Radek88

Fendt 612 problem z hydrauliką

Polecane posty

Radek88    15

Witam

Wymieniałem wał w silniku, w skrzyni nie było nic grzebane, po złożeniu wszystko działało.

Po upływie 1 dnia, podpinałem szufle do tura i nagle tur przestał działać, tylni podnośnik jeszcze działał, ale zaczęło coś piszczeć, pomyślałem , że pewnie pompa się zapowietrzyła.

Po chwili przestało piszczeć zero reakcji pompy, ciągnik jeździ skrzynia działa, pompa w ogóle się nie załącza,

Spuściłem olej i zdjąłem pompę, gdy kręcę wałkiem WOM tryby które napędzają pompę nie kręcą się.

Gdzie może być przyczyna awarii? trzeba rozpoławiać między skrzynią a sprzęgłem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

po pierwsze hydraulika w fendzie nie ma nic wspólnego ze skrzynią biegów po drugie nie wiem po co kręcić wałkiem jak turbomatik nie przekaże napędu na silnik jak nie ma odpowiednich obrotów czy działa wspomaganie? mogła pompa się zużyć pompa trzeba pomierzyć ciśnienie sprawdzić olej w zbiorniku filtry kiedy były zmieniane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Dobrze zrozumiałem że jak wyjmiesz pompę wraz z ta przystawką przy skrzyni to nie kreci się wałek w skrzyni co napędza pompe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Po wyjęciu pompy, gdy kręcę wałkiem WOM to tryby się nie kręcą, ale Sławek74 pisał, że to normalne,

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

To przejebane. Tam pompa nie ma nic wspolnego ze sprzegłem i pracuje zawsze wraz z silnikiem. A jak krecisz tym trybem to jest jakiś opór czy chodzi lekko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Tryby chodzą lekko, pomiędzy tymi trybami a sprzęgłem (turbomatik) jest sprzęgło do wł/wył wałka WOM (dźwignia po lewej stronie kierownicy).

Czy to sprzęgło ma coś wspólnego z pompą? Tak wygląda jakby nie dochodził napęd do trybów napędzających pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Co ty przepraszam za bajki piszesz? W serii 600 pompa hydrauliczna siedzi na skrzyni biegów i napęd bierze z jednego wałka ze skrzyni.


Miałem to wszystko rozbebeszone jakies pol roku temu i prawde mówiąc nie pamietam czy napęd do WOM i pompy idzie na jednym wałku. Ja mam 615, troche nowszą. A WOM działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

A gdzie kolego napisałem, że jest inaczej? Pewnie nie zrozumiałeś ostatniego mojego postu jutro zrobię zdjęcia i będzie jasne  o co mi chodzi.

Pytałem o sprzęgło które jest pomiędzy skrzynią a turbomatik (od tych trybów około 30-40 cm w stronę silnika)

WOM również się nie wł.

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Nie pisałem do Ciebie tylko do Sławka bo pisze jakies bajki.

Podejrzewam ze to moze byc konkretna awaria. To nie 60 ze jak nacisniesz sprzęgło to rozlancza wom i pompe. Tam idzie jednym wałkiem cały czas od silnika napęd na WOM i pompe hydrauliczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Napęd z silnika idzie tym wałkiem co wchodzi w turbomatik a dalej w skrzyni chyba też musi być jakieś sprzęgło?

Pisząc, że miałeś rozbebeszone czyli rozpołowione pomiędzy skrzynią a sprzęgłem?

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Rozbieralem  skrzynie w 611. naped pompy jak i wałka wom jest przekazywany przez walek ktory jest na stale spiety  z silnikiem i nie ma nic wspolnego z turbomatikiem. Sprzego od zalaczania wom jest wczesniej ,ale najpierw jest napedzana pompa a dopiero pozniej jest sprzeglo od zalaczania wom. Radziłbym nie jezdzic tym ciagnikiem bo tam jest smarowanie skrzyni oleje z pompy hydraulicznej.  

Edytowano przez 80marcin
błąd w opisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Byłem w serwisie i też mówili, że napęd idzie bezpośrednio poprzez wałek z silnika i, że trzeba rozpołowić. 

Przed chwilą skończyłem rozpaławiać i wałek zamiast zostać w silniku i wyjechać ze skrzyni (tak było wcześniej) został w skrzyni i nie mogę go wyciągnąć, także trzeba dobierać się do skrzyni.

A w serwisie powiedzieli, że prawdopodobnie poszły frezy na wałku nowy 7,5 tysiąca.

A i jeszcze jedno jak włożę wałek do końca w stronę skrzyni to wszystko działa, tryby i wałek WOM się obracają, czyli coś z tym wałkiem.

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Rozbierzesz bedziesz widział. Sporo jest używanych. Szkoda kasy na nowy. Są tez firmy co regenerują. Zobaczysz jak wyjmiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj