krystianadamczyk1

Ursus C-330 chłodnica

Polecane posty

Adi96    1848

Weź przestań gadać głupoty.Od lat było ZSM  Chełmno  kiedyś Chełmno pakowało  swoje części w takie samo pudełko jak Waryński i to się zmieniło.Chełmno dostarczał na I montaż  a nie Rol-mar i w tym różnica.Chłodnica jest polska i jak ich reszta części np z chełmna są najlepsze zestawy naprawcze do c-330 c-360.Wracając do chłodnic to oryginalna to pochodziła z Ostrowa Wielkopolskiego tamta chłodnica po prostu Ursusowska.Dużo było firm co robiła części do Ursusa a zwłaszcza osprzętu.To że nie tam Ursus to nie oznacza że nie jest oryginalne.Bo panewki produkował Federal Bimet  tak samo tulejki korbowodowe,pierścienie Prima łódź,pompy paliwa  pochodziły z Mielca, a osprzet pneumatyczny czy inne duperele z Nimetu.I nie originalne tylko oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A powiedz mi tarcza sprzegla padla nie dawno u c360 i chcialem z chelmna to nie pasowala moze to z chin albo cos

Edytowano przez Makis2111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Też miałem problem bo na frezy nie wchodziła I stopnia.Ty chyba z Chin tarczy nie widziałeś miałem tarcze z firmy komfort blacha tarczy grubsza to się nie układała dwa długość frezu była krótsza.Jak ci tak nie pasuje chlemno to wcale nie kupuj idź po tarczę Ursowska.A jak ci tak zależy na oryginalności to idź poszukaj tarcz z epoki ale za swoje zdrowie sam odpowiadasz a dokładnie za azbest odkladajacy się w płucach.Ferie się zaczęły to znowu są dziecinne kombinacje

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w sklepie z częściami rolniczymi gościu powiedział ze nie bora z Chełmna bo chelmno z chin sprowadza
Ale kupował nie będę bo to 4mies bylo temu sprzedawca mi jakiejś innej firmy dal i jakościowo lepiej wyglądała od Chełmna
O co ci chodzi z dziecinnymi kombinacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMocny    105

Jeżeli chodzi o chłodnice do ciągnika Ursus C-330 - jest w opracowaniu.

Tworzymy ją od podstaw, próbując zachować parametry i jakość oryginału sprzed lat przy zachowaniu rozsądnej ceny.

Udało nam się odtworzyć od podstaw na dzień dzisiejszy chłodnicę do Ursusa C-360:

https://jacekmocny.pl/oryginalne-czesci-ursus/silnik/chlodnice


Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ciągnik z 82r,oryginał 25lat potem kupiłem korsus teraz zauważyłem przeciek.Na tej chłodnicy zaciska mi dolny wąż powyżej 1600obr.Niema wystarczającego przepływu przez nią.Kiedyś ją sprawdzałem podłączając wąż z wodą przepływ jest ale pompa musi mieć dużą wydajność i nie starcza.Co kupić żeby nie było problemów z obiegiem i wytrzymało kilka lat.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmyksu1014    2

Panowie mam problem  chłodnicą w 328.A nie chce zakładać nowego tematu. Wymieniają korek spustowy z chłodnicy zauważyłem że ta tulejka co jest w chłodnicy i w nią się wkręca ten kranik jest luźna.Zakręciłem kranik i zacząłem lać płyn i  zauważyłem że on ucieka przez tątujeke. Czym ją uszczelnić żeby nie było przecieków?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Zawież ja do kolesia co sie zajmuje od chłodnic albo do kogos kto CI to łądnie zaluje,  no chyba ze sam potrafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jest jakaś pasta/silikon do takich rzeczy, jak chcesz sam zrobić.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Dwuskładnikowy epoksydowy klej do metalu lub polutowanie tylko warunek dobrze wyczyścić i umiejętnie się tym zająć. Ja nie wiesz jak to filmy w necie pooglądaj lub daj komu zarobić jak się zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Koledzy po przeczytaniu całego tematu chłodnice to tak naprawdę jest teraz ciężko kupić dobrą chłodnice a musze dziś niestety odwiedzić sklep i kupić chłodnice bo już niestety ma duże rozczelnienia i jest mocno zamulona więc jaką kupić  by była dobra i troche wytrzymała i do tego dojdzie termostat i obudowa termostatu.patrzyłem na Allegro to są różne od 320 do 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Koledzy podrzucie mi jakąś dobrą chłodnice chodzi mi o firmę bo niestety dałem za chłodnice 380 zł i niestety musze ją wyjmować i odać na reklamację bo leje się z niej.Żeby niebyło polskich chłodnic tylko Chiński Turecki i Indyjski szajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

stempos 1980 do c330 są w sprzedaży dwa rodzaje chłodnic , jedna jest węższa, natomiast ta druga jest ciut szersza bo ma dodatkowo jedną warstwę  kanałów na całej powierzchni chłodnicy  co za tym idzie ciągnik mniej się grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kazikow wiem o tym że są dwa rodzaje ale trafić coś dobrego teraz to loteria.ta miała być taka dobra że ze wstydu zaczęła ciec po 3 dniach po zamontowaniu.na pudełku były tylko dwie litery firmy DB Aa teraz jestem w kropce bo jak oddam na reklamację to minimum 2  tygodnie muszę czekać a ciągnik teraz potrzebny bo muszę sprzątać w tunelach foliowych puki nie pada a folie pościągane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Dobrej poniżej 500 zł nie trafisz. Szukaj Chełmno, ewentualnie Ursus- z tym że te drugie to nowość, jeszcze do końca nie sprawdzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Chcialbym zalacplynem moja 30. Lecz mam pewne obawy bo ciapek z 40 lat chodzil na wodzie i boje sie troche o silnik, o chlodnice sie nie boje. Przed wlaniem chcialbym przeplukac uklad bo pewnie po tylu latach na wodzie ejst niezle syfu. Niesie to za soba jakies ryzyko? np ze woda pojdzie do oleju itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Żadna woda czy płyn nie pójdzie do oleju bo jest zarośnięte kamieniem a on ci nie rozpuści wypłucze ci rdzę z ścianek z bloku.To ja po kapitalce pare mięsiecy zalałem płynem jak szybko zalałem tak szybko spuściłem bo styk oringów jest przeżarty i nie trzymają dobrze tego płaszcza wodnego więc musze poczekać aż kamieniem zajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Głosy są podzielone, jedni twierdzą, że jest ryzyko, inni, że nie ma ryzyka. Mój 330M został po 15 czy 20 latach zalany na stałe różowym borygiem i nic się nie stało. Trzeba podejść do tej sprawy tak, że prędzej czy później musisz zaryzykować i zalać płynem, bo czasy jazdy na wodzie dawno minęły.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Ktos wie jaki jest rozmiar gwintu w starym typie kranika do bloku c 330? Bo nie moge trafic dobrego i kazdy cieknie, te nowe maja rozmiar 10x1 a te stare maja wiekszy gwint, nie wiem czy to ejst gwint metryczny czy calowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam!

Mam cieknącą chłodnicę w ciągniku C-330. Trochę ciecze i chyba to pęknięcie w dolnej części będzie,bo ta chłodnica,to odrobinę drży z powodu słabego mocowanie a w C-330. I pękła! Jak to naprawić. Pewnie to się robi na jakiś klej...Tak chyba naprawiają fachowcy. Zresztą tak tu piszą niektóre posty. Czy ktoś z formułowiczów miał  taki kłopot???

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jak jest dojście to lutować (najpewniejsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzięki za info,kolego! Będę musiał rozebrać i gdzieś do fachowca zawieść.

Wszystko przez to,ze ta chłodnica drży i z tego może pęknąć. Słabe mocowanie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj