News
tracker

Jaki ciągnik ok 100 km do zawieszanego agregatu uprawowo-siewnego 3m z siewnikiem talerzowym

Polecane posty

tracker    103

Jaki ciągnik ok 100 km do zawieszanego agregatu uprawowo-siewnego 3m z siewnikiem talerzowym. Oczywiście agregat bierny wał strunowy, 2-3 rzędy zębów i wał uzębiony + hydropak z siewnikiem talerzowym. Jakiego można obecnie kupić i w jakich cenach nowego lub używanego góra kilkunastoletniego ciągnika, takiego któremu by przód nie latał do góry. Na yt widziałem Johna Deera októry dawał radę z takim agregatem, ale nie wiem co to za model, czy Zetor Forterra dał by radę, nowy NH T5 Utylity chyba by nie dał rady z takim sprzętem. Macie jakieś propozycje.

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

dzikidaniel    107

Każda 6-tka z kilkoma obciążnikami z przodu i szafa gra, a stabilność zestawu to bajka. Podaj pułap cenowy.

C328, U-912, R 103-54, Ares 710

demon0060    0

U mnie taki zestawik działa z Renault 110.14 traktor prosty, miarę wygodny i dość malo pali n , robota idzie bajkowo 😀

Wiadomość z agroFakt.pl

tracker    103

Za nowy dałbym do do 220 tys brutto, a za używany góra 120 tys brutto.

A ciągnik 4 cylindrowy z przednim podnośnikiem, a na nim dorobiony ciężki obciążnik, może by pomógł, oczywiście musi jeszcze wydolić tylni podnośnik.

Wiem że problemu z takimi zestawami nie mają duże 6 cylindrowce, ale mam dużo małych działek i taki sprzęt na moje kawałki raczej się nie sprawdzi ...

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Bartek933    4170

No to forterra, prosty ciągnik z już większymi możliwościami

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

dzikidaniel    107

Forterra ma słaby skręt, odpuścił bym, tym bardziej że komfort marny, o widoczności już nie wspomnę.

Tracker, jak masz czas to weź sobie pojedź do jakiegoś komisu i przejedź małą 6tka z początku lat 2000 i zobaczysz czy to aż tak mało zwinne jest. 

220 brutto to ciągnik ok 100 KM więc mały jak na wół roboczy. Ja mam 93 KM renówkę i powiem że nie ma rewelacji, ale od biedy się da, jednak nic ci nie zastąpi stabilności i momentu ciągnika z 6-cioma garami, a zbalastowanie go tylko maskuje niedobory.

Mikruss    354

120 na uzywke to szukaj valtry seri n albo m. Obleci te nowe popierdoly a zlamac go nie ma szans.

Edytowano przez Mikruss

Bartek933    4170

Forterra ma bardzo fajny promień skrętu, ale jakoś super wygodna to rzeczywiście nie jest. Widoczność jak najbardziej ok

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

DJ_Bogus    1
3 godziny temu, dzikidaniel napisał:

Forterra ma słaby skręt, odpuścił bym, tym bardziej że komfort marny, o widoczności już nie wspomnę.

Tracker, jak masz czas to weź sobie pojedź do jakiegoś komisu i przejedź małą 6tka z początku lat 2000 i zobaczysz czy to aż tak mało zwinne jest. 

220 brutto to ciągnik ok 100 KM więc mały jak na wół roboczy. Ja mam 93 KM renówkę i powiem że nie ma rewelacji, ale od biedy się da, jednak nic ci nie zastąpi stabilności i momentu ciągnika z 6-cioma garami, a zbalastowanie go tylko maskuje niedobory.

Pewnie 103.54 aż tak nią buja? Chciałem taką kupić

dzikidaniel    107
53 minuty temu, DJ_Bogus napisał:

Pewnie 103.54 aż tak nią buja? Chciałem taką kupić

Z moim nabudowanym siewnikiem nie było problemu, ale z talerzówką już miała co robić a o stabilność trzeba było się martwić, a jeśli za talerzówką ma być siewnik na hydropaku to już całkiem słabo to widzę (chociaż to jest w pełni wykonywalne, tylko po co się męczyć jak za wczasu można sobie usprawnić pracę). Teraz z aresem jest bajka, niezależnie czy są góry, czy mokro, czy piach, czy ciężka glina, a pole po siewniku wygląda tak jak chcę by wyglądało, no i prędkość jest zawsze taka sama, a nie że pod górkę 7 km/h a z górki 13.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik29
      Witam, 
      Czy jest może na rynku polskim oferta nowego ciągnika w kwocie do 70 tys. zł brutto? Chodzi o to, żeby to nie byl traktor sadowniczy... A sprzęt dorównujący mocą i wielkością do np. URSUSA C-350 czy C-360 do pracy w małym gospodarstwie rolnym. Ciągnik musi posiadać oczywiście wszystkie homologacje i licencje, aby można go było również sfinansować z dotacji PROW. 
      Z góry dziękuję za podzielenie się wiedzą
    • Przez mateusz7214
      Witam, 

Mam dylemat ponieważ nie mam pojęcia jaki ciągnik kupić na 50ha. Od ciągnika wymagam żeby miał 115-130km, ma to być główny ciągnik na gospodarstwie. Na gospodarstwie mam jeszcze dwa ciągniki: ursusa c 385 (po przekładce silnika na silnik z ursusa 912) oraz ursusa c 360.

Nie zamykam się na propozycje, chętnie wysłucham waszych propozycji. ☺️ 
    • Przez MarcinKnap
      Witam poszukuje informacji na temat tego ciągnika . Proszę o wskazówki przy oględzinach takiego modelu na co zwrócić uwagę i jak jest z dostępnością części. Również chciał bym wiedzieć jaka jest jego waga 
    • Przez filips51
      Witam zastanawiam się nad kupnem ciągnika. Będzie on pracował na 20 ha. Nie planuje powiększać gospodarstwa, może być nawet tak że powieszchnia się zmniejszy bo mam 10ha dzierżawy i 10ha swojego. A wiadomo jak to jest z dzierżawami. Myślę nad Zetorem 7340 fajnie by było gdyby miał tura. Tu znalazłem ładnego tylko drogi https://www.olx.pl/oferta/zetor-7340-zetor-7340-w-bd-stanie-CID757-IDE7yMl.html  no on ma 3500 mtg
      Ale tak się zastanawiałem czy za taki hajs nie kupi się jakieś lepszej maszynki np fenda, taki np ładny nie powiem https://www.olx.pl/oferta/fendt-310-CID757-IDCRWWY.html tylko wszystkie fendy w takim przedziale cenowym mają tak średnio 8-9 tys mtg 
      No i pytanie jest następujące lepiej kupić takiego fenda ktury ma już sporo tych mtg czy zetora ktury niema znów tak dużo? Wiadomo że fendt jest o wiele wygodbiejszy itd ma więc mocy ale chodzi o to czy jak kupie sobie takiego fenda to niebędę musiał po jakimś czasie robić silnika.
    • Przez mateusz7214
      Witam, 

Mam dylemat ponieważ nie mam pojęcia jaki ciągnik kupić na 50ha. Od ciągnika wymagam żeby miał 115-130km, ma to być główny ciągnik na gospodarstwie. Cena którą chciałbym zapłacić to 80tys netto. Poza tym mam jeszcze dwa ciągniki: ursusa c 385 (po przekładce silnika na silnik z ursusa 912) oraz ursusa c 360. 

Nie zamykam się na propozycje, chętnie wysłucham waszych propozycji. ☺️ 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj