Rafał11

Siewnik Nordsten

Polecane posty

Rafał11    3

Witam mam w planie zakup siewnika Nordsten ns 1030 Howard chciałbym sie dowiedzieć opinii użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

1.webp

Hej podłącze się pod pytanie. Mam mozliwosc kupna siewnika Nordsten i zastanawiam sie nad wyborem 1 z dwoch. Oba maja 3m szerokosci ale nie znam sie na tych modelach i moze ktos by mogl mi pomoc - ktory z tych modeli jest nowszy? (w ogloszeniach nie jest podana data produkcji).

Czym one się roznia? Na 1 rzut oka ten pierwszy wydaje sie masywniejszy, ciezszy. Ale czy sa jakies inne roznice? Nie umiem sie doszukac informacji zadnych w necie...

image.png

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z czerwoną klapą chyba młodszy i pewno droższy . Czym się różnią to nie wiem . Jak szukałem siewnika to tak stwierdziłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Zastanawiam sie wlasnie czy ten z czerwona klapą nie bedzie za ciezki do c360. Ten drugi wyglada na duzo lzejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może tu się czegoś dowiesz ?   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

posiadam podobny tylko klape ma płaską dałem 4,5 koła z komputerkiem do ścieżek siałem szesciesiątką zasypany do pełna wchodzi ponad 3 metry pszenicy wysiewa super dokładny wszyskie tulejki tryby w necie bez problemu tylko do rzepaku mam wkładki za tą kase można śmiało brać choć niewiem ile za te cenią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Czesc, a to masz ten z czerwoną klapą? na górze posta dałem 2 zdjęcia. Zerkniesz?
Twój siewnik ma jaką szerokość? 3metry czy 2.5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał11    3

Posiadam z czerwoną klapą co prawda pierwszy rok ale bardzo ładnie równo wysiewa tyle ile ustawisz to wysiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Posiadam nordstena ns 1030 jeśli ktoś ma pytania pisać 

Edytowano przez lukaszo10144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Nie lepiej pytac i odpowiadac w temacie, zeby zostalo dla innych zainteresowanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
Dnia 1.05.2020 o 08:11, smertin napisał:

Czesc, a to masz ten z czerwoną klapą? na górze posta dałem 2 zdjęcia. Zerkniesz?
Twój siewnik ma jaką szerokość? 3metry czy 2.5?

tak z pierwszego zdjęcia 3 metry szerokości  tylko mam znaczniki proste z tależami na końcu i inny zaczep ogólnie jestem zadowolony fajny patent z zapdką na znaczniki podnosisz i przezuca na drugą strone na klapie mam tabele wysiewu chyba po duńsku ale robie próbe kręconą i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

czerwona klapa to nowszy model .,,mam CLD czyli tego z drugiego zdj. ,sugerował bym się bardziej stanem technicznym przy zakupie niż rocznikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Różnic jest trochę więcej ten z czerwona klapa ma skrzynie olejowa ten drugi tak zwana na tryby jeśli tryby są w dobrym stanie dla( mnie ta skrzynia jest wieczna ) ogólnie te modele wagowo są zbliżone do siebie i spokojnie ursus 360 da radę . Jednak ten z czerwona klapa jak pisaliście jest młodszy jak dobrze pamietam wychodziły od 1997 roku pojemność skrzyni to 250kg pszenicy ogólnie zmieniona jest cała rama ,redlice i docisk redlic rurki które połączone są już guma przez które nie dostaje się ziemia tak samo redlice na końcu maja zabezpieczenie aby  po opuszczeniu nie zostały zapchane przez kamień  . Przerzucanie znaczników w obu modelach jest takie same . Wiadomo stan stanem ale pod uwagę trzeba wsiąść rozwiązania konstrukcyjne dlatego starszy model duży plus za mechaniczna skrzynie i tak naprawdę tylko tyle , resztę wygrywa młodszy  ale to jest tylko moje zdanie moje obserwacje  dodam że użytkuje siewnik od 1999 pozdrawiam 

Edytowano przez lukaszo10144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Dzięki za odpowiedzi! Jadę w weekend obejrzec oba te siewniki - oba mają taką samą cenę.

Z tego co zrozumiałem to ten z czerwoną klapą ma skyrznię olejową, a ten drugi 'zwykłą' z trybami?

Jakaś rada jak można by sprwadzić czy ta skrzynia olejowa jest w pełni sprawna? Nie miałem do tej pory styczności z takimi skrzyniami więc nie wiem czy wystarczy podnieść na podnośniku i pokręcić kołem - sprawdzić czy wszystkie kółka wysiewające się kręcą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tu swoją oponie niech użytkownicy przyznają mi racje albo mnie poprawia pisze z doświadczenia ale bardzo ciezko sprawdzić jest skrzynie olejowa w stu procentach Najlepszym ale najlepszym sposobem było by zrobic próbę kręcona i wysiać hektar wtedy jesteśmy pewni ale wiadomo u handlarza tak się się zrobi . Ale takim sposobem aby można było by zobaczyć co w skrzyni się dzieje to ustawić na 100% i kręcić kołem najlepiej z prędkością z jaka się sieje i obserwując czy walki wysiewające  się obracają  czy obracają a po chwil zatrzymują dobrze było by tez mieć zasypane zboże bo wiadomo jest już jakiś opór. Ogólnie skrzynia olejowa ma do siebie ze nie obraca się w sposób ciągły tylko przerwany a ze skrzyni słucha takie trykanie dlatego nawet na 100% walki wysiewajce będę minimalnie przerwały ale nie powinny się zatrzymać na dłuższa metę ogólnie ciezko wytłumaczy pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
Napisano (edytowany)

mój jest na zwykłych trybach mam płaską czerwoną klape co do kręcenia kołem to umnie jest taka zapadka na środku siewnika która blokuje wszystkie redlice po opuszczeniu i trzeba ją przezucić aby wszystko sie kręciło i redlice poszły w dół bo na końcu rurki co są redlice jest kawałek bolca i on wchodzi do skrzyni i odsuwa zapadki  i wtedu nie zazębia coś jak w kosie do nawozu jak ktoś kojarzy ogólnie fajny patent na zime redlice są w górze nie dotykają ziemi i tak stoi do następnego sezonu, te ze zdjęć to pierwszy ma chyba olejową skrzynie a ten drugi zwykłe tryby

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj