zielonymiś

JCB 525-67 Problem Sterowanie

Polecane posty

zielonymiś    0

Marka i model maszyny: JCB 525-67
Rok produkcji: Nie wiem
Numer seryjny: EUR52567RE0571401

Witam wszystkich Forumowiczów .

Mam do was prośbę typu takiego, żeby ktoś mi pomógł rozkodować tę ładowarkę, szukam i szukam, przeglądam wszystkie fora tematyczne, wujek Google tez nie chce pomoc. Który to rok i m/c no.

Bo otóż to stało się coś takiego, że ta owa ładowareczka ma problem typu takiego, że podczas skręcania nie ważne, na jakim trybie tylne koła są skręcone lekko w prawo i nie reagują w ogóle , a przednie koła reagują tak, że jest wielki opór na kierownicy a one skręcają z wielkim oporem . Sprawdziłem bezpieczniki, i zobaczyłem spalony bezpiecznik A7 Indicators po wymianie na nowy znowu się spalił , znalazłem schemat Elektryki z opisem niby do Tego modelu i dokopałem się po wiązkach do czujnika indykcyjnego tylnego , i na wiązce tej ,były przerwane 2 kable więc dużo nie myśląc i patrząc na ten Diagram, który znalazłem połączyłem owe kable tak jak powinne być i zabezpieczyłem termokurczką. sprawdziłem później podkładką czy czujnik reaguje i zapala się czerwona dioda na nim. Z przodu jest wręcz przeciwnie kolor jest pomarańczowy. Po odpaleniu problem dalej występuje z tym układem że tylna oś wogóle nie reaguje . A przednia oś reaguje tak jakby sie miała zaraz rozpaść tam hydraulika . Tu teraz pytanie jest moje czy używałem dobrego Diagramu do tego modelu? Diagram ma oznaczenia From m/c no.567362. bo nie ma zadnej poprawy oprócz nie Palacego sie wczesniej wymienionego Bezpiecznika A7 o opisie Indicator. .(Wskaźnik)

Może miał ktoś z was taki problem z tym modelem. Może nie w elektryce jest pies pogrzebany teraz tylko w układzie hydraulicznym . I trapi mnie ten Schemat, który znalazłem o numerach From m/c no.567362 , że coś tam pomieszałem .


PS. 

mam jeszcze Serial No.
Front Axle Serial No. 0345
ReaR Axle Serial No. 5005 

może komuś to coś podpowie bo ja już nie mam pojecia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvelektronik    24

Witam a czy nie kupił byś sobie całej instrukcji napraw jest dostępna bez problemów i  czemu nie wrzuciłeś tych schematów co masz na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Rok produkcji może być też na felgach nabity, na szybach, na silniku, czasami na pompie hydraulicznej. Twój problem raczej leży po stronie hydraulicznej, a nie elektrycznej.  Te czujniki na moście zapewne informują o położeniu kół, powinny być podłączone do kontrolek w kabinie i informować o równoległym ustawieniu kół przedniej i tylnej osi. W tym położeniu powinno się zmieniać tryb skrętu. Skoro tył wogóle nie działa, a przód cięzko to może coś nie tak z tym rozdzielaczem od rodzaju skrętu... To nowy zakup czy masz już ją dłuższy czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj