superhiro2

Pług UG3, u385

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
superhiro2    0

Witam.

Mam problem z pługiem UG3 podczepionym do u385 na kołach 18.4r34 (przód 11,5 15,3) przespawane zostały blachy trzymające belkę zaczepową tak jak na zdjęciu, belka maksymalnie skręcona a i tak muszę na wieszakach przesunąć pług maksymalnie w stronę zaoranego aby pierwsza skiba brała maksymalnie to 45cm.
Czy w takim wypadku pomoże tylko dalsze poszerzenie i przespawanie tych mocować dalej tak aby wieża cięgła była na wprost ciągnika. Ponieważ teraz ściąga ciągnik podczas jazdy oraz krzywi cięgło. Początkowo było za ciękie to pękło teraz jest chyba m42 i już je zaczyna krzywić.

Zielonym kolorem zaznaczone jak są przyspawane mocowania i dodatkowego profilu tak by cały pług poszedł bardziej w stronę niezaoranego

1.png.c1ee868e5cb4dc1fddb6bcd611714683.png

A tutaj dodatkowy obrazek pokazujący ustawienie wieszaków i cięgła, wieszak lewy jest prosto tak jak ciągnik (dotyka siłownika pomocniczego tuz) a prawy prawie maksymalnie w prawo.

2.png.fce9b9812497f0a8384a3630a1f0b7bb.png

 

Edytowano przez superhiro2

z8111, u355, u385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5548

Ten pług napewno zabiera 45 cm na skibę? Wydaje mi się ,że to raczej 35 max. Co do ustawienia , to sprawdź czy pług czasami nie jest w którymś miejscu zgięty ,następnie zwróć uwagę na płozy , jeżeli będą zdarte lub fabrycznie cofnięte w kierunku słupicy to pługa dobrze nie ustawisz.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Ja po zakupie U-914 chwilę orałem grudziądzkim pługiem i bez przespawania było dobrze więc coś ty w tym pługu musisz mieć nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Weź tą śruba przy wieży przekrec aby wieszak od strony koła podporowego pochylił się bardziej na tył, wtedy automatycznie pług będzie uciekał w stronę niezaoranego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superhiro2    0
58 minut temu, damiandg napisał:

Ja po zakupie U-914 chwilę orałem grudziądzkim pługiem i bez przespawania było dobrze więc coś ty w tym pługu musisz mieć nie tak.

Ciągnik jest na szerokim ogumieniu które to dodatkowo jest zamieniona opona prawa z lewą tak że opona wystaje sporo poza obrys błotnika. Gdyby ustawić wieżyczkę idealnie na wprost to nawet na końcu belki tak że wystaje tylko mocowanie wieszaka od blachy pług brałby prawie metr.

 

4 godziny temu, Sylwekx25 napisał:

Ten pług na pewno zabiera 45 cm na skibę? Wydaje mi się ,że to raczej 35 max. 

Jak mierzę od płozy do czubka lemiesza to wychodzi 45, oczywiście w prostopadle do płozy.

 

1 godzinę temu, Buszmen11 napisał:

Weź tą śruba przy wieży przekręć aby wieszak od strony koła podporowego pochylił się bardziej na tył, wtedy automatycznie pług będzie uciekał w stronę niezaoranego. 

Faktycznie to może rozwiązać problem ściągania ale czy przy pracy pługa nie przeszkadza to, że jedno ramie jest prosto do jazdy a drugie prawie maksymalnie w lewo a cięgło jest też na ukos?


z8111, u355, u385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superhiro2    0

Po śladach ciągnika jeszcze jedna skiba i brałby całą szerokość wraz ze śladem koła czyli 210cm tj z kołem w bruździe czyli wychodzi 41-42cm


z8111, u355, u385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262
17 godzin temu, superhiro2 napisał:

Ciągnik jest na szerokim ogumieniu które to dodatkowo jest zamieniona opona prawa z lewą tak że opona wystaje sporo poza obrys błotnika. Gdyby ustawić wieżyczkę idealnie na wprost to nawet na końcu belki tak że wystaje tylko mocowanie wieszaka od blachy pług brałby prawie metr.

 

Jak mierzę od płozy do czubka lemiesza to wychodzi 45, oczywiście w prostopadle do płozy.

 

Faktycznie to może rozwiązać problem ściągania ale czy przy pracy pługa nie przeszkadza to, że jedno ramie jest prosto do jazdy a drugie prawie maksymalnie w lewo a cięgło jest też na ukos?

U mnie tak latało kilka lat.  Spróbuj zobaczysz czy pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj