Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz1983

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariusz1983    0

Witajcie, pilnie potrzebuję pomocy bo nawalił mi WOM w MTZ-82 z 93r. i nie wiem co jest grane. Pracuję w lesie i Mtz-em ciągam przyczepę do zrywki drewna, na wałku WOM mam pompę napędzającą całą hydraulikę przyczepy. Nagle Wom przestał działać, nie kręci się. Gdy regulowałem obroty tą śrubą pod skrzynią i tą pod siedzeniem to zaczął działać ale na chwilę i teraz nie reaguje już na nic. Wyciągałem cały ten WOM z tyłu i wszystko jest ok. taśmy też są dobre i ich regulacja nic nie daje. Dodam, że mam do wymiany sprzęgło i czy to może być powiązane z awarią WOM? Pompa hydrauliki w MTZ działa dobrze ale nie jest wystarczająca i muszę użyć WOM. Co mogło się popsuć, czy trzeba rozbierać skrzynię? Czy to może być tylko związane ze sprzęgłem bo przy wbijaniu biegów strasznie zgrzyta i mam wymienić tarczę i docisk. Proszę o pomoc i dziękuję z góry.

Lopez    0

no jesli masz do wymiane tarcze sprzeglowa to moze ona nie zasprzeglac walka womu i to moze byc wlasnie caly problem

tomek73    186

Tarcza sprzędła nie ma nic do WOMU.Jak pompa działa to sprzęgło jest dobre.

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    62

więc tak wom i pompa ma napęd niezależny od tarczy sprzęgła (tej od biegów) całe załączanie wom to właśnie te 2 taśmy teraz tak robiłem remont wom najpierw siadło łożysko (jak wyjołęś tą przekładnie to został wałek z kołem z uzębieniem wewnętrznym i na nim rozleciało się łożysko)za jakiś czas przy kosiarce stawał wom i okazało się że satelity pogubiły igiełki i szczerbate się porobiły :D:) i nowe taśmy teraz super chodzi :)

hodowca94    168

Ja a raczej ojciec ma ma mtzeta który pracował w lesie obecnie mam go na 50 hektarowym gospodarstwie i ja miałem taką rzecz ze wałek u mnie był na paski klinowe :D czy co w tym stylu i mechanik albo wymienił je albo to przerobił nie pamiętam już :) w każdym bądz razie to najprawdopodobniej to i to jest też związane ze sprzęgłem więc nie obejdzie się bez remontu :)

mariusz1983    0

Dzięki za pomoc. Rozjechaliśmy ciągnik, tarcza wymieniona i trzeba zjechać jeszcze. Tam pod spodem jest ten przełącznik obrotów, okazało się że chyba na pniaku to podgięło i nie trzymał trybu bo po odkręceniu zaślepki ten przełącznik latał sobie i nic nie trzymał. I chyba to jest przyczyną awarii, ale to wszystko na sucho i jeszcze nie sprawdzone. Jest też śruba u góry nad łożyskiem oporowym i ona jest luźna ale nie można jej więcej dokręcić , ona chyba trzyma jakiś tryb i nie wiem czy ona ma tak być czy trzeba jeszcze jakoś dociągnąć.

sebe1033    62

w którym miejscu w obudowie sprzęgła od skrzyni to na górze jest oś pośredniego koła pompy na śrubę zabezpieczona

to ten przelacznik od 540 1000 lata? w nim lubi scinac srut ktory trzyma zebatke od zmiany predkosci.Najlepiej zdejmij dekielek pod skrzynia posrednia i zobaczysz czy wszystko jest ok.Jak ten srut jest zciety to ten caly wodzik wyciagniesz przez to okienko pod spodem

adamlupus    2

Panowie mam do wymiany taśmy w Belarusie 820, 5latku. I teraz tak- wiem, że są to kostkowe- problem w tym, że są w sprzedaży różne ich rozmiary: w komplecie 36mm i 56mm bądź 44mm i jakas jeszcze.

Bez rozebrania WOM tego nie sprawdzę, rzecz w tym, że ciągnik jest uzywany dzien w dzien, taki Jan Niezbędny, a rozebranie WOM, zamowienie, dostawa i zalozenie to dwa dni postoju. Katalog odpada bo odwołuje się do czasów zamierzchłych, takich kiedy mnie na świecie chyba nie było, a tu taka mała zmiana, w nim nieuwzgledniona i problem.

Może ktoś się orientuje jakie pasy w tym typie powinny być zalozone?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować