małoroly2018

prasa john deere nie wyżuca balotów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

prasa john deere 590 nie po otwarciu komory nie wyrzuca balotów, prasa wyposażona w odrzutnik belek, problem polega na tym że po zrobieniu beli i otwarciu klapy belka nie chce wypaść ciasno siedzi w prasie, muszę za każdym razem wyłączać wom bo zanim belka wypadnie to mi rozedrze siatkę jest to trochę uciąrzliwę w pracy. by wyrzucić belę muszę wysiąść i ją wytoczyć lub szybko cofam i ostro na hamulec i wtedy wypada. dałem już mocniejszą sprężynę tą która podnosi odrzutnik po otwarciu komory ale nic to nie dało no może trochę 1 na 10 wypadnie. czy w tych prasach pasy nie powinny trochę podnieść belki po otwarciu komory by podbieracz nie rwał siatki? jak nie wyłącze wom i belka jest w  prasie po otwarciu komory to zerwie siatkę. w czym jest problem, prasę posiadam 1 sezon. podbieracz wąski ze słoneczkami. 

Adrian_K_90    468

Wrzuć jakieś zdjęcia. Może coś z klapą. Nie wiem jak w  John Deere ale chyba  odrzutnik powinien być, że tak  powiem napędzany otwarciem klapy. Poza tym po jej podniesieniu cały mechanizm powinien chyba stanąć i nie powinno być mowy o zdarciu siatki.   

Wiadomość z agroFakt.pl

mrursus360    30

A spróbuj nie odejmować gazu podczas otwierania klapy. Jak w 592 podnosiłem powoli bez gazu też nie wyskakiwały

SamaPrawda    50

jakie są boki komory? wytarte czy zardzewiałe? jak zardzewiałe to muszą się wytrzeć przed otwieraniem klapy wyłącz wałek i włącz jak klapa będzie otwarta

Napisano (edytowany)

boki wytarte dodrze, na dużym gazie też próbowałem otwierać belka nie wypada. po otwarciu komory pasy stają ale podbieracz nadal chodzi i w tym miejscu na dole belka chyba lekkko opada bo pasy się zluźniaja i tam mi przerywa siatkę. belki z siana wypadały w 90 % słoma nie. bele dobrze zbite waga ok 350 kg belka 155cm. może za ciężkie.

odrzutnik jest uruchomiany na linkę po otwarciu komory linka go lekko podnosi, ale bela nie wypada

może przez to że jest waski podbieracz przy szerokich pokosach np bizon zbiera wszystko ale może boki są bardzo mocno zbite i belka ciasno siedzi w komorze. robiłem już mniejsze pokosy zgrabiarka ale nic to nie dało. myślę nad wymontowaniem odrzutnika, trzeba będzie cofać ale może nie będe musiał za każdym razem wyłączać wom.

Edytowano przez małoroly2018

kibix    0

Według mnie masz za luźne pasy. W mojej prasie jak podnosiłem klapę i widizlaem że pasy zwalniają to już je uciagalem. Tylko że ja case. Ktoś kto ma taką prasę by musiał się wypowiedzieć . Ewentualnie poziomowanie prasy. 

troszkę ją odchyliłem do tyłu ale wądpie by to coś pomogło. może i pasy są za luźne ale jak to najlepiej sprawdzić. w prasie jest na górze napinacz podnosi się dość wysoko mimo to po otwarciu pasy są lekko lużne. ale napięte też nie mogą być bo by się kręciły szkoda że w okolicy nikogo nie ma z taką prasą

kibix    0

W mojej prasie jak wyłączę wałek i podniosę klapę to bel ani drgnie. Jak dla mnie to po otwarciu komory pasy muszą być ciągle w ruchu. 

Napisano (edytowany)

na oko wszystka proste. bele ciasno siedza ciężko ręką wyciągnąć ale chyba tak ma być? po uniesieniu klapy pasy się zatrzymują.

czy pasy powinny troszkę podnieść belkę po uniesieniu klapy?

Edytowano przez małoroly2018

koledzy pytanie trochę  innym temacie. posiada ktoś z was manometr z podziałką w prasie? na jakim ciśnieniu zbijacie belki by były ciężkie i dobrze zbite chodzi mi o słomę. założyłem ostatnio manometr 250 bar, gdy ustawie zawór na 250 bar przy robieniu to belka słomy 150 waży ok 250 kg to trochę mało, pokręciłem jeszcze więcej to wskaźnik idzie na max do ogrnicznika na manometrze ale belka waży 300kg. zamówiłem manometr do 400bar. pytanie czy prasa jd 590 wytrzyma pracę na takim ciśnieniu. na jakim ciśnieniu prasujecie swoimi prasami, ile ważą wasze belki?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez sylwek90
      Witam mam problem z demontarzem walca dolnego znajdujacego sie bezposrednio za podbierakiem. Zdjalem zebatke i lozysko z tej strony chcialbym go wyjac w celu zmiany drugiego lozyska ale przez ta oske nie udaje mi sie to. Prosze o rade nigdy nie wyjmiwalem walka w prasie moze jest jakis sposob
    • Przez Mateusz100
      Panowie ktoś pomoże? Mam problem z prasą johhn deere 580 założylem siatkę nową i wkładam w rolki i wgl wszyytko dobrze i chcę owinąć balota i niby owija i po chwili na komputerze wyskakuje błąd wychodze zobaczyć a tam nóż nie chce obciąć siatki i pomipo że siłownik elektryczny jest zamknięty rolka z siatką się obraca i siatka jest pobierana. dlaczego tak jest ktoś coś ma pomyysł??
    • Przez Mateusz100
      Mam problem z prasą john deere 580 a mianowicie nie chce mi dobić balotów mam na zaworze dokręcone ma maxa i nie dobija mi balotuy są luzne dlaczego tak jest?? Czym to jest spowodowane pomóżcie. Jakaś spręzyna czy  co nie mam pojęcia??

• Przez Mateusz100
      Mam pytanie do posiadaczy john deere 580 jak zaczynać prasowanie tą prasą ? a mianowicie żeby środek beli był dobrze zbity i na samym początku uformowany? jak wjeżdzam w pokos to powoli po trochu pobierać słomę a potem ruszyć dopiero z maksymalną prędkością do przodu? Czy wjechać w pokos słomy odrazu z "rozpędu"? bo ja musze powoli jak wjeżdzam bo jak za szybko to mi się zapycha w podbieraczu i nie chce czasami wogule wciagnąć słomy. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj