News
rex15

Jaką betoniarke kupić?

Polecane posty

rex15    29

Witam, potrzebuje kupić betoniarke do zaprawiania zboża oraz do celu do jakiego służy betoniarka. Rozmiarowo to celuje w takie jakie są te stare, ciężkie, nie wiem jak sie nazywają, ale widzialem na zywo taką 320L i wygląda rozmiarowo podobnie do tych starych. Znalazłem chyba nawet taką samą na necie, jak widzialem gdzies na zywo

https://allegro.pl/oferta/betoniarka-320-litrow-agro-wikt-bwa-200-230v-3m-6480084624

Polecacie jakies firmy co je produkują lub jakies firmy odradzacie? nie mam rozeznania w tym

czemu do tak dużej betoniarki szukasz na 230v? szukaj na 400v. a musisz taka duża mieć? u mnie betoniarka 150 i worek zboża wsypuję się i zaprawia i jest dobrze

rex15    29

230V jest bardziej ,,przenośne", siłe mam tylko jedną na podwórku. 320L wydaje sie lepsze, bo dokładniej zaprawi ziarno chyba, sam nie wiem :/

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzysztof81    761

Nie wiem jak do zaprawiania zboża ale do mieszania betonu to sie nie nadaje. Kreci sie z taka prędkością ze można załadować, isc zrobić obiad , zjeść a jak wrócisz to moze będzie wymieszane.

zetorki12    8928

Ty widział  ? Tam pod ogłodzeniem tańsze są . Ważne aby okrągła była . W kanciastej może źle się mieszać .    Zeszyty do szkoły ty już kupił ?

ZETOR TEAM

artur125    1035

agro wikt bardzo dobre betoniarki, jeżeli chodzi o mieszanie betonu to do takiej 320L potrzeba dwie osoby.

tylko nie kupuj chinola, szkoda nerwów , zboże zaprawi ale w mieszaniu gęstego betonu to nie daje rady

wojtal24    449

a popatrz w necie sa takie fajne na wom ciagnika zapinane na podnosnik nie wiem jak zaprawiaja ale beton mieszaja spoko produkuje je jakas firma w Kutnie

ZETOR TEAM

MF675ursus    498

Jak w kutnie to pewnie Agromichalak, tyle że najmniejsza ma 800 l i kosztuje 6800 netto.  Agro Wikt jest ok, tylko się zastanów czy potrzebujesz 320 litrów

Agrest    3679

Ja szukałem używanej parę lat temu bo na nową szkoda kasy. Dostałem 250l trójfazową za 1500 po jednej budowie. 

Jak dla mnie optymalna wielkość . 50kg idealnie zaprawia. 

Większa nie potrzebna. Ale na 220 bym się nie zdecydował. Lepiej dokupić 50m kabla jak masz daleko do wtyki trójfazowej.

rex15    29

Silniki na 230 są słabsze, czy chodzi o przegrzewanie instalacji w gniazdku np?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TheJanekTV
      Witam. Na naszym gospodarstwie z roku na rok wzrasta areał ziemniaków więc powoli myślimy o kombajnie do nich. Co powiecie na temat Bolka bądź Anny? Jakie macie opinie na ten temat? Zależy mi na czystym wykopaniu ziemniaka bez obić oraz ziemi. Jak z eksploatacją? Dodam że u nas są tereny płaskie, ziemia 2-4 klasa. Co myślicie??
    • Przez MECHANIZATOR
      Witam cześć

wiem że sezon siewu ozimin dobiega powoli do końca - a ja ma dla was zwiazane z tym kilka pytań - większość z was do siewu zbóż przygotowuje materiał siewny z własnych zbiorów - nie każdy jednak dysponuje odpowiednim sprzętem aby ziarno dobrze doczyscić i przy okazji zaprawić - co byście powiedzieli na usługowe czyszczenie i zaprawianie ziarna siewnego u was an gospodarstwie ? wyobraźcie sobie taką sytuację że macie do wyczyszczenia i zaprawienia 5 ton ziarna - dzwonicie po firme, ktiora zjawia się u was na podwórku z odpowiednimi urządzeniami i wykonuje usługę i te 5 ton macie gotowe do siewu i zaprawione powiedzmy po trzech-czterech godzinach - ponizej kilka pytań pomocniczych

- ile corocznie wysiewasz nasion zbóż (jare+ozime) ??
      - ile jesteś skłonny zapłacić za wyczyszczenie ziarna do standardu odpowiadajacego parametrom siewnym (zł/100kg)??
      - ile jesteś skłonny zapłacić za zaprawienie wyczyszczonego wcześniej ziarna - koszt bez zaprawy (zł/100kg)??
      - jakiej wydajności spodziewał byś się po takim usługodawcy ??
      - jaka usługa w tym segmencie interesowała by ciebie najbardziej - czyszczenie, zaprawianie, czyszczenei + zaprawianie ??

myślę że temat ciekawy - czekam na wasze opinie i pytania

Pozdrawiam
    • Przez lhanusz
      Witam zakupiłem belarus wersja niby eksportowa czy jakoś tak 800A z 90r. Teraz nie wiem jaka tam jest instalacja bo nie było w nim akumulatorów a przychodzą tam dwa...Jedni mówią że dwa po 6v6dvrudzy ze dwa 12v....pomożecie? Niby rozruch może mieć na 24v a instalacje na 12v...?
    • Przez szymon29
      Czy ktoś na AF używa nawadniania?? Jak Tak to jakiego sprzętu do tego używacie??
    • Przez tom1
      Chciałbym ostrzec forumowiczów przed kupnem nowych opon od oszusta, jeździ białym busem po powiecie złotoryjskim(a może i po całym kraju na niemieckich pewnie lewych blachach) i sprzedaje nowe opony rolnicze michelin z przeciętym fabrycznie opasaniem. Przecięcie to jest sprytnie naprawione czarnym klejem i dla zmylenia pobrudzone błotem. Poszkodowani zwracają się na Złotoryjską Komende ale myśle, że jak nie podamy im go na tacy to nic z tego nie będzie. Proceder trwa kilka lat i nie wiedzieć czemu ciągle jeszcze Policja nie może go złapać. Może dzięki forum uda się coś więcej ustalić w sprawie sprytnego oszusta, gdzie mieszka itp. Jakby do kogoś przyjechał to od razu dzwońcie na 997.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj