ursus-moc

MF 235- Ściąga po wymianie łożysk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus-moc    41
witam mam problem z mf 235 sciaga przód choć jedzie na pusto wymjenilem łożyska ale niepomoglo koła sa prosto ustawione

rsiejka    34

Moze hamulec trzyma. Tak jak zawracasz na hamulcach tak tu moze byc podobna sytuacja tylko malo wyczuwalna, ale w czasie jazdy juz znaczna.

andrzej78    93

Do sprawdzenia : ciśnienie w kołach , zbieżność , luz w układzie kierowniczym , luz na zwrotnicach, bicie koła ( felgi).

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus-moc    41

cisnienie ok jest zbieżność ustawiona luzu na zwrotnicach niema bo wyminilem lozyska i dokrecilem kola nie bija bo jak jade po drodze prosto to jedzie elegancko

akmaly    335

A co dzieje się z tyłu? Podnieś ciągnik tak aby dwa koła były uniesione i sprawdź czy któreś nie ma większych oporów. Tylko dobrze zabezpiecz abyś sobie krzywdy nie zrobił. 

farmerr96    3

Wymiana łożysk przedniego koła nie wiem jak założyć łożysko to Większe?

Przed chwilą, farmerr96 napisał:

Wymiana łożysk przedniego koła nie wiem jak założyć łożysko to Większe?

Massey 255

eMJot87    1

jeżeli przód trzyma sztywno to może przejrzyj końcówki. odkręć je i ręką sprawdź czy się któraś nie jest zbyt luźna.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik_profil
      Witam. Poszukuje pilnie  katalogu części do massey ferguson 590. Nie mogę znaleźć na Allegro. Może ktoś ma i może się podzielić ?
      chyba, że jest inny katalog gdzie skrzynia i silnik to praktycznie to samo 
    • Przez pawelp1987
      Witam wszystkich. Tak jak w temacie, mam problem z moim MF 590 4x4 78r. Mianowicie wałek wom kręci się cały czas, a po podłączeniu jakiejś maszyny nie da rady kręcić , wogole nie przenosi napędu na maszyny. Kupiłem ten ciągnik 4 lata temu i od razu wtedy nie działała przyspieszacz, a wom załączał się ale po dłuższej chwili od włączenia, tak z minutę musiałem odczekać aż prasa zaczęła kręcić, a potem całkiem przestał działać. I tak, 2 lata temu wymieniłem jedną pompę na nową, jakaś z wyższej półki, druga zregenerowali, a chamulec Wom też był regenerowany. Po wszystkim złożyłem ciągnik i okazało się że dalej jest to samo, mechanik ten co mi wszystko regenerował stwierdził że mam jeszcze cały multipower do regeneracji i że może zrobić mi to, wymieniając wszystko na części od ursusa i koszt tego był by kilkanaście tysiecy, odpuściłem. A teraz pomyślałem że może ktoś coś mi podpowie w temacie. Proszę o pomoc i dziekuje.

Aha dodam jeszcze że ciągnik chodzi z turem i też ciężko mu jest coś podnieść ciężkiego, tak 500 kg jeszcze podniesie a coś więcej to już nie daje rady😣
    • Przez pawelp1987
      Witam.
      Tak jak w tytule potrzebuję porady gdzie szukać usterki. Objawy są takie gdy ciągnik jest nie odpalany więcej niż jeden dzień, po uruchomieniu pracuje parę sekund i gasnie, po odpowietrzaniu działa normalnie. Gdy jest odpalany systematycznie też problem nie występuje. Wygląda tak jakby paliwo się cofało, może jest ktoś wstanie coś podpowiedzieć. A drugie pytanie czy w pompie jest jakiś zawór zwrotny? Aha w filtrze i odstojniku paliwo jest cały czas. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    • Przez wolfram
      Mam pytanie ile powinno być sprężyn ma być w sprzęgle .Bo ja ma 9 a w katalogu pisze 12.?

• Przez marek07
      Dzień dobry,
      chciałbym podzielić się z Wami moją modyfikacją hydrauliki zewnętrznej w MF 255. Pomysł znalazłem na forum, który jeszcze bardziej ulepszyłem. 

Ciągnik miał standardową hydraulikę. Było to uciążliwe, np. podczas pracy owijarką trzeba przełączać dźwignię pod siedziskiem. Teraz podnoszenie podnośnika jest także w rozdzielaczu. Zrobiłem 2 wyjścia do ładowacza w oddzielnym rozdzielaczu na błotniku (rozdzielacz z jedną sekcją nurnikową, ponieważ siłowniki podnoszące ramę ładowacza są jednostronnego działania). Drugi rozdzielacz zamontowałem w miejscu starego. Również z jedną sekcją nurnikową do wyładowania kuli z owijarki. Teraz działa to bez przełączania dźwigni pod siedzeniem. Druga dźwignia jest do dwóch wyjść hydraulicznych. Tworzę ten post z myślą zainspirowania innych do tak użytecznych zmian. Chętnie odpowiem na pytania odnośnie szczegółów.
      Pozdrawiam.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj