News
dexter00

John Deere 6830P piski podczas zmiany rewersu błąd rewersu

Polecane posty

dexter00    15

Witam. W moim jd ostatnio coraz częściej słyszę jakie piski podczas zmiany rewersu lub półbiegu pod obciążeniem. Szczególnie słychać jest podczas szybkiej zmiany bez sprzęgła. Jakby pasek piszczał albo ciśnienie oleju przez jakiś mały otwór. Dodatkowa czasami podczas zmiany rewersu wyrzuca mi błąd i redukuje do neutala. Błąd EPC 524025.31

Proszę o pomoc

ariss    6

często wyrzuca ten błąd? Bląd związany z rewerserem trzeba by zobaczyć czy dobrze przełącza w adresach, a co do pisku to jest przy tym jakieś szarpnięcie ?

dexter00    15

Błąd wyrzuca coraz częściej. Kilkanaście razy dziennie. Z piskiem to nie ma szarpnięcia.

Wiadomość z agroFakt.pl

ariss    6

rewersy w 30 też padają ostatnio w rok z trzy wymieniłem, a jak to w każdej 30 warto zajrzeć za prawy słupek

dexter00    15

Co masz na myśli prawy slupek.? 

A z tymi piskami to nikt nie ma pojęcia co to może być?

ariss    6

z piskami to może nagraj bo tak to wróżenie z czapki opcji jest dużo. No zajrzeć do kabli za tym słupkiem

dexter00    15
Dnia 29.08.2019 o 20:54, ariss napisał:

rewersy w 30 też padają ostatnio w rok z trzy wymieniłem, a jak to w każdej 30 warto zajrzeć za prawy słupek

To chyba rewers pada bo zauważyłem że na wyświetlaczu przy ruszaniu dźwignia mroga kontrolka kierunku jazdy tak jakby nie łączyło i wtedy rozłącza rewers. Ile kosztuje rewers do 30?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dexter00
      Witam. Jak w tytule. Na wolnych obrotach potrafi strasznie zadymic na biało. Żadnych błędów. Płyn zaczął ubywać. Chłodnica EGR czy uszczelka pod głowicą? Jak to sprawdzić?
    • Przez dawidjohn
      Witam rewers po rozgrzaniu silnika nie włącza się dopiero za drugim razem a jak się włączy to szarpnie, włączam do przodu i zero reakcji do tyłu tak samo dopiero za drugim razem jest ok, co może być przyczyną? i druga sprawa mam 4 półbiegi i ta wajcha lata lekko a 1 i 4 półbiegu nawet nie można włączyć i przy pracach nie czuć różnicy jak się przełącza ta wajchę wcale ich nie ma i lata wajcha bardzo lekko, kolejna sprawa to brak biegu F nie da się go włączyć podobno jest zablokowany jak go odblokować? oraz również czasami jak przekrece kluczyk to nie chce odpalić dopiero za któryś razem rozrusznik wcale nie kreci tylko tak cyka pod maską dokrecilem śrubę od rozrusznika i jakis czas było dobrze a teraz od nowa to samo, co mogłoby być przyczyną? Traktor z 1995 roku, pozdrawiam
    • Przez Konrad2510
      Panowie mam problem, w jd6630 nie wlacza mi się przedni naped, kontrolka się świeci A naped nie ciągnie, nawet jak hamuje przedni naped nie hamuje tylko sam tył. Co to może być za problem? dodam że pracowałem na włączonym napędzie w orce i pod górę załaczylem blokadę i na końcu jej nie wyłączyłem i zacząłem nawracać ale po chwili się zatrzymałem i go wyłączyłem i było wszystko dobrze.. zaoralem jeszcze ze dwa hektary i przedni nie działał.. proszę o rady
    • Przez zyz1o
      Witam tak jak w temacie jak ruszam ciagnikiem i daje w pedal to slychac taki dziwny dziwiek jak by z okolic wentylatora jak jak by szumienie glosne albo piszczenie nie jest to ciagle, najczesciej pojawia sie ten dzwiek jak sie ciagnik rozpedza i ma wysokie obroty albo pod obciazeniem jak sie daje ostro gazu ? nawet nie wiem jak to zdiagnozowac skad to doklanie jest moze to byc wiskoza ???
    • Przez vegeta23
      Witam.
      Dzisiaj na sam koniec pracy wjeżdżając do garażu tak jak by rozłączyło mi rewers i ciągnik się zatrzymał. Na monitorze wyskoczył komunikat z żółta kontrolką na jakaś sekundę że nawet nie zdarzyłem przeczytać co to było. Dałem rewers na neutral później znów do tylu i ciągnik ruszył.
      Później w CommandCenter sprawdziłem jaki to był błąd i był to
      EPC 523677.02

Czy mógłby ktoś pomóc w objaśnieniu tego kodu.
      Z góry dzięki i pozdrawiam.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj