Rafii

amazone d7 problem ze skrzynią

Polecane posty

Rafii    8

Panowie potrzebuję błyskawicznej porady odnośnie skrzyni w siewniku d7 super.

Jestem w trakcie siania rzepaku i zauważłem że nie kręci mi się wałek z rolkami. Łańcuch od koła jest i przekazuje napęd do skrzyni, te duże "gwiazdy" plastikowe się kręcą ale nie przekazują napędu dalej . Co może być, gdzie szukać przyczyny?

Dobrałem się dziś do skrzyni i problem jest taki że jak mam ustawione wysiew rzepaku na skali na 5, to te plastiki "gwiazdy" w ogóle nie poruszają krzywek z łożyskami. Dopiero zmiana skali na 15-20  powoduje ruch krzywek. Mogły się te plastiki wyrobić ?

 

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej2012    5

Witam Najprawdopodobniej łożyska do wymiany w tej skrzyni , kiedyś tez tak miałem .

Edytowano przez Maciej2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smokus1234    1

Są trzy opcje, pierwsza to ta wskazowka która ustawiasz na skali ilość się poluzowała na  śróbie regulacyjnej tak ze 5  to rzeczywiście 0. Druga łożyska(sprzęgła jedno kierunkowe) siadły. Trzecia, choć mało prawdopodobna krzywki wytarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
14 godzin temu, Rafii napisał:

Dobrałem się dziś do skrzyni i problem jest taki że jak mam ustawione wysiew rzepaku na skali na 5, to te plastiki "gwiazdy" w ogóle nie poruszają krzywek z łożyskami. Dopiero zmiana skali na 15-20  powoduje ruch krzywek. Mogły się te plastiki wyrobić ?

 

Miałem podobnie a winą była urwana rączka którą ustawiasz wysiew i Niemiec przyspawał jak mu pasowało(pszenice siałem na ustawieniu 15 a normalnie sieje się na 50 lub więcej). Jak chcesz to sprawdzić to ustaw na 0 (wałki wysiewające się nie kręcą) ustaw na 100(wałki kręcą się ciągle), sprawdź na 50(powinny kręcić się 50 % obrotu). W rzepaku i tak musisz wykonać próbę kręcona- nie bazuj na tablicach bo zepsujesz uprawę na początku(za gesty siew).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1111    3

Co może być w siewniku D7 , przy ustawieniu do zboża np. 45 na skali  jak się wolno kręci kołem wałek chodzi a jak szybciej to staje wałek wysiewający? Co jest? To się stało nagle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj