Siwecki97

Zwiększanie mocy ciągnika Case Puma 150

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Siwecki97    0

Witam grupowiczów, 

Potrzebuje pomocy odnośnie podnoszenia mocy tego właśnie ciągnika. Przymierzam się właśnie do pociągniecia mocy. Pytanie brzmi czy kusić się o 25% czy lepiej te 20 %? Pumka z rocznika 2018 na multicontrolerze, skrzynia fullpowerschift. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Ciągnik na gwarancji powinien  jeszcze być,  a Ty moc chcesz zwiększać?

 

20 czy 25%? O tyle , żeby średnie obciążenie silnika, podczas ciężkich prac polowych, przy założonej prędkości roboczej( np kultywator 10, talerzówka 10-12) nie przekraczało 70-80%. Znam przypadek, gdzie po przekroczeniu tych wartości, pomimo tego że po podniesieniu mocy spadło zużycie paliwa, spada również poziom oleju w misce olejowej, a ciągnik 1500 mth jeszcze nie ma( również case).Reasumując, albo nieznacznie moc zwiększyć, albo tak maszyny dobrać, żeby zwiększać nie było potrzeby.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Zwiększyłem o dokładnie 21 procent. Miał na womie w standardzie 158, fachowiec dał do 191,5 dokładnie. Powiedział, że to rozsądny nieprzesadzony tuning. Po pierwszych godzinach pracy widzę, że ciągnik lepiej pracuje i mniej pali. Mogę śmiało teraz jechać na 1470 obr na min i ciągnik się nie meczy. Jak coś będzie nie tak za jakiś czas to forumowiczów poinformuję 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
Dnia 28.08.2019 o 17:32, Siwecki97 napisał:

Mogę śmiało teraz jechać na 1470 obr na min i ciągnik się nie meczy. 

Podczas jakich prac z takimi obrotami jeździsz?


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Agregat ares tl 4.0 zawieszany, dwa rzędy talerzy i wał packera bezpośrednio po orce. Głębokość pracy po piasty przy talerzach około 360 mm. Kolejna praca to siew rzepaku - grano system shark 3.0 na talerzach 560mm, wał oponowy wraz z siewnikiem pottinger vitasem 302a na redlicach talerzowych i kółkach dogniatajaco-kopiujacych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

I to wszystko przy tych obrotach? Gratuluję. Nie zapominaj aby, codziennie rano zerknąć na miarkę poziomu oleju silnikowego. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Kreski wskaźnika ciśnienia oleju są na tym samym poziomie co przed tunningiem, ale na niższych obrotach :V.  Chiptuning jest po to, aby przy mniejszych obrotach silnika, mieć takie samo ciśnienie co na wyższych, plus... Większa moc. Nawet sam producent deklaruje maksymalna moc tego modelu do około 190km poprzez zwiększenie momentu obrotowego. Poza tym.. Proszę sobie zobaczyć inne ciągniki case'a o większej mocy znamionowej. Mają takie same silniki co case puma 150 (6,7L) Są one nawet montowane w optumie 300KM. Tylko robią inne skrzynie do nich, układ wtryskowy paliwa, układ chłodzenia i gabaryty odpowiadającym do maszyn przez te ciągniki użytkowane Pozdrawiam serdecznie. 

Edytowano przez Siwecki97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Różnica między nami polega na tym, że ja mam już wiedzę praktyczną, a Ty nadal tylko teoretyczną. Pohulaj traktorkiem przy obciążeniu powyżej 80% jakiś czas, i wtedy napisz, czy nadal nielekkie prace przy 1470 obr wykonujesz. 

Pozdrawiam. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Jeśli Ty uważasz, że ta " włoka" i siew 3 metrowym zestawem po ubitej glebie to jest dla tej klasy ciągnika ciężka praca to przepraszam bardzo.. Ja uważam, że dla niego jest to lekka praca. 🤚 Pomijając to, sparzyles się przy swojej maszynie chiptuning'iem, że tak niezbyt pozytywnie się na ten temat wypowiadasz? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie czy orientuje się ktoś - przerobienie konstrukcji wsporczej z ursusa 5314 na c 385 to duzo modyfikacji?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie czy przerabiał ktoś może hamulec skrzyni biegów w ciężkiej serii Ursusa na jakieś hydrauliczne czy coś w tym stylu, ponieważ oryginalne nie bardzo mi odpowiada. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez ZŁOTY
      Witam posiadam zetora 6245 i zastanawiam się zamontować do niego tura hyrdamet o udźwigu 1600kg i nie wiem czy jest wymagane wzmacnianie ramy bo niby może się przełamać może ktoś się wypowiedzieć? 
    • Przez 799332
      Witam mam problem z wałkiem podsiewacza przy kombajnie John derre 1065 urywa się. Jakie mogą być tego powodu przyczyny z góry dziękuję za podpowiedź. 
    • Przez Bartek1231
      Witam chciałbym zamontować tuz do swojego Ursusa. I nie wiem czy wykonać go samemu czy kupić gotowy. Zestawy które widziałem nie są takie jak ja chce. Jeśli zdecydowałbym się go wykonać to z jakiej grubości blachy? Ktoś już coś takiego robił? Zależy mi na udźwigu minimum 3 ton. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj