krystianadamczyk1

Ursus C-330 chłodnica

Polecane posty

jacek-c-330    548

ponawiam pytanie jaką powinna mieć wagę ta nowa chłodnica bo starą mam na tabliczce waga jest 11.3 i tyle też waży naprawdę ale nowe to teraz chyba max 8 kg więcej nie znajdzie mam rację ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekjd5090R    13

Czejść mam problem z trzydziestką po wlaniu płynu do chłodnicy i po pojeżdżeniu płyn zaczyna ubywać niema żadnych wycieków ani w oleju ni ma go co może być przyczyną tego i gdzie jest wada z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Trochę czyli ile pojeździsz i ubywa ? i ile go ubywa?

 

To niemożliwe , w przyrodzie nic nie ginie ;) , musi gdzieś być wyciek .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wycieku nie musie być... Może po prostu wszystko jest taj jak być powinno tj. wlał i zaczął jeździć a płyn poszedł w obieg.

Ile wlałeś tego płynu? Poprzednio jak był zalany nic nie ubywało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

może sie wygotował :D ale jeśli go ubywa to musi albo nieszczelny układ byc albo tak jak @romek6340 mówi rozszedł się po obiegu i w chłodnicy jest mniej, ostatecznie sprawdź kraniki może przez nie się sączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pisałeś że olej w porządku ?

Ale dzieje się tak stale ? czy zdarzyło się raz?

Traktor się nie grzeje? wskaźnik temperatury działa? Masz termostat?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekjd5090R    13

oleju ani nie ubywa ani nie przybywa termostat ma a raz tylko mi się zagrzał wskażnik temperatury działa zrobiło mi się tak mięsiąc temu wszystko wynika że jest dobrze czy może być uszczelka pod głowicą rozwalona i może dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale chodzi normalnie? Pali bez problemu? nie dymi ?

Jak jest uszkodzona uszczelka to może wyganiać wodę , czy tam płyn ale silnik nie pracuje normalnie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszz    5

Po prostu podczas pracy ciecz się rozszerza pod wpływem temperatury i może wyganiać nadmiarem przy korku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

ile cenią za nowa ? jeśli mocno nie cieknie dać do regeneracji sam dawałem od c330 do regeneracji i trzyma już odpukać 9 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze moja byla kupiona
7lat temu nowa długo nie wytrzymała bo jakas chińska albo indyjska bo nie było w tym czasie jak kupowałem orginalnej i do tej pory sie nie dostanie
Moja kosztowala 320zl i do tego stalowa już cala w rdzy nie ma co ratować
I właśnie wypatrzyłem z Chełmna 515zl kosztuje ale Chełmno nie robi dla ursusa ale kiedyś robiło to myślę ze powinna byc dobra
Jak narazie orginalana jest dostępna tylko ze do c360 kosztuje chyba 650zl a do c330 dopiero będzie dostępna w tym roku bo jest w opracowaniu
Teraz warynski robi dla ursusa czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

poszukaj sklepu Kobo w Lublinie, dorabiają wkłady do chłodnic zachodnich ciągników, więc z 330 nie powinno być problemu a może być lepszej jakości niż zamiennik dostępny od ręki

najlepiej gdybyś poszukał nowej oryginalnej ze starych zapasów


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Żeby znaleść z starych zapasów to trzeba mieć szczęście a dwa nie zawsze tanio wychodzi bo są ceny po 600 700 zł.Chełmno nie robi dla ursusa? A dla kogo? Dla picu?  Lepsza z chełmna na pewno niż z indyjska czy turecka.Kupuj z chełmna bo w tym momencie nic za dużo nie zdziałasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież chelmno nie robi z logiem ursusa tylko pod swoim logiem ze sloneczkiem wiec nie produkuje dla ursusa I podobno jakosc produktow spadla ale ze kiedys robili dla ursusa to mysle ze dobry wybor tak jak mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Czy ten kraj jest normalny? Żeby w Polsce nie kupić chłodnicy do polskiego ciągnika? Kiedy ten naród się obudzi. Ja też potrzebuję chłodnicę tylko ,że do 328 ale to taka jak do 330


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie tylko orginalna do c360dostepna a do c330 w tym roku ma byc bo jest w opracowaniu
Ale to i tak jest nienormalne zeby tak dlugo zadnej chlodnicy polskiej nie bylo ale i to mnie nie urzadza bo mi na teraz potrzebna

Edytowano przez Makis2111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

mnie też to czeka bo orginal już się wykańcza i jest dylemat jaką wybrać a pozatym teraz jest samowolka w produkcji części i nic nie jest trwale czy to polskie chińskie czy niemieckie bo niema żadnych norm jakościowych ale trzeba coś kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj