MarcinSp10

Poplon pod ziemniaki!!

Polecane posty

MarcinSp10    0

Witam dziś nareszcie ostatnie pole skoszone , sloma pocieta i lekko wymieszana z ziemią , na dniach podorywka a potem siew poplonu pod ziemniaki. Teraz co najlepiej wysiac aby do jesieni w miare sporo bylo masy zielonej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSp10    0

To bylo pole ktore niebylo nigdy ruszane  w sensie zarosniete chwastami zawsze bylo dopiero w tym roku ogarnołem pole i pszenice wsiałem .teraz szykuje pod zeimniaki bo ziemia jest extra.  I to jest zaledwie 40 arów.

Edytowano przez MarcinSp10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

to jeśli tak to reczke aby odpedraczyc. do tego facelia rzodkiew oleista i coś z motylolkowych groch lub facelia i do tego jeszcze słonecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

co tak drogo ma poplony siac, gorczyce na poplon zasiac tania , łatwa w uprawie  , szybko rosnie , oraz pieknie ziemie doprawia , jakby co ja mam na sprzedanie gorczyce woj mazowieckie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSp10    0

Ja warminsko mazurskie to ciezko bedzie. Ale jak tą rzodkiew dam to musi do wiosny pewnie byc a ja chce na zime zaorac aby tej wody bylo jak najwiecej bo w tym roku na wiosne orałem to tragedia z ziemniakami srednio 7-8 z krzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nom to na lokalnym rynku znajdz gorczyce i ja zasiej i pozniej na zime przyorzesz bo zimowa orka najlepsza jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

ta Gorczyca nie bez powodu tania, bo wysuszy i tyle po niej a chyba jest sens żeby miała jakąś wartość a nie posiać na sztuka aby patyki z gorczycy porosły za kostkę i zakwitły zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Ja sieje bobik od kilku lat pod ziemniaki, super spulchnia ziemię, bardzo dużo zielonej masy. Nie siej żadnej gorczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

Gorczyca jest tania bo tylko pole pustoszy, wsiej łubinu wąskolistnego 150kg/ha może nie jest tani ale na 40a to nie majątek, a z efektu będziesz Pan zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksqwe    0

Ja sieje owies i zostawiam go aż na wiosnę przeoruje i ziemniaków są ładne a owies osiąga wysokość ok. 30 cm najlepiej gęściej posiać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

A jak sie sprawdza rzepak ozimy pod ziemniaki? Planuje zasiac go gesto i plytko, zeby nasiona powschodzily, a na wiosne 2xgruber i sadzenie. Rzepak rozwija choroby dla ziemniakow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

oczywiście rzepak wyciąga składniki i wodę jeszcze bardziej od gorczycy a na dodatek mróz mu nic nie zrobi i na wiosnę dalej będzie wodę ciągnął więc lepiej wgl nie siać poplony niż rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No ale jak wyciąga to ma w sobie,  a jak go przyorzesz to znowu wrócą do ziemi plus masa organiczna i potem próchnica więc nigdzie nie uciekną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja sieje gryke do zimy obornik i orka na zimę.  Bo wiosną duzo strat wody przez orke a susza się utrzymuje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

czy magę rzodkiew oleistą opryskać od perzu np.fusilade?dopiero powschodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj