News
ursus2009

claas jaguar 690 system wysokosci ciecia

Polecane posty

ursus2009    0

Witam, mam problem z systemem (czujnikiem) wysokosci ciecia w sieczkarni claas jaguar 695 mega. Problem polega na tym iż robie wszystko wg instrukcji a po wcisniecu przycisku nic sie nie dzieje. Ma ktoś jakies pomysły, rozważe każdą odpowiedz może ktos miał tak przy dominatorze?

peewee1984    49

Mozesz wrzucic zdjecie w którym miejscu masz podlaczony ten lancuch od tego ogranicznika? Bo u mnie w 690sl tez to nie dziala prawidlowo bo brakuje mi tego lancucha i ja wcisne przycisk to mi opada do samego dolu.... 

ursus2009    0

IMG_20190809_174331.jpg

IMG_20190809_174323.jpg

IMG_20190809_174309.jpg

IMG_20190809_174355.jpg

Wiec tak sprezyna jest umocowana do dzwigni systemu wysokosci, nastepnie doniej zamocowany jest lancuch ktory jest polaczony z zaczepem na podajniku

Pomoglem jak moglem, mam prosbe potrzebuje zdhecia twojej centrali elektrycznej, a dokladnie chodzi mi o to czy w twojej 690 jest jakis dodatkowy sterownik procz autopilota i elektromagnesu

Wiadomość z agroFakt.pl

peewee1984    49

Wrzuce jutro zdjecie. U mnie nie ma autopilota i jest chyba tylko jedna centralka od bodyinformator, taka z czterema diodami na wierzchu. Do systemu wysokosci cie ia wystarczy chyba sam przekaznik... Sprawdze jutro czy mam jakis schemat w instrukcji 

peewee1984    49

U mnie to sie tak prezentuje. Sadzac po opisie z obudowy tez nie mam zadnego sterownika od wysokosci ciecia, ale moze bedzie dzialac bez tego. Poki co musze rozebrac cala konsole bo mi sie wysunal ten bolec po ktorym przesuwa sie kulisa od wyboru wysokosci cięcia i sie cos zacina

IMG_20190810_122251.jpg

IMG_20190810_122237.jpg

peewee1984    49

Ok, ale nie wiem czy zdążę przed tym sezonem bo jeszcze musze noze wymienic i poustawiac, gniotownik podkrecic i burty dorobic do przyczepy. U mnie ten guzik od opuszczania dziala dopiero jak sie zalaczy naped sieczkarni, bez tego nie reaguje

ursus2009    0

Dobra, problem rozwiązany okazało sie ze przewody przycisku były źle podłaczone, ale mam jeszce jedno pytanie. Czy orientuje sie ktos jak ten systen działa, tzn po ustawienu wysokosci i po wcisnieciu przycisku opusci na daną wyskość, ale czy po ponownym wcisnieciu powinien podnieść przystawke?

peewee1984    49

Teoretycznie tak chyba powinno to dzialac, bo jak u siebie wlacze ten klawisz od wysokosci ciecia to przestaja dzialac te przyciski od podnoszenia i opuszczania. 

Pytanie z innej beczki, mozna zatrzymać podbierak bez wylaczania calej sieczkarni? Bo u mnie po wcisnieciu guzika na joysticku zatrzymuje sie na chwile i dalej wciaga, a jak przytrzymam dłużej to zalacza sie lewe obroty. Zeby go wyłączyć musze klawiszem cala sieczkarnie wylaczyc... 

peewee1984    49

Jak juz sie heder wlaczy to ten przycisk od zalaczania nic nie daje, a jak wcisne ten drugi to sie zatrzyma na chwile i ponownie rusza. Jak go wcisne i trzymam to zalczy sie wypychanie zielonki z hederu. Nie ma mozliwosci zeby go wylaczyc, np podczas zawracania na polu. 

ursus2009    0

Ja bym sprawdzil bespieczniki (choc mysle ze juz to zrobiles) a nastepnie otwozylbym joystick, (pod guzik powinny byc podpiete bodajze 3 przewody) a nastepnie zalaczyl bym naped i srubokretem stykalbym zasilajacy przewod, (to juz musisz sam ustalic, najlepiej jakas kontrolką) z jednym i drugim, moze byc tak jak w moim przypadku, ktos cos zle podlaczyl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrek8903
      zakupiłem taka sieczkarnie claas jaguar 682s typ 186 i mam pytanko chciałbym zaopatrzyc sie w jakies instrukcje obsługi i katalogi czesci ma kos cos do tego modelu sie podzielic albo wie gdzie kupic może ma ktos sprzedac?
    • Przez bedi16
      Witam,
      szukam części do sieczkarni Rekord Clipper, współpracuje z Deutz Fahr 1322M.
      Potrzebuję koło pasowe z elektromagnesem. Niestety Google nic nie wyszukuje. 
      Sieczkarnia szwedzkiej firmy.  

• Przez KarolMały
      Witam
      Kupiłem sieczkarnie New holland fx 450 i poszukuję do niej instrukcji obsługi. Może ktoś posiada, to bym prosił o kontakt
      Pozdrawiam 🙂
    • Przez djanuszewicz
      Cześć,
      Mam nieoczywistą awarię gniotownika w sieczkarni i nie wiem jaka jest przyczyna. Mianowicie gniotownik napędzany jest poczwórnym pasem klinowym, opasuje koło napędowe, opasuje rowkowe koło pierwszego walca, wchodzi między te koło a koło gładkie drugiego walca i leci do naciągacza i z powrotem do napędu. Mianowicie zerwało mi ten pas, więc zastosowałem cztery zwykłe paski klinowe. Właśnie wtedy, przy zakładaniu, ręcznie kręcąc mechanizmem, zauważyłem że paski przekręca i ściąga na sąsiednie rowki (dlatego zerwało tamten pas). No i nie mam pojęcia co jest, niby te koła pasowe są w jednej płaszczyźnie, równoległe, nie skręcone względem siebie,  jakiegoś strasznego bicia nie mają itp. a i tak przekręca je. Kupiłem tą sieczkarnię w zeszłym roku i przez ten defekt nie dokończyłem nawet jednego sezonu....
    • Przez jankris
      W tym wątku proszę pisać ciekawe informacje i spostrzeżenia na temat tej serii. Są to pierwsze egzemplarze z kabiną Vista Cab produkowane w latach 1994-2002 z małym luiftingiem (szare elementy podwozia) od 1998 roku.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj