thefullek

Która prase wybrać ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thefullek    0

Witam,

 

Tak jak w/w temacie proszę o podanie wad i zalet obydwu pras :) ( PRASA ŁAŃCUCHOWO-WALCOWA df1,8v czy Sipma Farma II Z-569/1)

Proszę o wypowiedzi posiadaczy tych pras oraz podawanie konkretnych argumentów.

 

Z góry dziękuje za wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

człowieku zastanów czy chcesz mieć polską prasę za cenę wysokiej klasy niemieckiej prasy? Ja sprzedałem polska prasę Spimę i nie chce jej na oczy widziec bo mam teraz welgera 220 i jeszcze nawet zostało mi trochę po sprzedaży sipmy i kuupnie tej welgerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Zetor :) masz racje ale sam przyznaj że ciągnik przy tej welgerce klęka a przy sipmie to raczej sobie hulał ale to jest właśnie moc welgerki że te konie mechaniczne zostają oddane w belke tak jakby ( zgniot nie samowity) A co do tematu to ten df to zdaje się ma rotor i nożę nie?? A po drugie to jest raczej vicon w zielonym kolorze z napisem DF na boku :) ( o ile się nie myle) bo zdaje sie że vicon robiłe prasy dla DF-a . Nie zastanawiaj się ani chwili bierz DF-a


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tylko pamiętaj że te prasy (Unia-Famarol DF) są jak Miriam wszystko ładnie pięknie a tu ... :). Nie powiem technologię to te prasy mają dobrą ale jakość wykonania woła o pomstę do nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefullek    0

Zetor mnie prasy walcowe nie interesują miałem kiedyś claasa rollanta 44 i do słomy to była porażka , suchą słomę nie dało się prasować :)

Poza tym prasa będzie współpracować z ciągnikiem 80 konnym , muszę jeszcze powiedzieć że ma być to nowa prasa , bo brana będzie na zwroty :)

A mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy sipm , czy wskaźnik zapełnienia komory jest w miarę dokładny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@thefullek co do claasa masz racje ale tylko wtedy jak masz za małego konia do niej bo jeżeli w walcówce za wolno jedziesz to ta słoma za mocno się kruszy

A od siebie dodam że za dopłatą bym nie woził polskiej łańcuchowej, ze względu na te łańcuchy które pracują na sucho w kurzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy sipm , czy wskaźnik zapełnienia komory jest w miarę dokładny ??

Jak hydraulika sprawna to nawet dokładnie pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

tomi@ ale w farmie II a nie classic-u :)

Przepraszam za wprowadzenie w bląd ale nie zmienia to faktu że to są dobre prasy (proste i tanie w eksploatacji) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

waszym zdaniem jaką najlepiej kupić do 65 tyś. brutto ??

 

Spytaj w Agromixie za ile sprzedadzą Ci prasę Krone KR125/130.

Kiedyś mieli 125tke chyba za 70tys brutto do negocjacji.

Krone KR

Agromix- importer Krone w Polsce

Dla mnie prosta, mało wymagająca i dobrej jakości prasa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Zetor mnie prasy walcowe nie interesują miałem kiedyś claasa rollanta 44 i do słomy to była porażka , suchą słomę nie dało się prasować :)

Poza tym prasa będzie współpracować z ciągnikiem 80 konnym , muszę jeszcze powiedzieć że ma być to nowa prasa , bo brana będzie na zwroty :)

A mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy sipm , czy wskaźnik zapełnienia komory jest w miarę dokładny ??

kolego :) bardzo proszę nie wrzucaj wszytkich walcówek* do jednego wora :) Ja welgerem rp 220 prasowałem wszystko i przy krótkiej jęczmiennej słomie po południu ( nie przed wieczorem) tez prasowąłem i nie miałm najmniejszych problemów . Tylko jedno mnie troche wkurza rotor lubi złapać sznurek i kawałek siatki , i nie wiem dla czego jak prasowałem jesienią to dwa razy siatka mi się okręciła na walec a jak prasowałem dzisiaj to 20 kulek i nic (dopiero zaczynam) Zrobiłem fotki owiniętych balotów siatką kurde prawie jak cover grip :) pięknie obwiązane , oczywiście delafinem astrą ( hmm 500mm silotite okręciłem 25 balotów i jeszcze ze 2- 3 zrobie chyba jednak warto zainwestować te pare zł więcej w porządną folie >> mam na próbe jeszcze solargo [polski wynalazek podobno dobry ] i ensibala [ pare zł droższy od solargo]) Aha i dodam żę mój sąsiad ma claasa 44 ( i to jeszcze na dodatek S) i żeczywiście w słomie troche porażka >> sianokiszonka zresztą też :) . moim zdaniem Welger jest najleprzy ( jeśli miałbym kupować nową i było mnie stać :) to bym kupił welgera tylko że zmienno komorowego tego co max robi 1.6 snopka , stało komorówki troche ciężko chodzą ( ale nic nie mam do walcówek jeśli chodzi o mnie to na walcówce mucha nie siada )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefullek    0

kolego :) bardzo proszę nie wrzucaj wszytkich walcówek* do jednego wora :) Ja welgerem rp 220 prasowałem wszystko i przy krótkiej jęczmiennej słomie po południu ( nie przed wieczorem) tez prasowąłem i nie miałm najmniejszych problemów . Tylko jedno mnie troche wkurza rotor lubi złapać sznurek i kawałek siatki , i nie wiem dla czego jak prasowałem jesienią to dwa razy siatka mi się okręciła na walec a jak prasowałem dzisiaj to 20 kulek i nic (dopiero zaczynam) Zrobiłem fotki owiniętych balotów siatką kurde prawie jak cover grip :) pięknie obwiązane , oczywiście delafinem astrą ( hmm 500mm silotite okręciłem 25 balotów i jeszcze ze 2- 3 zrobie chyba jednak warto zainwestować te pare zł więcej w porządną folie >> mam na próbe jeszcze solargo [polski wynalazek podobno dobry ] i ensibala [ pare zł droższy od solargo]) Aha i dodam żę mój sąsiad ma claasa 44 ( i to jeszcze na dodatek S) i żeczywiście w słomie troche porażka >> sianokiszonka zresztą też :) . moim zdaniem Welger jest najleprzy ( jeśli miałbym kupować nową i było mnie stać :) to bym kupił welgera tylko że zmienno komorowego tego co max robi 1.6 snopka , stało komorówki troche ciężko chodzą ( ale nic nie mam do walcówek jeśli chodzi o mnie to na walcówce mucha nie siada )

co do classa to co najbardziej mnie wkurzało to że ma wysoki podbierak i drugą trawę nie szło zbierać ,a o napędzie walców już nie wspominam :)

a welgerka ile kosztuje nowa oczywiście :) i jakie jest zapotrzebowanie mocy ciągnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Z ta mocą to tak jak napisałem welgery są poprostu solidne i iich się nie rozerwie , są zaprojektowane do naprawde silnego prasowania >> a z pustego to i salomon nie naleje najzwyklej w świecie te konie zostają przekazane tak jakby na balota są prasy które nie potrzebujeą tyle mocy ale nie mają się co równać ze stopniem zgniotu, ja mojego welgera ciągam zetorem 16-stką i na max ( czyli do 10 skala jest od 0-10) najlepiej jak mi się udało dobić to 8 i wałek stanął (sprzęgło przeciążeniowe w ciągniku) i musisałem snopka wywalać nie obwiązanego i jeszcze raz prasować :) dlatego teraz prasuje max do 6 czasem 7 ale to tylko żeby 6 na chwile się zmieniła na 7 i staje a przy obwiązywaniu spowrotem spada na 6 ( oczywiście ciągnik bucha niezłymi dymami :) ) wydaje mi się że np 140 konny JD powinien sobie dawać rade z dobijaniem na mx czyli do 10 . A cena hmmm jak to bywa z najleprzymi cena również jest bardzo wysoka przeszło 100 tyś kosztuje na pewno wydaje mi się że około 120 może więcej może mniej oczywiście brutto . ( cena w porównaniu z innymi prasami hmm .... troche zaporowa) Aha i moja prasa np już jest przygotowana pod szerszą siatke sporo luzu ma na podajniku i te huczne cover grip JD to by nie było najmniejszego problemu > zakłada się szerszą siatke i już :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Mam pytanie do użytkowników prasy unia famarol df1,8v , czy mógł by ktoś sprawdzić czy u was jeden z 3 metalowych przewodów od smarówek dochodzi do dwóch trybów i je smaruje ,czy idzie gdzieś dalej. Dziś zauważyłem ,że tam się kończy i nie wiem czy tak powinno być .Te kalamitki i przewody znajdują się z prawej strony ,patrząc w kierunku jazdy prasy niedaleko podbieracza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj