Skocz do zawartości
krystianadamczyk1

Ursus C-330 chłodnica

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

mickas092    320

@Davidastra wg instrukcji 10 L ale mi tez cos jak wlewam troche zostaje wiec podejzewam ze z 8 litrow.

Ciekawe jest to ze na starej chłodnicy zabitej kamieniem i nowej wchodzi mi tyle samo wody :P

jakub16    118

Z wikipedii

Układ chłodzenia silnika

* Cieczowy, wymuszony pompą wody z chłodnicą, wentylatorem i termostatem,

* Chłodnica rurkowo-płytkowa,

* Termostat mieszkowy TS-8,

* Pojemnosć układu 7 dm3

Davidastra    0

mickas to pokaż mi taką instrukcję

7 dm 3 wchodzi

a jak nie wiesz to sobie kup jakąś normalną instrukcje

wyraźnie pisze pojemność układu a nie chłodnicy 7 dm 3

rozruszniasz pojęcia chłodnica i układ chłodzenia silnika czy nie??? :):P:) :) :)

macin87    40

Obawiam że niektórzy maja racje że 10l. Wyciągnełem już nawet instrukcje do c330 :P , bo zaraz będzie wielka kłutnia o głupie 3l. Dla mnie to jakiś durnowaty temat z tą pojemnością po co komu to wiedzieć

bolo12121    1

Jak będziesz lał dokładnie to wejdzie niecałe wiadro a jak rozlejesz to wejdzie półtora wiadra hehe

jakub16    118

popieram @nikita bo jak u mnie była ta sama sytuacja weszła bańka 5 l i jeszcze troszeczkę

macin87    40

JA mam z 1980 roku i jest 10l a kolega z gg ma z 1982r i ma 7l. "Ursus" sam poprostu nie wie ile tam wchodzi :P

seweryn20    574

wy się kłócicie a tak faktycznie to chyba wszyscy mają rację. w książce do ursusa z 1970 roku faktycznie pisze 10 litrów. albo to błąd w druku, albo wzieli poprawkę na ewentualne 3 litry boryga które pewno wypili zanim zalali cały układ.

mickas092    320

@Dawidastra mam oryginalna instrukcji i e dziale wymiary i masy stio 10 litrow do układy chłodzenia :P

Czary?? :)

Pojecia rozrozniam w przeciwienstwie do Ciebie :)

kielbasa    1

witam Was drodzy koledzy :( mam taki problem, mianowicie: posiadam chłodnice z tych starszych. była kupiona przy kapitalce w zimie 2005. w miejscu, gdzie jest blacha ze szpilkami do przykręcenia ich nad oś, a łączenie tej blachy z chłodnicą, ta blacha mi pęka... od remontu pękła już drugi raz teraz. za pierwszym razem zalutowałem ją, i trzymało jakiś czas, a teraz znów. ma ktoś jakiś dobry sposób pomijając lutowanie, a także spawanie, coby nie przepalić lutów i wyciągnąć 300zł na nową chłodnicę? :)

jakub16    118

Koło 230 zł kosztuje nowa. Masz spokój na 15 lat, a używając płynu na co najmniej 25 :(

kielbasa    1

hmm, miałem już kilka chłodnic, i ta jest najlepsza, więc nie będę jej wyrzucał z powodu kawałka blachy, który i tak jakoś da się naprawić. w tej chwili mam inne wydatki. po drugie, bym nie zakładał tego tematu jakbym miał nową kupić. roki dzięki za odpowiedź, ale nie bardzo Cię rozumiem :> jutro wstawię zdjęcie, jak to wygląda... teoretycznie da się jeździć, ale jak się przechyli i pierdzielnie w wentylator, to skaranie boskie :(

Roki212    83

to jak zrobisz fotke to bedzie wiadomo co i jak i w którym miejscu :( , proste że za taką drobnostke nie ma co nowej kupować skora ta dobra :)

kielbasa    1

ehh... powiedziałem, że jutro zrobię fotkę, w którym miejscu się urwało, to zobaczysz, jak się może przechylić ;>

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się