Bercik92

Problem z Układem chłodzenia Agrofarm 420

Polecane posty

Bercik92    2201

Rok temu wysiadł mi korek od zbiorniczka wyrównawczego i zbiorniczek zaczął "puchnąć" aż wywaliło przewód chłodniczy. No i po wymianie korka problem częściowo  ustąpił ale przez ten czas zdarzały się śladowe wycieki płynu chłodniczego przez korek i zbiorniczek jest już na stałe zniekształcony. Teraz problem się nasilił bo korek jest pęknięty i z pod korka zaczyna bardziej się "pocić" wymieniłem korek ale dalej płyn wycieka z pod korka i nie wiem czy to jest wina zbiorniczka (może gwint się uszkodził) A może coś jest nie tak z układem chłodzenia ciągnika i robi się zbyt duże ciśnienie w ukladzie. Może znacie jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
23 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Kup test na uszczelke pod głowicą.

A co to jest za test? Wątpie aby to była uszczelka bo nie ma innych objawów które by sugerowały uszczelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

mi w mf jak uszczelka pod głowico poszła w kanał od chłodzenia to chłodnice rozsadziło  takie ciśnienie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Dodam że czasami temperatura skacze raz się podnosi aby po minucie zejść do poprzedniego poziomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dnia 23.08.2019 o 07:28, jaffa napisał:

Skądś się musi brać to ciśnienie w układzie i przedmuch z cylindra do kanału z chłodziwem jest bardzo prawdopodobny. Tu jest przykładowy link:https://allegro.pl/oferta/tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-co2-25-testow-7525880321 .

Prawdopodobnie wysiadła uszczelka. Płyn zmienił barwe z niebieskiego na jasno zielony (prawie przezroczysty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 26.08.2019 o 14:51, Bercik92 napisał:

Prawdopodobnie wysiadła uszczelka. Płyn zmienił barwe z niebieskiego na jasno zielony (prawie przezroczysty)

I co bylo przyczyną ? Bo mam takie obiawy w agroplusie 100 juz od 8 lat ale dolewam z czasu płynu i tyle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Jurek87 napisał:

Dnia 26.08.2019 o 14:51, Bercik92 napisał:

Prawdopodobnie wysiadła uszczelka. Płyn zmienił barwe z niebieskiego na jasno zielony (prawie przezroczysty)

I co bylo przyczyną ? Bo mam takie obiawy w agroplusie 100 juz od 8 lat ale dolewam z czasu płynu i tyle ...

Jednak poszła uszczelka... 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

U mnie tester na CO2 koloru nie zmienił, dzis czytalem instrukcje i piszą ze płynu wchodzi 18l a jak ciagnik z klimą to 2l wiecej... zbiorniczek wytownawczy jest czarny metalowy bez zadnej skali max min , troche zgłupiałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Robi Ci się ciśnienie w układzie chłodzenia a tester nic nie wykazał to trochę dziwne. Powtórz test może tak na wszelki wypadek. Upewnij się, że łączenie testera ze zbiorniczkiem jest szczelne i tak z pół godziny niech pochodzi ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
8 godzin temu, jaffa napisał:

Robi Ci się ciśnienie w układzie chłodzenia a tester nic nie wykazał to trochę dziwne. Powtórz test może tak na wszelki wypadek. Upewnij się, że łączenie testera ze zbiorniczkiem jest szczelne i tak z pół godziny niech pochodzi ciągnik.

No dziwne jakby to byla uszczelka to mysle ze problem by się pogłębiał z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

@Jurek87I jak twoja chłodnica w agroplusie? Dalej tak jeździsz czy coś robiłeś bo u mnie ubywa płyn przez korek, z tym że nie grzeje się ale obawiam się najgorszego.

@Bercik92 dużo roboty i jakie koszty naprawy tej uszczelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 17.06.2021 o 09:06, martin0000 napisał:

@Jurek87I jak twoja chłodnica w agroplusie? Dalej tak jeździsz czy coś robiłeś bo u mnie ubywa płyn przez korek, z tym że nie grzeje się ale obawiam się najgorszego.

@Bercik92 dużo roboty i jakie koszty naprawy tej uszczelki?

Uszczelki nie robilem , jak pracuje do 1800 obrotów to płynu nie wywala ,a w transporcie sadzi . Węzyk od przelewu korka siedzi w butelce i co kilka dni wlewam spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primorac    37

Panowie, podpowiem ze miałem u siebie w Agrofarmie identyczny problem. Ciągnik wyganiał płyn, i strasznie się przegrzewał, co ciekawe tester na obecność co2 w płynie nic nie wykazał ale znajomy powiedział ze na bank uszczelka. Zdecydowałem się zrobić. Uszczelka faktycznie była dmuchnieta. Kilka godzin rozbierania, dwa dni czekania na części i planowanie głowicy i później znowu kilka godzin żeby złożyć. Od tamtej pory spokój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj