kuba5150

Poplon

Polecane posty

kuba5150    0

Witam posiałem sorogo plus mieszanke polonową po ścienisku i chciałbym ją skosić na kieszonkę pytanie czy muszę to zgłaszać to do agencji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Niby jakim celem i kogo to miało by obchodzić , poplon zgłasza się jak siejesz go w  celu spełnienia wymogu zazielenienia ale to wraz z składaniem wniosku.Od  teraz do maja  to możesz sobie nawet burdel otworzyć na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Wlasnie ze musi zglosic. Do 15pazdziernika musi byc poplon na polu a pozniej mozesz kosic chyba ze cos sie zmienilo od tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2448
45 minut temu, artek27 napisał:

Wlasnie ze musi zglosic. Do 15pazdziernika musi byc poplon na polu a pozniej mozesz kosic chyba ze cos sie zmienilo od tego roku.

jakie musi ? nic nie pisał że to na zazielenienie czy do efa , tylko że posiał. ja na efa posiałem 6 ha ,a że mi zostało jeszcze troche nasion to sobie jeszcze wsiałem dodatkowe 2 ha . i kto mi zabroni za 2 tygodnie tych 2 hektarów ztalerzować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Ja pisze pod wzgledem zazieleniania a nie ze mu sie zachcialo i posial. Niech autor sprecyzuje dlaczego posial.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

jeżeli wysiał pod kątem efa to musi trzymać do 15 października chyba że zgłosił w ciągu 7 dni od wysiewu że wysiał wcześniej tak jak ja 1 sierpnia to wtedy 8 tygodni od wysiewu. chyba że nie ma tego we wniosku to może robić co chce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez MARTINUS
      Jakie macie poplony? Siejecie rośliny motylkowe? Co najczęściej, oprócz gorczycy? Moim zdaniem poplony, pomijając nawet kwestię programu rolno środowiskowego, mają same zalety! 
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj