju czy tylko wlew ? a jeśli wlew to gdzie jest śrubka poziomu? no i od strony napędowej  od przystawki do sieczkarni z boku jest śruba to raczej wlew/poziom  ale za diabła nie moge znaleźć śrub poziom  czy wlewy do skrzynek od bębnów dużych bo do małych chyba znalazłem wlew bo do niej są odpowietrzniki przykręcone ale nie wiem gdzie jest poziom oleju? Pomorze ktoś ? no chyba nie zrobili tego tak że trzeba bębny zdejmować czy coś . Po złożeniu przystawki patrząc po lini napedowej od sprzęgieł kłowych na pierwszej przekładni kątowej też są jakieś duże śruby na imbus duży  , nie odkręcałem tego jeszcze....
    • Przez goldnick
      Witam niedawno zakupiłem sieczkarnie jak w temacie. Podczas koszenia kukurydza nawija się na ślimaki i nie podaje łodygi w dół do zespołu tnącego.Co może być przyczyna? Sieczkarnia pracuje z ciągnikiem Farmtrac 665 na 1 polowej 1500obr 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj