krystianadamczyk1

Ursus C-330 chłodnica

Polecane posty

Roki212    1817

A jak ma się przechylić jak jest u góry ten pręt.

dołem mu odchodzi ona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

nie miałem czasu zrobić zdjęcia u siebie, bo dymałem kranik, żeby się łaskawie zamknął, a potem musiałem go wypchać z garażu bo akumulatory były rozładowane i zaciągać na wstecznym... potem doszła robota z drzewem i tak jakoś :( znalazłem na allegro obrazek i posłużyłem się nim, załączniki coś nie działają, więc tutaj dodaje. w tym miejscu jest oderwana, tylko że po drugiej stronie :(

 

jh3057_chlodnica.jpg


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

jak pisałem wcześniej dajesz z boku i od dołu prostokątny kawałek blachy i nitujesz w kilku miejscach najlepiej z obu stron od razu zrobić bo moze i tam pęknąć :( , jak dasz krotkie nity to nic nie uszkodzisz bo tam wolna przestrzeń jeszcze jest między tą orginalną blachą a kanałami chłodzącymi, sam mam tak przynitowane dodatkowa silikon między obie blachy zeby nie brzęczało (widać na foto):(

111111zg.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Ja słyszałem o płynie który wlewa sie do wody i podobno uszczelnia, jak masz małą szczeline to powinno zadziałac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Ja słyszałem o płynie który wlewa sie do wody i podobno uszczelnia, jak masz małą szczeline to powinno zadziałac.

A ja słyszalem o proszku który sie wsypuje do chlodnicy i takze uszczelnia :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

kolega ma pękniętą na zgrzewie blache w chłodnicy, a nie dziure w niej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz430    0

witam wszystki uzytkowników agrofoto mam mały problem sa ta wycieki z chłodnicy a dokładnie na dole co połaczone sa zeberka chłodnicy jest gdzies przeciek i co na to poradzicie pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kman    0

jest do tego taki specjalny proszek w tubce co zalepia przecieki , nie pamiętam jak sie nazywa , ale kupisz go na stacji paliwowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Ja lałem też jakiś płyn do zalepienia dziury, tylko że to było w kombajnie nazwy też nie pamiętam ale może poszukam tego.

Albo idź do sklepu i powiedz zeby dali jakiś płyn czy tak ja pisał kolega wyżej jakiś proszek do zalepienia chłodnicy.

A ta dziura to duża??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

jeśli wyciek jest nie duży to powyższe sposoby mogą pomóc, ale jeśli to wielka dziura :) to czeka Cię wymiana chłodnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem proszek firmy K2. I pomógł. Ale jak jest duży przeciek to nie pozostaje nic innego jak kupno nowej.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

kup klej do chłodnic aluminiowych dwuskladnikowy-schnie 24 godziny wyjąć chłodnice wyczyscić ustalić miejsca i nałozyć.Tak uratowalem swoją chłodnice-dostala śmiglem od wentylatora ,oraz były przecieki na dole przy obejmie...da się naprawić ,nowa kosztuje 540 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak małe dziurki to jak wyzej wspomniane proszek zastosować, raz na większe stosowałem to też pomogło. A ogólnie jak ciekła chłodnica to zawoziło się do firmy która ów chłodnice naprawia i spawali wstawiając kawałki z innej ale to w 902 tak często się działo, teraz mam zetorowską założoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Piotrze, to chyba tylko u Ciebie taka cena. U mnie chłodnica z Ostródy kosztuje 320zł, a są one naprawdę dobre. :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Killer628    0

ja ostatnio kupowałem i zapłaciłem 230zl

 

ale mam inny problem bo chyba mam blok zakamieniony i za szybko temperature mi łapie i nie wiem czym sie pozbyć kamienia.

dodam ze pompa wodna jest prawie nowa i sprawdzałem.

 

zawsze jak trawę kosiarką rotacyjna kosiłem to temp nie przechodziła za zielone pole na wskaźniku a teraz poł godziny pracy i woda sie gotuje ... :)

 

pomożcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja ostatnio kupowałem i zapłaciłem 230zl

 

ale mam inny problem bo chyba mam blok zakamieniony i za szybko temperature mi łapie i nie wiem czym sie pozbyć kamienia.

dodam ze pompa wodna jest prawie nowa i sprawdzałem.

 

zawsze jak trawę kosiarką rotacyjna kosiłem to temp nie przechodziła za zielone pole na wskaźniku a teraz poł godziny pracy i woda sie gotuje ... :)

 

pomożcie

ja nalałem ok 5 litrów octu, uzupełniłem wodą i pojeżdziłem ok 2-3 godz tak żeby sie dobrze zagrzał i pięknie pozbyłem sie kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Uważaj z tym odkamienianiem. Jeżeli silnik ma duży przebieg albo był kiedyś przegrzany jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia oringów na tulejach cylindrowych, gdyż kamień kotłowy osadza się na jego obwodzie, tworząc drugie "uszczelnienie", a oring może stracić swoje właściwości. Sposób z octem jest mało agresywny, ale potem straszny smród podczas jazdy. Dobrym sposobem jest użycie Calgonu do pralek.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

faktycznie , przeliterowalem się chłodnica kosztuje 320 zł, a 540 rozdzielacz , sory za pomylkę, niemniej wracajac do tematu ..warto prubowac kleić...proszki na wiele się nie zdadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Polecam musztardę. Może to głupio brzmi ale pomaga znajomy rozpuścił musztardę we wodzie wlał to i chłodnica się zakleiła :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj