kacper92

CASE MX100C - problemy

Polecane posty

kacper92    0

Witam

Jestem nowy na tym forum i bardzo proszę o wyrozumiałość (nie jestem znawcą w temacie ciągników rolnicznych) .  Na obiekcie którym się zajmuje w tym roku otrzymałem w "spadku" ciągnik rolniczy Case MX 100C. Sprzęt jest z 2000r. Przed zimą muszę go przygotować ciągnik służy nam głównie do odśnieżania obiektu.  Trapi go klika problemów:

1.  Problem z podnoszeniem i opuszczaniem rozsiewacza - w tych ciągnikach robi się to przy pomocy dużego pokrętła.  Generalnie czasem udaje się go podnieść i opuścic ale przez większość czasu jest z tym problem. Podejrzenie moje to potencjometr, ale może macie z tym doświadczenie i szukać przyczyny gdzie indziej.

2. WOM czasem uda się załączyć po dodaniu gazu dostaje obrotów ale po kilku sekundach przestaje się obracać i już się go nie da załączyć. 

3. Czy da się zakupić instrukcję napraw i instrukcję obsługi tego ciągnika?  z tego co widzę w google jest duży problem wyskakują jakieś stare aukcje i to z używanymi książkami

Z góry dziękuje za pomoc. I jeszcze raz proszę o wyrozumiałość.

CASE.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam. Mialem ten sam problem z moim case Mx 100c. Musisz skalibrowac wom. Zdejmij boczny panel od bezpiecznikow, w górnej części bezpiecznikow z prawej strony  sa cztery wejścia w dwoch z nich jest blaszka i musisz je zmostkowac kabelkiem i Uruchom silnik ustaw obroty na 1000 - lampka womu powinna ci mrygać 3 razy przerwa i tak w koło wtedy WŁĄCZ WOM 

nastąpi synchronizacja poczekaj aż lampka zacznie mrygać 4 razy. WyŁĄCZ WOM zgaś silnik i wyjmij kabel. Powinno być dobrze, daj znac czy pomoglem. ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez didku1
      Witam mam problem w ciągniku Case mx 170 z tylnym womem. Jakiś czas temu nie chciał się uruchomić skalibrowałem go i działa lecz nie działa w nim funkcja auto, która polega na tym jak podniosę tuz do góry powinien się wyłączyć a na dół wyłączyć jak temu zaradzić ?
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Agri666
      Witam Case 5150 pro mam problem z hydrauliką mianowicie chodzi o to że po uruchomieniu ciągnika działa ona dopiero po 2 minutach (chodzi o podnośnik,  ładowacz oraz wyjście na węże hydrauliczne )  gdy juz dziala sprawdzilem cisnienie jest koło 200 bar ... Natomiast jeżeli chodzi o jazde polbiegi wspomaganie wszystko działa od razu ... 
      Co zostało zrobione 
      -wymienione filtry 2 od hydrauliki
      -sprawdzone elektro zawory 
      Znajomy mówi że może to być zawór mechaniczny na pompie nie mam pojęcia gdzie on może być 

• Przez CichYc
      Witam wszystkich
      Mam nietypowy problem. Po rozgrzaniu ciągnika w pracy podnośnik sam unosi do góry(mimo zadanej wysokosci). Na zimnym tego problemu nie ma. Opada do zadanej po mocnym naciśnięciu pedalu hamulca. Jakieś propozycje? Rozumiem, że wymiana oleju sprawy nie załatwi...
    • Przez Piegus
      Mój problem polega na tym, że niedawno zaczęła mrugać w traktorze pomarańczowa lampka przy sterowaniu podnośnikiem wskazująca na konieczność zajrzenia do instrukcji, ale co dziwne nie pokazuje się żaden kod błędu, Może być to spowodowane rozkalibrowaniem czujnika? Z poziomu błotników podnośnik działa bez problemu, a w ciągniku nie da się nic zrobić. Terminy gonią więc wolałbym uniknąć wzywania serwisu...
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj