Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MartineZ

Czy 52 KM wystarczą?

Polecane posty

MartineZ    14

Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi kupno prasy i w związku z tym kilka pytań:

1.Pasowa czy łańcuchowa?(chciałbym zmiennokomorową)

2.John Deer(myślałem o modelach 540 lub 545), czy krone(oczywiscie używane)

Czy 52KM wystarczą do takiej prasy. Powiem jeszcze że głównie miała by służyc do prasowania żyta na kiszonke oczywiście belowanie słomy i siana również wchodzi w grę dlatego pomożcie wybrac jakieś kompromisowe wyjście.

Z góry dzięki za wszytskie odpowiedzi i POZDROWIENIA :)

dabaz    54

Ja mam Krone 10-16 , a więc zmiennokomorowa i 3 sezony balotowałem ciągnikiem MF-255. Nie powiem, że było lekko, ale dało się. Moim zdaniem 52 km wystarczą. W tym roku przy mojej Knonce zaprzęgam MF 3095. Teraz nie będę martwił się o ciągnik tylko o prasę. Mam nadzieję, że jej nie "zajadę".

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal4610    54

ja polece napewno zmienno-komorową i najlepiej pasówke bo ciągnik ma najlżej. Sąsiad ma c360 i krone 120 i mówił że ma za ciężko. Jest to stałokomorowa łańcuchowa. Myśle że w jd545 będzie ładnie śmigać:)

pawelwlosty    6

ja polece napewno zmienno-komorową i najlepiej pasówke bo ciągnik ma najlżej. Sąsiad ma c360 i krone 120 i mówił że ma za ciężko. Jest to stałokomorowa łańcuchowa. Myśle że w jd545 będzie ładnie śmigać:)

Zmienną komorowa do 52 km chyba ty śnisz ja mam łańcuchową na stałej komorze i 70 km ma co robić

MartineZ    14

no wlasnie jedni mowia ze da rade drudzy ze nie ma szans...

jakby ktos mial taki zestawik to niech napisze ile z niego mozna wycisnac

Massey1993    15

ja c360 z claas rolland 44 robiłem i dawać rade dawał ale czasami gasł w kiszonce jak coś to prasa walcowa i 120x120 ale w pasówce na tych samych wielkościach powinna dać rade :)

MartineZ    14

nie chodzi mi o jakis mega zgniot...wazne zeby byl odpowiedni do zakiszenia

myslicie ze da rde wycisnac z zyta powietrze?

dabaz    54

@MartineZ Siano i sianokiszonkę z 2,5 ha rocznie oraz słomy ok 400 balotów rocznie, więc niewiele. Dobrze mi ubijała bo ciężkie baloty i ręki nie można włożyć. W większości na 4 polowej. Jednak traktor cierpi bardzo.

Bartek72511    41

Poradzi sobie moim zdaniem bez problemu, w kiszonce lekko nie bedzie ale w słomie to bez problemu. u nas prasują 360 pasówkami i nie mają problemów z mocą:)

hermes    0

Co Wy piszecie ,360 prasują bo mocniejszych nie mają i tylko się męczą ,porządnie balota nie zbije a jak by chciał to co sezon remont cięgnika.Znam to bo przerabiałem temat.

MartineZ    14

wedlug mnie w slomie powinien dac sobie rade bez wiekszego problemu...wiadomo ze demonem szybkosci nie bedzie ale 2 szosowa i jedziemy a sianokiszonka 1 szosowa i mysle ze tez by dal rade...niewazne jest ile sie zrobi w godzine wazne zeby w ogole zrobic bo nowy ciagnik na 16 ha to raczej sie nie oplaca

damian18    3

już bez przesady 3 lata prasowałem walcówką 3512 i baloty były ok ciągnik chodzi dalej tylko strasznie wolno szło

MartineZ    14

no wlasnie tez mi sie wydaje ze z tym zarzynaniem ciagnika to przesada tylko trzeba tez myslec przy robocie i sie nie spieszyc bo tylko szkod sie narobi

lukasz20    0

Ja już drugi sezon jeżdżę 360 3p z JD 550 i na spokojnie daje radę oczywiście nie rozwijam zawrotnych prędkości czy tez nie osiągam szalowych wydajności ale to głownie przez słaby wydatek pompy i wolne otwieranie i zamykanie komory. Siano słomę prasuję 2 na zającu i sianokiszonkę 1 lun 4 żółwiem. Belki są bardzo dobrze zbite ale ciągnik nie cierpi. Więc JD 550 czy 545 to dobry wybór.

MartineZ    14

a jak wyglada sprawa z zywotnoscia pasow w takiej prasie i na co nalezy zwrocic uwage przy kupnie prasy?

lukasz20    0

Pasy wbrew wcześniejszym stereotypom okazują się jednak dość solidne. Generalnie wytrzymują długo ale użytkując 2 sezon pasówkę nie jestem stwierdzić jak to jest ze wszystkimi i reguły też nie ma pewnie żadnej. Co do miejsc na które należy zwrócić uwagę to już było wcześniej poruszane kilka razy na forum więc albo poszukaj albo się odezwij na gg to postaram się pomóc :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować