Zaloguj się, aby obserwować  
michal8899

Valtra A72- Jako główny ciągnik

Polecane posty

michal8899    0

jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Wszystko zależy jakie to będą maszyny.

Lekki 3 skibowy pług obracalny- ok

Agregat uprawowy 3-3,5m- ok

Talerzówka 2-2,5m- ok

Kosiarka do 2,5m- ok.

Nie ma co przesadzać z konstrukcją maszyn i wybierać lekkie wersje bo to ciągnik lekki o udźwigu podnośnika 2,8t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8899    0

oczywiście ze lżejsze sprzety tym bardziej ze u mnie są zienie 2-3 klasy i górzysty teren. jak możesz polecić mi jakies sprzety do niej to był bym wdzieczny. chciałbym jeszcze sie dowiedziec ile wam pala te traktory?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kolega ma starą 800stke [4cyl, poprzedniczke A82] to przy wozie paszowym jeśli dobrze pamiętam to pali 5L/mtg i ma już ponad 25tys mtg przebiegu i ciągnik nie ruszany[tutaj możesz sobie poczytać o tym ciągniku: <link> ]:) Ta A72 będzie palić jeszcze mniej bo to silnik 3cyl.

Są na Agrofoto użytkownicy Valtry serii A, w galerii można znaleść ich ciągniki i pod komentarzami jest często dużo cennych informacji :)

Konkretne sprzęty, to zależy jakie, czy polskie czy zachodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8899    0

MODEL A72

Silnik Valtra- AGCO Sisu Power 33DT

Moc znamionowa, kW/KM/obr/min* 54/74/2270

Maksymalny moment obrotowy Nm/obr/min* 296/1400

Liczba cylindrów 3

Pojemność silnika, l 3,3

Intercooler tak

Układ napędowy W pełni synchronizowany

Liczba biegów przód/ tył 12/12

Sprzęgło HiShift opcja dodatkowa

WOM obr/min. 540+540E / 540+1000

 

Układ hydrauliczny Oddzielny układ. Maks. wydatek do siłow. zewn. 24 l.

Udźwig podnośnika, kN 28

Udźwig podnośnika z dod. siłownikiem, kN (opcja) 33

Wydatek pompy, l/min 55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeśli chodzi o pługi to zajrzyj tutaj <link>

Ja z doświadczenia nie wybrałbym napewno Unii. Gdyby euro było tanie to polecam np. Kuhn bo widziałem jak te pługi orają w różnych warunkach i wiem że są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

agregat 3,5metra do takiego ciągniczka? 3,5metra to co najmniej bedzie ważył z 800kg i to nie wiem czy coś takiego znajdzie :)

ten traktor luknij na jego pojemność i 3cylindry, wagę, to bardziej pomocniczy traktorek, ale na główny też się nada, to będzie taka troszkę silniejsza i z napędem na 4koła 60-siątka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez sebarr
      Witam, ciągnik valtra n123 z 2014 i 600h przebiegu po włączeniu park i chwili postoju nie chce ruszyć, ani do przodu ani do tyłu. Żadnej reakcji na ruchy rewersem. Wyświetla się książka i błędy 8101 031 003 i 8103 031 003. Jest to skrzynia 4 biegi i na każdym 3 połbiegi. Nie wiem jak  się nazywa skrzynia, bo to nie moja valtra piszę w imieniu starszego sąsiada. 
      Ktos umie coś pomóc? Znany komuś problem? 
    • Przez Czaaro

    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj