goldnick

Sieczkarnia Kemper Mais Wolf zapycha sie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
goldnick    0

Witam niedawno zakupiłem sieczkarnie jak w temacie. Podczas koszenia kukurydza nawija się na ślimaki i nie podaje łodygi w dół do zespołu tnącego.Co może być przyczyna? Sieczkarnia pracuje z ciągnikiem Farmtrac 665 na 1 polowej 1500obr 

IMG_20190819_192554.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sieczkarni wszystko na miejscu żadnego elementu nie brakuje ? Miałem kilka jednorzędówek mengele, pottinger, kemper ale akurat nie taki model i z żadną nie było problemów, może za mała prędkość jazdy ? Albo poprostu ten model jest do du*y. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4

A masz u siebie taki ala "pochylacz łodygi", kabłąk co pochyla kukurydzę przed ucięciem, albo takiego druta jak na jednym ze zdjęć z tego linku? https://www.polovniautomobili.com/kombajni/14899050/kemper-mais-wolf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Miałem taką. Przyczyną są tępe noże, niestety kłopotliwe jest ich ostrzenie. Trzeba je wymontować, dać do naostrzenia, dodatkowo warto sprawdzić stalnicę czy jest równa i ma ostrą krawędz-też naostrzyć (wyrównać). Potem poskładać, wyregulować i będzie szła jak marzenie.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@duda30 do tego zetora możesz śmiało zapinać Mengele MB 220 i ciut większą. 

Mengelki ogólnie mają dobrą opinię i lekko chodzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duda30    1

Primo. A jak z wydajnością tej Mengele mam 3ha kuku ale koło domu w dzień da radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mengelke mb 220 , około 2 ha dziennie skosi takiej średniej kukurydzy jak mam pole blisko gospodarstwa i sobie podjeżdzam kipować sam, bez jakiegoś srania pośpiechu. Rozdrabnia ok ale jak chcesz lepszej jakości cięcie to mb 400 z gniotownikiem. 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
6 godzin temu, duda30 napisał:

Primo. A jak z wydajnością tej Mengele mam 3ha kuku ale koło domu w dzień da radę ?

Na upartego to i dałoby radę 3 ha w dzień ale musiałbyś nonstop ciąć i tylko wózki zmieniać a ktoś inny dowoźić i kiprować na pryzmę i jeszcze jaden ciągnik do rozgrywania i ubijania qq .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adin7    0

Kolego Goldnick, poradziłeś sobie z problemem ? bo pojawił sie u mnie podobny, nie wciąga mi kukurydzy w tejże maszynie, przy wysokiej jakos idzie, trafi sie mniejsza od razu sie zapycha, juz dostaje spazm na myśl o zatrzymywaniu i odtykaniu po raz setny z rzędu 😫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj