MAREK344

Problem z prasą hesston 5540

Polecane posty

MAREK344    0

Witam. Mam problem z prasą hesston 5540.Przy robieniu sianokiszonki trawa owija się na osi podbieraka w końcach .następny problem to baloty , które po czasie robią się płaskie na łące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Czy można poluzować jakoś ten dolny wałek czworokątny, co jest na dole, no bo chcę wyjąć pas, a pas się tam zaklinował razem z sianem. Ile się dało siana to wyrwałem, ale niestety ten pas dalej tam siedzi... Macie jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

ja w swojej hesston 5700 zgniot ustawiam poprzes podciagniecie sprezyn,ja je mam po 2 sztuki po bokach, uwas moze byc podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek12311    0

Tak, właśnie po ostatnim prasowaniu doszedłem do tego, że zgniot ustawia się tymi dwoma sprężynami z przodu prasy ponieważ one są przeciw siłą do sprężyn głównych. Aby zwiększyć zgniot trzeba je poluzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Mi tez się wydaje że chyba podciągnąć. Słuchajcie, co zrobić, aby nie owijać zbyt dużo skrajnych części beli? Chodzi mi o to, że jak się nawinie dużo sznurka na skraj, to potem on spada i ściąga reszte sznurka i bela jest do niczego. Mieliście taki problem?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

zalezy jak masz podawany sznurek?ja podaje poprzes linke i tam mam ogranicznik do prowatnicy wtedy ustawiam do jakiego mometu ma byc podany sznurek.po zakupie tesz mialem skrajniaka bela niby owinieta a po zaladunku kapec.pokabinuj z prowadnica sznurka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

A co poradzicie na to, że, igły gdy "wracają" to zacinają się. Wyczyściłem co się dało, naoliwiłem, ale dalej są problemy. Ja bym "wzmocnił" silnik, ale nie widzę możliwości... Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

sprawdz sprzeglo co ciagnie igly w srodku moze jest zadra lub tulejka jest zdarta i ona moze tez blokowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelxxxl    0

Witam, nie wiem czy temat jeszcze aktualny ale chciałem się zapytać ile metrów powinny mieć pasy w 5540? Bo gdy chce wyrzucić bala to muszę wyłączać WOM jeśli tego nie zrobię to przy otwieraniu klapy bal się zatrzymuje a pasy się po nim obcierają i przerywają sznurki, jest też taki moment że pasy też zatrzymują się i zaczynają się suwać po tym wale napędowym na samej górze i nachodzą na siebie. Oraz drugie moje pytanie jakich spinek używacie do spinania pasów, przez to nachodzenie pękł mi jeden i kupiłem takie drutowe połączenie (podobne do oryginalnego) ale po jakimś czasie znów się rozpadło. Proszę o jakieś rady bo sezon coraz bliżej a w tym roku chciał bym się lepiej przygotować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Witam, mam problem z prasą hesston 5540 - w trakcie prasowania otwiera się komora prasy. Wygląda na to, że mechanizm - "haki" blokujące komorę nie trzymają. Próbowaliśmy to wyregulować, niestety nieskutecznie. Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji do tej prasy. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makler2    0

Witam, mam problem z prasą hesston 5540 - w trakcie prasowania otwiera się komora prasy. Wygląda na to, że mechanizm - "haki" blokujące komorę nie trzymają. Próbowaliśmy to wyregulować, niestety nieskutecznie. Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji do tej prasy. Z góry dziękuję za pomoc.

Rozwiazanie tego problemu jest bardzo proste. Tez na poczatku mialem ten problem i jak moj tato prasuje to tez mu sie otwiera komora, podczas zwijania. Poprostu nie wystarczy zamknac komory i ruszac. Po zamknieciu trzeba jeszcze przytrzymac chwilke na wymuszonim opuszczaniu az podniosa sie te plaskowniki na gorze prasy. Jezeli bedziesz mial/a pytania zapraszam chetnie odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Problem z komorą rozwiązany - okazało się, że wina leżała po stronie rozdzielacza w ciągniku a nie w prasie. Zgniot również ładnie wyregulowany. Bele dobrze zbite. Jedyny problem to sznurki. Przy ustawieniu, żeby ciężko szły, jest problem z ucinaniem - ucina zbyt krótko, tak, że sznurek aż zwija się spowrotem do iglic/rurek i przy następnym balocie nie chce wziąć sznurka - trzeba wysiadać i pociągnąć aby wystawało więcej lub nawet wygląda tak, że sznurek jest podany na belę, ale jakby był zbyt naprężony i bela go "nie bierze". Przy ustawieniu luźnieszym sznurki są luźne, co jest problematyczne przy załadunku - spadają; lub noże nie chcą ich uciąć, bo nie ma naciągu. Kombinacji było kilka - przestawianie nożyków (bardziej do tyłu), ustawianie naciągu sznurka, ostrzenie nożyków, tępienie nożyków. Jednak nadal lipa - owijanie balota zajmuje więcej czasu niż belowanie :/. Macie jakieś pomysły? Góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj