Skocz do zawartości
krystianadamczyk1

Ursus C-330 chłodnica

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
kielbasa    1

nie miałem czasu zrobić zdjęcia u siebie, bo dymałem kranik, żeby się łaskawie zamknął, a potem musiałem go wypchać z garażu bo akumulatory były rozładowane i zaciągać na wstecznym... potem doszła robota z drzewem i tak jakoś :( znalazłem na allegro obrazek i posłużyłem się nim, załączniki coś nie działają, więc tutaj dodaje. w tym miejscu jest oderwana, tylko że po drugiej stronie :(

jh3057_chlodnica.jpg

Roki212    83

jak pisałem wcześniej dajesz z boku i od dołu prostokątny kawałek blachy i nitujesz w kilku miejscach najlepiej z obu stron od razu zrobić bo moze i tam pęknąć :( , jak dasz krotkie nity to nic nie uszkodzisz bo tam wolna przestrzeń jeszcze jest między tą orginalną blachą a kanałami chłodzącymi, sam mam tak przynitowane dodatkowa silikon między obie blachy zeby nie brzęczało (widać na foto):(

111111zg.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

kuba330m    2

Ja słyszałem o płynie który wlewa sie do wody i podobno uszczelnia, jak masz małą szczeline to powinno zadziałac.

malorolny    0

Ja słyszałem o płynie który wlewa sie do wody i podobno uszczelnia, jak masz małą szczeline to powinno zadziałac.

A ja słyszalem o proszku który sie wsypuje do chlodnicy i takze uszczelnia :blink:

mateusz430    0

witam wszystki uzytkowników agrofoto mam mały problem sa ta wycieki z chłodnicy a dokładnie na dole co połaczone sa zeberka chłodnicy jest gdzies przeciek i co na to poradzicie pozdraiwam

kman    0

jest do tego taki specjalny proszek w tubce co zalepia przecieki , nie pamiętam jak sie nazywa , ale kupisz go na stacji paliwowej

kuba330m    2

Ja lałem też jakiś płyn do zalepienia dziury, tylko że to było w kombajnie nazwy też nie pamiętam ale może poszukam tego.

Albo idź do sklepu i powiedz zeby dali jakiś płyn czy tak ja pisał kolega wyżej jakiś proszek do zalepienia chłodnicy.

A ta dziura to duża??

martinezo    16

jeśli wyciek jest nie duży to powyższe sposoby mogą pomóc, ale jeśli to wielka dziura :) to czeka Cię wymiana chłodnicy :)

elektrotech    3

kup klej do chłodnic aluminiowych dwuskladnikowy-schnie 24 godziny wyjąć chłodnice wyczyscić ustalić miejsca i nałozyć.Tak uratowalem swoją chłodnice-dostala śmiglem od wentylatora ,oraz były przecieki na dole przy obejmie...da się naprawić ,nowa kosztuje 540 zł ...

dawidg2    30

Jak małe dziurki to jak wyzej wspomniane proszek zastosować, raz na większe stosowałem to też pomogło. A ogólnie jak ciekła chłodnica to zawoziło się do firmy która ów chłodnice naprawia i spawali wstawiając kawałki z innej ale to w 902 tak często się działo, teraz mam zetorowską założoną.

kielbasa    1

Piotrze, to chyba tylko u Ciebie taka cena. U mnie chłodnica z Ostródy kosztuje 320zł, a są one naprawdę dobre. :)

Killer628    0

ja ostatnio kupowałem i zapłaciłem 230zl

ale mam inny problem bo chyba mam blok zakamieniony i za szybko temperature mi łapie i nie wiem czym sie pozbyć kamienia.

dodam ze pompa wodna jest prawie nowa i sprawdzałem.

zawsze jak trawę kosiarką rotacyjna kosiłem to temp nie przechodziła za zielone pole na wskaźniku a teraz poł godziny pracy i woda sie gotuje ... :)

pomożcie

samo    3

ja ostatnio kupowałem i zapłaciłem 230zl

ale mam inny problem bo chyba mam blok zakamieniony i za szybko temperature mi łapie i nie wiem czym sie pozbyć kamienia.

dodam ze pompa wodna jest prawie nowa i sprawdzałem.

zawsze jak trawę kosiarką rotacyjna kosiłem to temp nie przechodziła za zielone pole na wskaźniku a teraz poł godziny pracy i woda sie gotuje ... :)

pomożcie

ja nalałem ok 5 litrów octu, uzupełniłem wodą i pojeżdziłem ok 2-3 godz tak żeby sie dobrze zagrzał i pięknie pozbyłem sie kamienia.

kielbasa    1

Uważaj z tym odkamienianiem. Jeżeli silnik ma duży przebieg albo był kiedyś przegrzany jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia oringów na tulejach cylindrowych, gdyż kamień kotłowy osadza się na jego obwodzie, tworząc drugie "uszczelnienie", a oring może stracić swoje właściwości. Sposób z octem jest mało agresywny, ale potem straszny smród podczas jazdy. Dobrym sposobem jest użycie Calgonu do pralek.

elektrotech    3

faktycznie , przeliterowalem się chłodnica kosztuje 320 zł, a 540 rozdzielacz , sory za pomylkę, niemniej wracajac do tematu ..warto prubowac kleić...proszki na wiele się nie zdadza

jakub16    118

Polecam musztardę. Może to głupio brzmi ale pomaga znajomy rozpuścił musztardę we wodzie wlał to i chłodnica się zakleiła :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się