News
goldnick

Sieczkarnia Kemper Mais Wolf zapycha sie

Polecane posty

goldnick    0

Witam niedawno zakupiłem sieczkarnie jak w temacie. Podczas koszenia kukurydza nawija się na ślimaki i nie podaje łodygi w dół do zespołu tnącego.Co może być przyczyna? Sieczkarnia pracuje z ciągnikiem Farmtrac 665 na 1 polowej 1500obr 

IMG_20190819_192554.jpg

W sieczkarni wszystko na miejscu żadnego elementu nie brakuje ? Miałem kilka jednorzędówek mengele, pottinger, kemper ale akurat nie taki model i z żadną nie było problemów, może za mała prędkość jazdy ? Albo poprostu ten model jest do du*y. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikos22    2

A masz u siebie taki ala "pochylacz łodygi", kabłąk co pochyla kukurydzę przed ucięciem, albo takiego druta jak na jednym ze zdjęć z tego linku? https://www.polovniautomobili.com/kombajni/14899050/kemper-mais-wolf

ptaszyna    152
Napisano (edytowany)

Miałem taką. Przyczyną są tępe noże, niestety kłopotliwe jest ich ostrzenie. Trzeba je wymontować, dać do naostrzenia, dodatkowo warto sprawdzić stalnicę czy jest równa i ma ostrą krawędz-też naostrzyć (wyrównać). Potem poskładać, wyregulować i będzie szła jak marzenie.

Edytowano przez ptaszyna

duda30    1

co sądzicie o Mengele mb200 lub pz mh 80 s która lepsza do ciągnika Zetor 8145

PRIMO    1881

@duda30 do tego zetora możesz śmiało zapinać Mengele MB 220 i ciut większą. 

Mengelki ogólnie mają dobrą opinię i lekko chodzą. 

duda30    1

Primo. A jak z wydajnością tej Mengele mam 3ha kuku ale koło domu w dzień da radę ?

Napisano (edytowany)

Ja mam mengelke mb 220 , około 2 ha dziennie skosi takiej średniej kukurydzy jak mam pole blisko gospodarstwa i sobie podjeżdzam kipować sam, bez jakiegoś srania pośpiechu. Rozdrabnia ok ale jak chcesz lepszej jakości cięcie to mb 400 z gniotownikiem. 

Edytowano przez arturwojtowicz

PRIMO    1881
6 godzin temu, duda30 napisał:

Primo. A jak z wydajnością tej Mengele mam 3ha kuku ale koło domu w dzień da radę ?

Na upartego to i dałoby radę 3 ha w dzień ale musiałbyś nonstop ciąć i tylko wózki zmieniać a ktoś inny dowoźić i kiprować na pryzmę i jeszcze jaden ciągnik do rozgrywania i ubijania qq .

Adin7    0

Kolego Goldnick, poradziłeś sobie z problemem ? bo pojawił sie u mnie podobny, nie wciąga mi kukurydzy w tejże maszynie, przy wysokiej jakos idzie, trafi sie mniejsza od razu sie zapycha, juz dostaje spazm na myśl o zatrzymywaniu i odtykaniu po raz setny z rzędu 😫

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrek8903
      zakupiłem taka sieczkarnie claas jaguar 682s typ 186 i mam pytanko chciałbym zaopatrzyc sie w jakies instrukcje obsługi i katalogi czesci ma kos cos do tego modelu sie podzielic albo wie gdzie kupic może ma ktos sprzedac?
    • Przez adrian123292
      Witam forumowiczów.  Mam problem z sieczkarnią Claas jaguar 880. Otóż przy włączaniu bębna jest straszne szarpniecie, mało co tarczy nie zerwie. Na zimnym silniku i oleju jeszcze jako tako idzie włączyć a jak sie rozgrzeje to potrafi zadusić silnik i trzeba włączać wyłącznikiem na dwa razy. Do tej pory wymieniłem akumulator hydrauliczny na nowy. Nie oryginalny ale o takich samych parametrach ale nic się nie zmieniło.  Wymieniłem też pompę hydrauliczną bo już siadała i filtry hydrauliczne i nadal żadnej zmiany. Czysciłem elektrozawory i nadal nic.. Już mi ręce opadaja i nie wiem co z tym robić.. Boję się że w końcu cos sie tam urwie w środku sezonu i będzie po robocie.. Jak myślicie czego to może byc jeszcze przyczyna? Prosze o pomoc.
    • Przez CiapekTV
      Siemanko wszystkim   Mam prośbę piszę od razu i proszę o opinie posiadaczy lub osoby które się orientują w temacie.
      Pytanie brzmi czy kosiarka bijakowa nada się do słomy , czy da radę ściąć bez zapychania czy innych usterek, owszem myślę nad starym Orkanem 2 ,ale czasu nie mam na naprawy i chciał bym nowy sprzęt bez zbędnych napraw. Ciągnik jaki będzie pracował z sieczkarnią to MF 135 mocowo podobny do (235/2812) 
       Z góry dziękuję za opinie Pozdrawiam 
    • Przez mateusz0045
      Czy ktoś posiada taki sprzęt , jesli tak to prosiłbym o podpowiedzenie mi wszystkich informacji które mogły by mi pomóc w użytkowaniu takiej maszyny . Jak z dostępnością części ? Czy mogę kupić gdzieś katalog do sieczkarni SF 6000 . Ewentualnie co się najczęściej psuje .
      Wady zalety itp...
    • Przez MajkelG
      To mój pierwszy post więc na początek cześć wszystkim 😀 mam pytanie odnośnie przystawek kemper champion 3000 i 4500, jakie mają one zapotrzebowanie na moc? Czy poczciwy bizon Z056 da radę je napędzić? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj