rolkam72

Zgrzytanie w kole c 360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolkam72    28

Witam. Problem jest taki że coś nieraz zgrzytnie w prawym kole jakby w zwolnicy. Zdjalem wal koła oba łożyska i wyglądają jeszcze w miarę nie są aż tak tragicznie zużyte i tu pytanie co to może tak nieraz przeraźliwie zgrzytnac. Dzieje się tak najczęściej przy przejeździe przez bruzde lub pod nagłym obciążeniu np jak się sie zakopie i złapie twardego. Tryb niby ok delikatnie wyszczerbione 2 ząbki są w tej polosi czy jak to się zwie co wychodzi ze skrzyni  ale to minimalnie. Co może być jeszcze przyczyną takiego zgrzytania? Ciągnik to c 360 z 81r

Edytowano przez rolkam72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28
52 minuty temu, bizon1 napisał:

Dokręc śruby na feldze

Śruby dokrecone są bardzo dobrze. Tutaj mam akurat pewność bo farba na felgach nie jest spekana a jak a dokrecone były że breszka ledwo je ruszyłem. Jakieś inne pomysły może bo ciągnik stoi rozkrecony i nie wiem co robić ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwin2    5

może łożysko źle dokręcone tam jest taka podkładka specjalna.popatrz jeszcze na mechanizm różnicowy bo od prawej strony nasz blokadę może tam coś wpadło albo sam mechanizm różnicowy powoli kończy się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

To te śruby co łączą obręcz z gwiazdą najlepiej je odkręć wyczyść i zpowrotem zakręć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Śruby łączące gwiazdę z felga na pewno się maja luzu bo jak już wspominałem malowane były 2 cz 3 lata temu i jest farba więc było by widać pęknięcie. Łożyska ładnie byly osadzone jedno to wewnętrzne ma luz na obudowie zwolnicy ale to raczej nie przez to planuje je wkleić na klej do srub.Moze faktycznie coś od mechanizmu jednakże zgrzytanie słyszalne jest jak by że zwolnicy gdzieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Ja Ci radzę odkręć te śruby jeśli zdołasz a najlepiej zmien na nowe i nie ma to związku z żadnymi pęknięciami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Jutro kupie nowe łożysko to wewnętrzne bo już niby dobre ale dla pewności to drugie jak nowe więc zostawiam skręce i zobaczę co z tego wyjdzie. Co do tych śrub mam naprawdę pewność bo widac by było po farbie że nie jest jednolita tylko przerwana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28
8 godzin temu, Maverick napisał:

A to nie jest dźwięk sprężyn szczęk hamulcowych?

Ciężko powiedzieć co to. Ten dźwięk to takie jakby zgrzytniecie chrupniecie jakby łożysko ale no sam nie wiem już i dzieje się tak tylko pod nagłym obciążeniem albo jak np zahamuje na jedno koło prawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Takie odgłosy to niedokręcona zwolnica do tylnego mostu, z czasem śruby się luzują, dokręcić z podkładką zabezpieczającą  i po problemie.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj