News
adrofi7210

Massey Fergusson 148 (255)- Zgrzytają biegi pod obciążeniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrofi7210    0

Witam,nabylem ostatnio ciagnik Massey Ferguson 148 duzo ludzi mowi ze to to samo co 255
Malo znam sie na mechanice, a ciagnik mial padniety silnik, oddalem go do kapitalnego remontu i gość ktory to zrobil zalozyl mi tez nowe okladziny na sprzeglo,

Moj problem polega na tym, iz gdy wbijam biegi to mocno zgrzyta,gdy ciagnik ciagnie maszyne dojezdzam do konca pola wciskam sprzeglo i poprostu nie umiem wybic z biegu musze szarpnac ciagnikiem wtedy moge wybic bieg, gdy stoi na rozwnym bez obciazenia wbijam bieg trzymam sprzego do dechy a ciagnik jakby chcial ruszyc,albo jedzie calkiem powoli, dodam jeszcze ze sprzego lapie tak na polowie miedzy polozeniem gornym a dolnym pedalu, 

Probowalem regolowac luz miedzy lozyskiem oporowym a tymi srobami, ale regolowalem go tym walkiem ktory idzie do pedalu sprzegla, ale bez efektu

I teraz nie wiem czy jakbym regolowal tymi srobami czy przyniosloby to efekt  czy problem lezy gdzie indziej, 

Prosze o porade,....
Pozdrawiam

adam2812    2

Jeżeli ten mf to to samo co 255 to sprzęgło ma 2 stopnie działania sprawdź czy jak wciśniesz do końca czy będziesz w stanie włączyć wom jeśli tak to sprzęgło działa prawidłowo i przyczyna leży gdzie indziej.

sawin698    0

Sprzęgło w 255 jest dwustopniowe (ma też 2 tarcze z okładzinami tak jest u ciebie) Mniejsza tarcza jest od WOM i reguluje się ją od dołu szczelinomierzem na 3 łapkach- nie mam pod ręką książki napraw więc nie będę strzelał z wartością szczeliny. Duża tarcza jest od biegów, regulacja pedałem sprzęgła i wałkiem tego pedału. Przy prawidłowej regulacji po wciśnięciu pedału do samego dołu ma bez zgrzytu dać się załączyć WOM. W połowie drogi pedału do góry  wałek powinien pracować. Stopień od biegów pracuje mniej więcej od połowy do górnego położenia. Dodatkowo przed samą górą powinno być około 4-7 mm luzu dla tego stopnia. Zmieniając biegi wystarczy wcisnąć pedał do połowy i mamy wysprzęglone, do końca wciskasz tylko jak chcesz załączyć wałek

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krzys375
      Witam
      Potrzebuje pomocy przy naprawie.
      Przed naprawą podnośnik działał co wymieniałe i dlaczego:
      Korpus regulacji i dwa wałki od regulacji obudwu rączek od podnośnika.
      Zdjąłem cały dekiel od skrzyni pod siedzeniem aby wymienic korpus regulacji.
      Po założeniu części i złożeniu wszystkiego do kupy po odpaleniu ciagnika podnośnik startuje od razu do góry mimo ustawienia do opuszczania. Obydwiema dzwigniami krecilem juz we wszystkie mozliwe strony. Ruszajac kazda z oddziela cos tam zawsze sie eusza przesuwa 
      Odkręciłem dekiel boczny od skrzyni po prawej stronie i widzę że dzwigienka trafiła we widełki widać na zdjeciu przy regulacji jedną z dzwigieniek wciska się ten chyba to zawor w dół ten co są te widełki. Regulując dzwignią pierwszą od siedzenia po opuszczeniu w dół słuchać tak jak by pompa przestawała pompować olej po podniesieniu słychać że pompuje.
      jeszcze kwestia długiego płaskownika jak on powinien prawidłowo byc???
      Aktualnie ciegna sa uniesione
      Prosze zerknąć na zdjecia
      Moze chcial by ktos pomoc przez telefon wytlumaczyc? Nr podam na priv

• Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez Krucu
      Witam, zakupiłem niedawno w/w traktor. Traktor normalnie podnosił, a następnego dnia przestał całkowicie. Za dużo na temat tego traktora nie wiem, tylko tyle, co się dowiedziałem w internecie. Pytanie moje jest następujące: czy pompa pracuje cały czas czy ją się jakoś uruchamia jak np w C-360? Jutro zacznę od sprawdzenia filtra hydrauliki i zobaczę ile oleju spuszczę.

Jeśli ktoś miał podobny problem, proszę o jakieś wskazówki, gdzie szukać.
    • Przez Massey294s
      Witam. Miałem słabe ciśnienie oleju, nawet agregatu 600 kg nie chciał podnieść, komorę od prasy zwijającej ledwo, ledwo. Zmierzyłem ciśnienie na złączu wyjścia hydraulicznego i wyszło na ciepłym poleju na pełnym gazie 1,3 MPa. Nie myśląc długo oddałem pompe hydrauliczną do regeneracji (tą, która zamocowana jest w deklu rozrządu silnika). Zamontowałem pompę i ciśnienie nie wiele się zwiększyło, bo do ok 1,5 MPa na rozgrzanym oleju. Jakoś podnosi ten agregat, ale tylko na pełnym gazie. Nie chce odrazu obwiniać źle zregenerowanej pompy. Co może być jeszcze nie tak? Słyszałem, że w skrzyni jest pompa, która odpowiedzialna jest za podanie oleju do głównej pompy. Czy to prawda? Dodam, że układ przed jak i po wymianie często się zapowietrza (musze luzować rurkę wysokiego ciśnienia przy pompie, dopóki nie popłynie olej. Co jeszcze może być nie tak? W czym szukać błędów?
    • Przez Yogi235
      Witam wszystkich mam problem z podnośnikem w mf 255 z 90r. Podnosząc dźwignią od strony siedzienia do przodu podnośnik reaguje dopiero po przesunięciu około 2cm to samo jest przy opuszczaniu . Sprawdzałem u kolegi dźwignia reaguje nawet przy małym ruchu nią. Proszę wszystkich o pomoc.Pozdrawiam 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj